Vedlejší účinky HA

Anonymni
27.4.09 09:29

Vedlejší účinky HA

Ahoj holky,

snad mi poradíte. Teď jsem začala brát 3. platíčko HA a to z důvodu silných a dlouhých MS, jinak bych je nebrala. Ale zatím nástup každého platíčka mi vždycky způsobuje velké nepříjemnosti. V noci se budím, nemůžu dospat od 3.00 h do rána, psychika úplně v háji, návaly horka a nakoec to vyvrcholí velkou nevolností. Mám strašný hlad, ale nemůžu nic pozřít, protože se nemůžu na jídlo ani podívat. Nemůžu si každý měsíc dovolit být nepoužitelná kvůli rodině. Snad chápete. To celé trvá vždycky tak 4 - 5 dní. Před měsícem, když jsem začínala druhé platíčko jsem to řekla Dr., tak mi dal jiné balení, takže tohle 3. platíčko je z jiné série, ale účinky to má vždycky stejné. Podrážděnost, nervozita a deprese. Bylo mi tak zle, že jsem šla za svou obvoďačkou, ta mi napsala prášky proti depresi a na nervy. Mysleli jsme si, že to mám od nervů. Takže jsem to celý měsíc brala a beru a cítila se v pohodě až do teď, když jsem začala to nové platíčko. Stejné příznaky v přibližně stejné dny cyklu. Takže je to nejspíš z hormonů. Nejradši bych HA vy:,–(ila a ty antidepresiva si nechala pomalu snižovat. Jsem rozhodnutá si silnou MS léčit bylinkami a jinými alternativními metodami. Přece HA nemůže být jedinné řešení. Samozřejmě to budu konzultovat o oběma Dr., jak s gynekologem, tak s obvodní. Jen bych byla ráda za Vaše názory, jestli se na to dá zvyknout nebo raději toho nechat. Děkuji

Nepřihlášená Sindarela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
27.4.09 09:58

AHOJ,SIN..

Asi Te moc nepotesim,ale ja brala HA asi celkem za svuj zivot ROK a ujistila jsem se,ze TUDY CESTA NEVEDE.......

TY UCINKY JSEM MELA STEJNE JAKO TY,BYLO MI DESNE........

• vyzkousela jsem pak po porodu prvni dcerky tzv.Danu(nitrodelozni obycejne telisko),to jsem ale mela krvaceni silene a behem dvou mesicu jsme byla bez zeleza v tele......Vytahla mi to ma gyndr tehdy OKAMZITE.
  • minuly rok,po porodu treti holcicky,jsem dost spolehala na Mirenu(nitrodelozni telisko ,moderni,s postupne se uvolnujicim hormonem,ma vest k vymizeni krvaceni,vydrzi az pet let).No,zavedeni dobry,zacvakala jsem 6.000 Kc,ale pak …:roll: :roll: :roll: :?

Krvaceni 25 dnu z 28 a to takovym zpusobem,ze jsem nemohla ni malem vyjit v nektere dny pred dum,jinak by byla louzicka…:-(
A krece takove ,jake jsou normalni v prvni a druhe dobe porodni,no FAKT DES!!!!! :evil: :evil: :evil:
Po trech mesicich jsem prosila gyndr,at mi to vytahne,on nechtel,ze pry jeste musi kouknout na sono,jinak by mi nevratili ani pomernou cast z tech investovanych penez.,…Sli jsme tedy na sono a tam ziral jako puk,pry se to telisko vypuzovala deloznimi stahy(to byly ty krece) coby cizi predmet z tela ven a uz bylo skoro PRED VYPADNUTIM!!!!!!!JA BYLA JESTE V SOKU Z TOHO,ZE JSEM NAVIC MOHLA BYT KLIDNE I TEHU… 8O

Vytahl mi to tehdy pred rokem… V cervnu.
Od te doby jsem se zarekla, ze hormony NEVER MORE a jsem stale u meho nadmiru osvedceneho ,skoro s antiko hormonalni spolehlivosti srovnatelneho kremu,PHARMATEXu.Pokud neznas,najdi na netu ,nesetkala jsem se snad jeste v mem okoli s nikym,kdo by si na nej jakkoli stezoval…I kdyz-je treba ho jiste vyzkouset ,tak jako VSE ,CO CLOVEK ZKOUSI POPRVE…

EXISTUJI I PHARMATEX GLOBULE,ALE TY MI TAK NESEDELY… :oops:

držím palce,AŤ ZASE MŮŽEŠ NORMÁLNĚ FUNGOVAT :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
27.4.09 10:02

Sindi, HA je na trhu dost, proc radeji neuvazujes o zmene preparatu? Proste ti treba jen nesedla forma a pomer ucinnych latek, dr by ti mel byt schopen v tomhle smeru snad fundovane poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.4.09 10:15

No právě, že už na mně vyzkoušel toho víc. Po 1. porodu - Logest - nesedl, Harmonet - taky tak nějak nevím, Po 2. porodu - Lindinette 20 - nesedl, bolely mě strašně nohy. Tak zkusil Minisiston, který jsem užívala ještě za svobodna a tenkrát bez problémů a teď, ten samý přípavek byl nesneslitelný. Nakonec mi teď dal Loette a taky to má vedlejší účinky. Tak fakt nevím, jestli mi něco zabere. Mám pocit, že budu špatně reagovat na všechno. Nevím, jestli mám být tak odvážná a udělat ze sebe pokusného králíka a několik měsíců zkoušet, co mi sedne. :( A proto se Vás ptám jestli vydržet nebo se na to vykašlat. Názory se budou asi různit, ale přece si jen dovedu udělat tak trochu obrázek. Moc díky. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
35402
27.4.09 10:33

hele brat antidepresiva je asi pitomost, to muzes vy:,–(it (pomalu), k te HA,mozna by ti pomohla nejaka jednoslozkova HA, treba jen s gestagenama (ti asi vadej estrogeny) - zkus polozit dotaz kouckemu tady: http://www.prozeny.cz/…nska-poradna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
27.4.09 10:35

Ahoj, nikdy jsem nebyla zadna velka odpurkyne HA … pred porodem jsme brala Pramino - vse v pohode, jenom uz mi ho doktor nechtel psat, ze pry existuji modernejsi, s nizsim obsahem hormonu. Mam dva roky a kousek po porodu a jeste jsem nenasla nic vhodneho, zkusenosti nasledujici:
1. Depo Provera (injekce) - strasne migreny, brana asi rok
2. Cerazette - narust vahy o 6 kg asi za 8 mesicu, jinak bez problemu
3. Milligest - brana 6 mesicu, kdybych jeste pokracovala, tak by si mi asi rozpadl vztah (mela jsem strasne deprese, byla jsem precitlivela, nekdy jsem partnera az nesnasela, nemohl se me dotknout)

Ted uz od unora neberu nic a je mi nadherne. Opet se citim jako zenska, jsem spokojena a z tech 20 kg, co jsem mela navic po porodu a po cerazzete mi uz zbyva jenom 6 kg.

Uz mam pripravenou dalsi HA na vyzkouseni, jmenuje se Belara - je to jedna z tech drazsich (600Kc na 3 mes.), takze by pry nemela delat takovou neplechu .. no uvidime.

To jsou moje zkusenosti. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
27.4.09 10:42

Ahoj, klidně to můžou být vedlejší příznaky…já patřím k těm šťastným co zjistili na začátku, že antikoncepci nemůžou brát. Způsobovali mi deprese (takové že jsem se musela léčit, než jsme přišli na to že je to z nich) s doktorem jsme zkusili jak různé nízkohormonální tak i náplasti a ve výsledku top bylo prašť jak uhoď. Když jsem je vy:,–(ila, tak během měsíce to bylo v pohodě.

A vzhledem k tomu, jak vidím jak kámošky co brali HA od těch patnácti (cca 10 let) maj teď problémy (po vysazení i víc jak půl roku píchání injekcí na to aby měli cyklus a otěhotněli) tak jsem ráda, že já je brala jen asi třičtvrtě roku.

No a jinak s mým manželem víc jak 6 let používáme buď kondomy nebo pharmax krém. A jsem naprosto v pohodě…k početí došlo plně plánovaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sindarela
27.4.09 13:17

Moc děkuji za odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.4.09 19:05

Měla jsem také potíže s HA.Po druhém těhotenství cilest,nebyly problémy.Po zjištění hormonální poruchy návrh na vysazení,nechala jsem si zavést DANU.Po 3 -letech vklouzla k děložnímu hrdlu a nebyla účinná.Zjistilo se to dřív,než jsem stihla otěhotnět. :D Po vyndání pokusy s různými preparáty,skoro u všech jsem krvácela,neudržely cyklus.Skončila jsem na Praminu.Tento preparát jako jediný cyklus udržel.Ale postupně jsem přibírala na váze,bojovala s otoky,v létě šílenými,ruce jsem měla občas jako koule,o nohách ani nemluvím.Nakonec jsme se domluvili s gynekoložkou na změně preparátu na yasminelle-a nikdy bych nevěřila,že je tak úžasný preparát.Cyklus udrží,otoky nejsou žádné za za několik měsíců jsem zhubla 17 kg.Aniž bych čímkoli přispěla ke snížení váhy.Sice cena cca 900,– na 3 měsíce je vyšší,tak peněz v tomto případě nelituji.

• Nahlásit
  • Citovat
Sindarela
29.4.09 07:24

Teď je jen otázka, jestli stejný preparát působí na všechny stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
kajinnecka
29.7.11 00:21

yadine

já mám taky Yadine, je to stejná řada..kolem 900/3pl. a v pohodě, po prvních levných (více hormonů tam bylo) jsem přibrala(chutě hrozné), po druhých (něco na M.., ružové) absolutní ztráta libida a nenazvala bych to depresema, ale nálada nebyla často bezduvodne ružová…teď jsem spokojená, beru to hlavně kvůli menst. bolestem, když vysadím, mám pocit, že menstruaci nepřežiju a jsem docela zvědavá na porod, jestli to bude ještě horší o tak to potěš košte teda :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama