INVIA + CK CORAL TRAVEL = podivné praktiky

Anonymní
20.1.24 00:30

INVIA + CK CORAL TRAVEL = podivné praktiky

Řeším případ, kdy jsem údajně závazně přes systém INVIA objednala zájezd od CK CORAL TRAVEL, jinou než závazně s okamžitou platbou nebo platbou převodem jejich systém neumožňoval. Tzn. že nejde u nich zarezervovat zájezd, ověřit dostupnost a po potvrzení, že je zájezd skutečný teprve zaplatit, vč. smlouvy. Než jsem platbu odeslala, napsala jsem INVIA ať mi ještě potvrdí, že se zájezd bude konat, ale opakovaně tvrdili, že zájezd teprve ověřují u CK CORAL, což trvalo skoro celý den a platbu jsem už nestihla uhradit, hlavně proto, že zájezd potvrdili pozdě a nestihl by se uhradit ve stejný den, kdy byla splatnost. Následně mi to pak celé přišlo neseriózní a podezřelé. Když jsem kontaktovala zákaznický servis INVIA, tak mi tam vyhrožovali a nutili mě, abych potvrdila storno zájezdu s pokutou 15tis. a odkazují se na VOP Coral atd. Podepsala jsem smlouvu tzv. ASYNCHRONNÍ PLATBA, potvrzovací sms kód přes mobil, kterým se údajně smlouva INVIA podepisuje a že tím je smlouva závazná a mohou ji vymáhat. Celé mi to přijde jako podvod a šmejdovina s nátlakovým jednáním. Bohužel pozdě jsem četla na internetu a FB, že běžně prodávají zájezdy nejen od CK CORAL, které neexistují, pak lidem nutí jiný zájezd a zadržují peníze. Měla jsem vážný zájem o zájezd, ale nyní mám velkou nedůvěru a obavy, že nebudeme mít zájezd ani peníze. Jak je možné postupovat a bránit se v tomto případě? Má INVIA jakožto zprostředkovatel právo cokoliv vymáhat, požadovat storno poplatky a ještě tvrdit, že postupuje dle obchodních podmínek CK CORAL? Děkuji za relevantní informace.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1434
20.1.24 03:41

Tohle už jsi psala na fb! Taky se mi stalo u invie, že po zaplacení jsem zjistila, že nikam nejedu, najednou bylo plné letadlo, tak do týdne vrátili peníze… Invia jen přeprodává zájezdy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.24 16:28
@Gortyna píše:
Tohle už jsi psala na fb! Taky se mi stalo u invie, že po zaplacení jsem zjistila, že nikam nejedu, najednou bylo plné letadlo, tak do týdne vrátili peníze… Invia jen přeprodává zájezdy.

Jak může zákazník ověřit, že je letadlo obsazené? Tohle často tvrdí CK, ale je to klamavá reklama a výmluva, protože nemají kšefty. Nyní spíše hrozí krach CK. Podvod funguje tak, že z lidí vytahají peníze a závazně nechají podepsat smlouvu, i když vědí, že zájezd neexistuje a pak jim peníze nechtějí vrátit nebo z nich aspoň vytáhnou poplatky za storno, která může být až 100%, i když to není chyba zákazníka. To je jejich obchodní taktika, jim nejde o prodej zájezdu, jen se nezákonně obohacují, okrádají a vydělávají na naivitě, strachu a neznalosti zákonů lidí, které vydírají a zastrašují vymáháním.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.1.24 17:06
@Anonymní píše: Řeším případ, kdy jsem údajně závazně přes systém INVIA objednala zájezd od CK CORAL TRAVEL, jinou než závazně s okamžitou platbou nebo platbou převodem jejich systém neumožňoval. Tzn. že nejde u nich zarezervovat zájezd, ověřit dostupnost a po potvrzení, že je zájezd skutečný teprve zaplatit, vč. smlouvy. Než jsem platbu odeslala, napsala jsem INVIA ať mi ještě potvrdí, že se zájezd bude konat, ale opakovaně tvrdili, že zájezd teprve ověřují u CK CORAL, což trvalo skoro celý den a platbu jsem už nestihla uhradit, hlavně proto, že zájezd potvrdili pofidérní smskou pozdě a nestihl by se uhradit ve stejný den, kdy byla splatnost. Následně mi to pak celé přišlo neseriózní a podezřelé. Když jsem kontaktovala zákaznický servis INVIA, tak mi tam vyhrožovali a nutili mě, abych potvrdila storno zájezdu s pokutou 15tis. a odkazují se na VOP Coral atd. Podepsala jsem smlouvu tzv. ASYNCHRONNÍ PLATBA, potvrzovací sms kód přes mobil, kterým se údajně smlouva INVIA potvrzuje a že tím je smlouva závazná a mohou ji vymáhat. Celé mi to přijde jako podvod a šmejdovina s nátlakovým jednáním. Bohužel pozdě jsem četla na internetu a FB, že běžně prodávají zájezdy nejen od CK CORAL, které neexistují, pak lidem nutí jiný zájezd a zadržují peníze. Měla jsem vážný zájem o zájezd, ale nyní mám velkou nedůvěru a obavy, že nebudeme mít zájezd ani peníze. Jak je možné postupovat a bránit se v tomto případě? Má INVIA jakožto zprostředkovatel právo cokoliv vymáhat, požadovat storno poplatky a ještě tvrdit, že postupuje dle obchodních podmínek CK CORAL? Děkuji za relevantní informace.

Jsou na ně jen stížnosti. Pozitivní recenze si píšou samy, negativní nechají mazat, cenzuru mají i na google, firmy.cz a mapy.cz, kde nejde vložit hodnocení. Investují do drahých reklam a ČOI asi taky podplácí..

https://www.recenzecestovek.cz/forum/Invia

https://www.vasestiznosti.cz/firm/detail/369?…

https://www.firmy.cz/…-karlin.html

https://en.mapy.cz/zakladni?…

https://www.novinky.cz/…oty-40397498

https://www.novinky.cz/…vie-40399087

https://www.novinky.cz/…hou-40438798

https://www.idnes.cz/…1_viteze_frp

  • Citovat
  • Upravit
1026
21.1.24 19:16

A proč objednáváš u Invie, a ne přímo u konkrétní CK? Tohle jsem nikdy nepochopila :nevim: Navíc když víš, že s Invií jsou neustále problémy?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1434
22.1.24 17:54

Dobrý, tak když to víš tak proč sis od nich objednávala zájezd? Po bitvě je každý generál

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel