Veliká únava?

606
25.4.17 18:11

Veliká únava.

Moc zdravím. Zažila jste některá v posledních dnech hroznou únavu? Už dva roky spím hrozně málo - kojím a malá se pořád budí. Do toho nějaké neshody s partnerem, na mně leží celá domácnost a péče o dvě holky ( 2 a 7). Chodím na půl úvazku do práce. A nějak mám pocit, že už nemůžu. Jsem unavená, tři dny mám nízký tlak a jsem taková prostě nesvá. Do toho si přečtu, co vše by to mohlo být a jsem z toho ještě sklíčenější. Vím, že bych měla jít asi k dr. Ale mně se tak nechce. Přemýšlím, kam vklínit návštěvu lékaře. Pořád si říkám, že je to kombinace nedostatku spánku, stresu, a prostě, že je toho na mě moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3397
25.4.17 18:15

@Bobule151 no a co čekáš, že ti ten lékař řekne? s takovým režimem je celkem jasné, že budeš unavená

musíš alespoň jednu věc pustit - nevím jak na tom jsi s tou prací, jestli ji tak nutně potřebujete

jestli ano, tak vynech domácnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
25.4.17 18:16

Zrušila bych kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
478

Naprosto rozumím u první dcery, která pořád řvala, dnem i nocí a spala max. 2 hodiny v kuse, jsem se nejdříve bála, že se zblázním a pak jsem si přála ať se zblázním a odvezou mě na psychiatrii a já se vyspím a odpočinu. Nepohlídal by někdo aspoň pár hodin ty by ses prospala, nasaď si hořčík a pyridoxin, neboj bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym

@Bobule151 Kojení hodně vyčerpává. Položila bych si otázku, jestli je potřeba ve dvou letech ještě kojit. S tím souvisí i to její buzení a tvoje nevyspání. Tímto bych začla.

• Citovat
  • Upravit
305
25.4.17 18:18

Taky si myslím, ze na to není moc co říct, přijde mi to spíš jako svěření. Myslím, ze tak to má většina žen s dětmi a prací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12187
25.4.17 18:29

Jak psaly holky nade mnou, ve letech fakt už není potřeba kojit, děláš sama ze sebe otroka, až odpadneš, tak kdo se kvalitně postará o děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
25.4.17 18:30

Proc v noci kojis dvoulete dite proboha? Zrus kojeni. Obe moje deti ve dvou letech spaly celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
25.4.17 18:33

Ukončila bych kojení a pokud by to nestačilo, tak zůstala doma a vykaslala se na půl úvazku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40144
25.4.17 18:35

Zrus kojení dvouletého dítěte než se úplně sesypeš. Kus péče o domácnost a děti nech na chlapovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
25.4.17 18:47

Zrušit noční kojení (pokud chceš kojit dál, tak myslím, že večerní kojení dvouleťákovi musí stačit), a partnera bych požádala (pokud on se nechce zapojit do domácnosti), aby si minimálně jedno odpoledne (nebo např. sobotní dopoledne) vzal obě děti a jel s nimi na výlet, šel na hřiště nebo kamkoliv minimálně na 3h, abys měla ty klid na pofackování domácnosti a vyčištění hlavy.
Pokud jsou k dispozici prarodiče, tak za nimi taky třeba poslat tatínka jen s dětmi a ty si i odpočineš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
25.4.17 18:49

K dr. běž a nenechávej to vysumět. Taky jsem to tak dělala, manžel mě měl za neschopného lenocha, že jsem nestíhala batole a kojence a domácí práce. Odběry ukázaly, že jsem prodělala infekční mononukleózu a játra dostaly pěkný záhul. Tahle zima byla fakt náročná. A malou odstav, na noční kojení je už docela velká a ty se potřebuješ vyspat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
25.4.17 19:34

Jak já tě chápu… V době mateřské jsem měla období, kdy jsem měla kvůli únavě i strach řídit auto. A krevní testy jsem měla v pořádku.
Hodně se to zlepšilo, když jsem začala spát celou noc a paradoxně i tím, když jsem se vrátila do práce ( mladšímu byly 2 a kousek).

Teď mám opět šílené období. Chodím z práce vyšťavená, snažím se podporovat děti v jejich zájmech, stíhat svoje koníčky, máme velký dům a zahradu. Už nemůžu, odpoledne mívám chvilky, kdy únavou nevnímám. Přemýšlím, jestli je to normální únava materiálu nebo bych to měla řešit :,( Nejhorší je, že nevím, co osekat. Na domácnost už tak docela kašlu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 20:07

Já měla teda velkou únavu díky borelioze. Je to jiná únava než z nevyspání nebo vyčerpání po vstávání, ponocování atd. Nedá se splést, spala jsem teda i 23 hodin denně a furt byla ospalá. No, na krev si zajít můžete, ale nejdřív si ten režim upravte, zkuste naspat víc, trochu to poladit - a když to bude lepší, byla bych ráda, že to snad je fakt režimem :-)
Přeji hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
9601
25.4.17 20:10

Syn špatně spí, tak velkou únavu taky moc dobře znám, ikdyž dítě je jen jedno. Teď už jsem týden nespala víc jak půl hodiny v kuse a melu z posledního, ale stolička je venku, tak snad to bude už jen lepší :D
Obdivuju tě že to všechno zvládáš, minimálně na krevní obraz si zajdi, on stačí třeba nedostatek železa a hned je únava o dost větší.
Taky se přikláním k ukončení kojení - nejsem proti kojení starších dětí, ale pokud je maminka totálně vycuclá a je tu šance že bude spát líp, zkusila bych to. U nás po odstavení menší pokrok byl. Syn prostě špatně spí a budí se a asi se to jen tak nezlepší, ale bez kojení se budí skoro o půlku méně.
A pak to chce v něčem trochu ubrat :( nedá se zvládat vše na 100 %… zkus promluvit s manželem, že už to nezvládáš. Nejsi prostě stroj a pokud chce aby si zvládala domácnost, musí se taky věnovat dětem on… nebo se víc zapojovat do péče o domácnost. A pokud tohle nepochopí, přemýšlela bych jestli mi není bez něj líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama