Kolik toho denně vypijete?

1491
20.4.17 21:37

Kolik toho denně vypijete ?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak už je napsáno v názvu, kolik denně vypijete tekutin? Nechci dělat nějakou anketu, a asi mne spíše zajímá, zda je tu někdo, kdo byl ve stejné situaci a mohl by mi napsat, zda to něco znamenalo. K věci: často čtu, jak je pitný režim důležitý atd., jak mají lidé problém vypít ideální množství tekutin/den, já mám však naprosto opačnej problém :?. Za den vypiji cca 5 l vody a 2-3 l neslazeného bylinného čaje. Kafe nepiju, čaj nesladím, džusy, koly a podobné věci nepiju vůbec. I po tomto příjmu tekutin mi nedělá problém do sebe večer nasázet 8 kousků (pivo). Nepiju tak hodně proto, že bych se snažila hodně pít kvůli zdraví nebo tak, prostě mám takvou potřebu. Jen mi to přijde divné, spíš nezdravé. Jste tady některá, která to taky zažila (nebo zná podobný případ)? Může to být příznak nějaké nemoci? Děkuji za každou reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.4.17 21:40

Jsi troll? Vypít 12l tekutin za den je sebevražda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:40

@Bandii Několik skleniček, víc jak litr to nebude, záleží asi taky, co zrovna to je za pití a jak mi chutná. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
20.4.17 21:42

@Borůvka1990 Ne, to pravdu nejsem :P A to pivo jako tekutinu moc nepočítám, jak známo, alkohol má dehydratační účinky. Napsala jsem to tam jen proto, abych naznačila, že i po vypití „normálních“ tekutin v takovémto množství nejsem plná, nalitá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:42

Já vypiju jednu magnesku (1,5l neochucená), jeden čaj (300ml) a zbytek kafe bez cukru (1-4kafe/den)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
674
20.4.17 21:43

Jako asi max 2 litry a to prehanim ????????????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:44
@Bandii píše:
@Borůvka1990 Ne, to pravdu nejsem :P A to pivo jako tekutinu moc nepočítám, jak známo, alkohol má dehydratační účinky. Napsala jsem to tam jen proto, abych naznačila, že i po vypití „normálních“ tekutin v takovémto množství nejsem plná, nalitá :think:

A ledviny ti neklepou na patro? Běž k lékaři, normální to není, pokud nejsi echt sportovec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:44

A to mate dlouhodobe? Manzel toto mel jako priznak cukrovky, vypil snad 5l vody denne, nez jsme zjistili, co mu je. To nechci strasit, jen me to napadlo. Mozna mate proste jen takovou potrebu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7438
20.4.17 21:45

@Bandii Tak kamarad pije cca 8litru vody denne. Je diabetik a zaroven hodne sportuje, nevim, jestli to ma dohromady nejakou souvislost. Tolik pijes odjakziva? Vim, ze nez mu na diabetes prisli, trpel extremni ziznivosti a taky hodne zhubl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
20.4.17 21:45

Tak to jsem asi fakt divná :mrgreen:. Jen když jdu na návštěvu (cca 2 hodinky), tak tam vypiju zhruba 1,5 - 2 l vody (normálně kohoutková, nabízejí mi různé jiné nápoje, ale to já nerada). Pořád běhám se sklenkou do kuchyně jak prdlá :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7438
20.4.17 21:46

@bordeaux-zuzka Koukam, ze nejsem jedina, koho napadla cukrovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
20.4.17 21:47
@Borůvka1990 píše:
A ledviny ti neklepou na patro? Běž k lékaři, normální to není, pokud nejsi echt sportovec.

No sportovec nejsem ani náhodou :lol: právě jsem si říkala, že kdybych začala cvičit, tak vypiju asi i rybník u soudseda :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
20.4.17 21:47
@Bandii píše:
@Borůvka1990 Ne, to pravdu nejsem :P A to pivo jako tekutinu moc nepočítám, jak známo, alkohol má dehydratační účinky. Napsala jsem to tam jen proto, abych naznačila, že i po vypití „normálních“ tekutin v takovémto množství nejsem plná, nalitá:

Tak po osmi pivech musíš být nalitá jak bandaska.
Jinak velká žízeň může značit cukrovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
20.4.17 21:48

@Bandii
Vypiju bohužel tak litr denně a ještě ke všemu všechno sladký a/nebo bublinkovy. Cola, tonic… nechutna mi voda.
Ty se zamysli nad tím, zda 8 piv denně je ok… podle mě ne.
Zasla bych k lékaři. Údajně cukrovkari naji neuhasitelnou žízeň…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:48
@Bandii píše:
No sportovec nejsem ani náhodou :lol: právě jsem si říkala, že kdybych začala cvičit, tak vypiju asi i rybník u soudseda :mrgreen: :mrgreen:

Fakt si zajdi k lékaři, spíš za tím bude zdravotní problém, než pouhá spotřeba… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama