Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Prosím kdo ví jak to je. Dům vlastní celý jeden člověk, jeho rodiče mají právo dožití (věcné břemeno). Vlastník si chce vzít hypotéku na rekonstrukci na cca 1,5mil. Je problém to věcné břemeno, nebo dostane hypotéku v pohodě?
Hypo dostane. Hypo nedostane.
Jak odpověď v diskuzi ovlivní chod událostí?
Opatřit si buď hypo poradce (může dělat pro více bank), nebo se v té jedné vyhlídnuté (úplně nedoporučuji) zeptat.
Břemeno dožití je jistě potenciální komplikace. Nicméně- u REKO by to nemuselo být tak tragické. Ale, protože nevíme, kde je ten dům, jaká je jeho hodnota…a nic dalšího… tak ten dotaz nemůže být zodpovězen.
@Ivan PPZ píše:
Hypo dostane. Hypo nedostane.
Jak odpověď v diskuzi ovlivní chod událostí?
Opatřit si buď hypo poradce (může dělat pro více bank), nebo se v té jedné vyhlídnuté (úplně nedoporučuji) zeptat.
Břemeno dožití je jistě potenciální komplikace. Nicméně- u REKO by to nemuselo být tak tragické. Ale, protože nevíme, kde je ten dům, jaká je jeho hodnota…a nic dalšího… tak ten dotaz nemůže být zodpovězen.
Dům má hodnotu cca 6mil. Zajímalo mě zda je to komplikace pro budoucí hypotéku.
@KKK85 píše:
Zajímalo mě zda je to komplikace pro budoucí hypotéku.
Je a velká, věcné břemeno prostě snižuje hodnotu nemovitosti.
@KKK85 my jsme tohle řešili před 6 lety. Museli jsme zrušit břemeno jinak by nám banka hypo neschválila.
@KKK85 znova: k čemu ti odpovědi tady v diskuzi budou dobré? Když ti tu 5 lidí odpoví, že NE a 2 že ANO- tak ani nepůjdeš do „té banky“ se zeptat?
@KKK85 píše:
Dům má hodnotu cca 6mil. Zajímalo mě zda je to komplikace pro budoucí hypotéku.
Pokud ma žadatel o hypo dostatečný prijem, nemovitost bude stejně ohodnocena bankou resp. odhadcem, ktereho dodá banka, tak komplikace to nebude.
Taky zalezi zda se o jedna k hypo např na vyplacení rodinného příslušníka nebo hypo na rekonstrukci, kazdopadne VB snižuje tak jako tak hodnotu nemovitosti a to o dost, pac v pripade nesplacení by při zabavení bankou to VB opět snížilo cenu nemovitosti na prodej a umoření dluhu…
Kazdopadne vas odhad ceny nemusi byt vubec reálný, kazdy ma představu kolik by za vybydlenou pastoušku/panelák dostal jen proto, ze byt vedle ve vchode/v ulici se prodal za tolik a tolik a pak kouka jak puk na kolik ho banka odhadne…