Krční páteř - blokace

2322
23.4.17 14:07

Krční páteř - blokace

Ahojky holky, mám prosbu zda se vám někdy něco podobného přihodilo a zda to vše může být ke krční páteři… Takže cca před měsícem jsem si blokla za lopatkou na levé straně, nemohla jsem se dosyta nadechnout, byla jsem u rehabilitační lékařky, skočila na mě a ruplo ve mě, mohla jsem dobře dýchat cca do hodiny, napsala mi rehábku a zítra ji začínám, ale během toho měsíce se se mnou dějou divné věci, bolí mě na levé straně od krku k té lopatce, lehce v křiži a na levé straně hýždí, jde mi to do nohy a i do ruky, vše na levé straně, když mám více utažené oblečení, nebo kabelku, tak mám i lehké motáky, lépe se nadechnu, prokroutím hlavou a je mi za chvilku dobře, vždy mi to tak blbě překvapí, i třeba v autě. Nebo když sedím s hlavou více vraženou do krku tak se mi také udělá nedobře :( občas i nevolno, začínám toho mít plné zuby, nikdy jsme s tím problém neměla, ale mám 182cm a v zaměstnání pořád stojím v ohnutém stoji :( tak nevím… asi to bude chtít změnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
346
23.4.17 14:11

@cezet Je to od krční, ta dokáže udělat pěknou neplechu, bolí tě od ní i ta noha i ruka, vše to souvisí s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
23.4.17 14:14

@Werushka77 děkuji moc, já si to myslela, ta noha mi začala bolet po noci, co jsem si s manželem vyměnili místo na spaní, od té doby mě nebolí při chůzi skoku atd, ale jakoby v klidu, cítím, jak kdyby nebyla moje :( fakt mi to štve, no zítra mi začínají veškeré ty procedury, tak mi snad pomůžou… je to šílený si najednou nevěřit :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35842
23.4.17 15:00
@cezet píše:
Ahojky holky, mám prosbu zda se vám někdy něco podobného přihodilo a zda to vše může být ke krční páteři… Takže cca před měsícem jsem si blokla za lopatkou na levé straně, nemohla jsem se dosyta nadechnout, byla jsem u rehabilitační lékařky, skočila na mě a ruplo ve mě, mohla jsem dobře dýchat cca do hodiny, napsala mi rehábku a zítra ji začínám, ale během toho měsíce se se mnou dějou divné věci, bolí mě na levé straně od krku k té lopatce, lehce v křiži a na levé straně hýždí, jde mi to do nohy a i do ruky, vše na levé straně, když mám více utažené oblečení, nebo kabelku, tak mám i lehké motáky, lépe se nadechnu, prokroutím hlavou a je mi za chvilku dobře, vždy mi to tak blbě překvapí, i třeba v autě. Nebo když sedím s hlavou více vraženou do krku tak se mi také udělá nedobře :( občas i nevolno, začínám toho mít plné zuby, nikdy jsme s tím problém neměla, ale mám 182cm a v zaměstnání pořád stojím v ohnutém stoji :( tak nevím… asi to bude chtít změnu.

fakt skvela prace. chod na rehabilitace, krome toho hodne sportuj a predevsim si najdi neco jineho - pokud treba nebudou ochotni ti zvysit pracovni plochu ci jinak vyjit vstric.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
23.4.17 15:25

@Pudloslava No jo no, dělám ji sedm let, asi se to na mě začíná podepisovat :( cvičit budu, uvidíme, co mi vše zítra dají :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18151
23.4.17 16:33

Krcni pater umi poradne potrapit, mamka ji ma zablokovanou permanentne a od toho migreny, me se blokne cas od casu vetsinou treba pri velke namaze, spatnem pohybu, pak nemuzou ani pootocit hlavou kolikrat se mi od toho zaseknou zada cela. Taky to dost zpusobuje stres, jakmile se clovek nad necin trapi prvni to vetsinou schyta ten krk… krom cviceni na toto docela pomahaj masaze, ale chce to trefit na nekoho kdo to s tou krcni pateri umi a nesolicha jenom zada a taky tam chodit pravidelne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
23.4.17 20:56

@Kriss Tina jj díky moc za příspěvek, já si také myslím, že to nebude že se mnou budou týden cvičit a pak budu mít pokoj, že to bude běh na dlouhou trať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
23.4.17 21:26

Dobrá zpráva je ta, že s krční páteří lze velmi dobře pracovat tak, aby nebolela, ale ta špatná je, že to většinou nelze vyřešit na trvalo.
Snad jediná kloudná léčba je naučit se správně cvičit a pak cvičit do konce života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13595
25.4.17 14:14

Dobrý den,

propagaci od nicku @Veronika_fyzio jsem z diskuse smazala.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný den,

admin Josefina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.19 12:41

Holky, je možné, že mi zablokovaná krční páteř vystřeluje až do krku? Bolí mě lopatky a vždy mi vystřelí bolest až do přední strany krku, cítím takovou pulsaci jakoby v ohryzku a nemůžu se nadechnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.19 20:52
@Anonymní píše:
Holky, je možné, že mi zablokovaná krční páteř vystřeluje až do krku? Bolí mě lopatky a vždy mi vystřelí bolest až do přední strany krku, cítím takovou pulsaci jakoby v ohryzku a nemůžu se nadechnout.

Ano, mám to já, hůr se mi lak polyká a mám jakoby knedlik v krku a jedna moje kolegyně to doknce dotahla tak daleko, že ji občas uvizlo i sousto a dusila se jakoby. Bolesti podobné. Mame to od krcní pateře. Já protruze disku C5/C6, kolegyně výhřez.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 14:37

Blokace krční páteře?

Dobrý den,

chci zeptat, zda se opravdu může jednat o blokaci krční páteře, i když mě krk ani záda nebolí.

Vše začalo, když se mi jeden den v práci udělalo zle (bušení srdce, nevolnost, závratě), následující den také u oběda (hluk, vydychany vzduch). Přisuzovala jsem nízkému tlaku, ale ten byl v normě. Další dny následovala bolest hlavy počínající v tyle, a vystřelovala dopředu. Plus motaní hlavy.

Obvodní lékař mi při pohmatu vzadu na krku zjistil několik zatuhlin v oblasti krku, lopatek… Při pohmatu na mě šly mdloby. Doporučení na rehabilitační dr+cviky (dlouhá čekací doba).

Nicméně jsem nevydržela a navštívila velmi dobrého fyzioterapeuta. Upozornil mě, že se stav může přechodně zhoršit, pak by mělo být dobré.

Nicméně mě stále (po dvou dnech od návštevy fyzioterapeuta) trápí lehká bolest hlavy plus tyla… Například se to stalo pri jízdě v autě, pak ok.

Tak prosím o názory, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama