Posílení imunity po proležené zimě

245
21.4.17 17:59

Posílení imunity po proležené zimě

Zdravím všechny. Mám na Vás velkou prosbu o radu, pokud, prosím, dočtete do konce. Jsem studentka, do školy dojíždím denně 40 km napěchovaným autobusem, kde si každý funí do pusy, tudíž bylo nemožné vyhnout se infekci. Měla jsem dlouhotrvající kašel (asi měsíc a půl), poté zelené vykašlávané hleny a rýma, nakonec zánět dutin a průdušnice a ATB. Kašel se od té doby už neobjevil, ale dutiny a další ATB se ozvaly ještě jednou. Potřetí jsem je měla na zánět slinné žlázy. Musela jsem do školy a nikdy nic pořádně nedoléčila. Nos byl tak podrážděný a oteklý, že na splasknutí mi pomohly až léky a sprej nosu na alergii. Po těch se mi ulevilo, i když testy na alergii vyšly negativní. Můj alergolog ale není nejlepší, pokud mi pomohla až antihistaminika, tak nějaká alergie tam tedy je ne? :? Ale k věci, chtěla bych poté, co mi ATB vybily imunitu, tělo nějak nastartovat. Hlavně těch dutin se děsím, nechci příští rok zažít v zimě to samé, stala jsem se z toho paranoidní, každá rýma mě vyděsí, nedej bože, když je trochu žlutá, zelená. I když to nic znamenat nemusí. Na imunitu jsem zkoušela Wobenzym a Hlívu, ale měla jsem po nich neskutečnou nechuť k jídlu. Podle lékárnice je to známka toho, že tělo je přesycené léky. Koupila jsem si tedy ve zdravé výživě bylinný sirup a kapky z lihořeřišnice na posílení imunity dýchacích cest. Nos vyplachuji slanou vodou, ale psychicky je to pořád velký blok a strach, ještě nezačalo léto a já se děsím další zimy. Miluju bruslení a bojím se, že už se na brusle kvůli neustálé nemoci ani nepostavím. A nervy jsou na vyléčení asi to nejhorší. Chtěla bych dodat, že imunologickou poruchu nemám. Jen asi tělo dostává zabrat. Myslíte si, že studijní stres má také vliv na imunitu? (VŠ) Co byste na imunitu brali Vy, osvědčilo se vám něco přírodního, už chemii nechci vidět. A také jak uklidnit pošramocené nervy? Omlouvám se za takové vykecavání, ale moc se nemám komu svěřit s pocity. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

421
21.4.17 18:06

Ja tedy na imunitu chemii ani zadne pripravky nepouzivam, jen prirodu - bylinne caje, o vikednu jsem si udelala koprivovy spenat a tak… Samozrejme, stres, prostredi a vsechno dalsi ma vliv na zdravi a potazmo i na imunitu, ja kdysi mivala kvuli praci dost zvyseny tlak ze mi lekar predepsal i prasky a co jsem skoncila je vse v normalu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4298
21.4.17 18:09

Podle me te spis zradi tva psychika nez imunita. Vis jak, to, ceho se nejvice bojime, nejvice pritahujeme.
Dala bych telu odpocinek od vseho. At se zmatori. Samozrejme mu neprospelo to ne/marozeni. Lepsi zmeskat par dni ve skole nez par mesicu bojovat s nemoci.
Slunicko pomuze. A psychicka pohoda.
A v srpnu muzes zacit pit ovocne stavy / pokud mas odstavnovac/, nebo vitamin C /nejlepe z DM/ a nebo Toto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
21.4.17 18:17

@Halamka Plánuju to, prostě jak teď skončí semestr, tak se na všechno vykašlat a vypnout hlavu, trochu si udělat prostor pro sebe a svoje tělo. A dát mu čas na regeneraci :) zkusím experimentovat se smoothies a vytvořit nějakou kombinaci nabitou vitamíny. :) děkuji za reakci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
21.4.17 18:19

@jaelisa Že by opravdu ten zakopaný pes byl v nervech? :nevim: já jako dítě byla právě hrozně zdravá, nikdy jsem neměla angínu, nanejvýš kašel, rýma a teď… několik měsíců „nahromadě“ Ono sice letos ta zima byla hrozná a všichni to snášeli špatně, ale nejsem zvyklá se tak dlouhou dubu cítit tak mizerně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.4.17 18:35
@Mista1 píše:
@jaelisa Že by opravdu ten zakopaný pes byl v nervech? :nevim: já jako dítě byla právě hrozně zdravá, nikdy jsem neměla angínu, nanejvýš kašel, rýma a teď… několik měsíců „nahromadě“ Ono sice letos ta zima byla hrozná a všichni to snášeli špatně, ale nejsem zvyklá se tak dlouhou dubu cítit tak mizerně.

Hele mam kamaradku ktera studovala doktorandske na falkute, do toho dite, rozvod, silna alergie - v byte neustale prala, uklizela, do toho skola, nejaky neprijemny kolega co ji porad ponizoval a mela z nej nervy, skoro nespala a ted je par let s nervovym onemocnenim na invalidnim voziku. Zdravi mame jen jedno je potreba si srovnat priority.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
21.4.17 18:51

@jaelisa Bože tak to je síla, to mě moc mrzí. :( musím si tu hlavu taky srovnat, cítím, že tam něco špatně je. Taky špatně spím, ne moc klidně a ráno vstávat… Už abych aspoň tu školu měla za sebou, snad to pak bude lepší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
21.4.17 20:03
@Mista1 píše:
Zdravím všechny. Mám na Vás velkou prosbu o radu, pokud, prosím, dočtete do konce. Jsem studentka, do školy dojíždím denně 40 km napěchovaným autobusem, kde si každý funí do pusy, tudíž bylo nemožné vyhnout se infekci. Měla jsem dlouhotrvající kašel (asi měsíc a půl), poté zelené vykašlávané hleny a rýma, nakonec zánět dutin a průdušnice a ATB. Kašel se od té doby už neobjevil, ale dutiny a další ATB se ozvaly ještě jednou. Potřetí jsem je měla na zánět slinné žlázy. Musela jsem do školy a nikdy nic pořádně nedoléčila. Nos byl tak podrážděný a oteklý, že na splasknutí mi pomohly až léky a sprej nosu na alergii. Po těch se mi ulevilo, i když testy na alergii vyšly negativní. Můj alergolog ale není nejlepší, pokud mi pomohla až antihistaminika, tak nějaká alergie tam tedy je ne? :? Ale k věci, chtěla bych poté, co mi ATB vybily imunitu, tělo nějak nastartovat. Hlavně těch dutin se děsím, nechci příští rok zažít v zimě to samé, stala jsem se z toho paranoidní, každá rýma mě vyděsí, nedej bože, když je trochu žlutá, zelená. I když to nic znamenat nemusí. Na imunitu jsem zkoušela Wobenzym a Hlívu, ale měla jsem po nich neskutečnou nechuť k jídlu. Podle lékárnice je to známka toho, že tělo je přesycené léky. Koupila jsem si tedy ve zdravé výživě bylinný sirup a kapky z lihořeřišnice na posílení imunity dýchacích cest. Nos vyplachuji slanou vodou, ale psychicky je to pořád velký blok a strach, ještě nezačalo léto a já se děsím další zimy. Miluju bruslení a bojím se, že už se na brusle kvůli neustálé nemoci ani nepostavím. A nervy jsou na vyléčení asi to nejhorší. Chtěla bych dodat, že imunologickou poruchu nemám. Jen asi tělo dostává zabrat. Myslíte si, že studijní stres má také vliv na imunitu? (VŠ) Co byste na imunitu brali Vy, osvědčilo se vám něco přírodního, už chemii nechci vidět. A také jak uklidnit pošramocené nervy? Omlouvám se za takové vykecavání, ale moc se nemám komu svěřit s pocity. Děkuji :kytka:

Sezen si Kolostrum (Colostrum)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5154
21.4.17 20:14

Broncho Vaxom nebo Biostim. Jedno jsem měla já jako studentka, druhé moje děcko.

Oboje následující zimu snížilo nemocnost (několikero antibiotik za zimu) až na nulu. Ale nevnucuju, klidně papej altrernativní léky nebo bumbej čajíčky a veř, že víra tvá tě ochrání. ;) Jen dávám tip.

PS: Lékař mi samozřejmě nejprve nabízel homeoblbiny a hlívu - trvala jsem u dítěte na imunitní léčbě, měla jsem vlastní zkušenost. Už dvě zimy jsme bez nemoci, jen s jednou bezteplotou rýmou s jednodenní absencí ve škole.
A přišlo to (tuším) na nějaký 150 Kč?

PPS: Teď je nejvyšší čas na začátek imunizace na další zimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
23.4.17 10:23
@SAJ píše:
Broncho Vaxom nebo Biostim. Jedno jsem měla já jako studentka, druhé moje děcko.

Oboje následující zimu snížilo nemocnost (několikero antibiotik za zimu) až na nulu. Ale nevnucuju, klidně papej altrernativní léky nebo bumbej čajíčky a veř, že víra tvá tě ochrání. ;) Jen dávám tip.

PS: Lékař mi samozřejmě nejprve nabízel homeoblbiny a hlívu - trvala jsem u dítěte na imunitní léčbě, měla jsem vlastní zkušenost. Už dvě zimy jsme bez nemoci, jen s jednou bezteplotou rýmou s jednodenní absencí ve škole.
A přišlo to (tuším) na nějaký 150 Kč?

PPS: Teď je nejvyšší čas na začátek imunizace na další zimu.

Moc děkuju za tip. Nejsem odpůrce léků a chemie obecně, jen jsem chtěla říct, že potom, co jsem vybrala tolik léků (a stále něco beru), toho má moje tělo dost a musí si trochu odpočinout. Rozhodně nejsem nějaký ryze alternativní typ. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
23.4.17 10:24
@Kamikadze píše:
Sezen si Kolostrum (Colostrum)

Díky za tip :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
23.4.17 14:40
@Mista1 píše:
Díky za tip :)

neni zac, ty ber ted chvili na srovnani. my bereme jen kdyz na nas neco leze, nebo uz nam neco je :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5154
23.4.17 15:20

Nebýt příznivec chemie a cpát se přitom doplňky stravy je totální pitomost. I bylinky zabíjejí - a jak dobře. Jenže ono to zní tak dobře…

Ještě je to prima s argumentací na farmaceutické lobby, přitom doplňky stravy jsou taky dost slušnej vejvar.

Promiň, občas mi přijde, že lidi z neznalosti dělají strašný kraviny. To neber osobně, to je zoufalý povzdech někoho, kdo o chemii a biochemii přece jen něco málo ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
24.4.17 07:49
@SAJ píše:
Nebýt příznivec chemie a cpát se přitom doplňky stravy je totální pitomost. I bylinky zabíjejí - a jak dobře. Jenže ono to zní tak dobře…

Ještě je to prima s argumentací na farmaceutické lobby, přitom doplňky stravy jsou taky dost slušnej vejvar.

Promiň, občas mi přijde, že lidi z neznalosti dělají strašný kraviny. To neber osobně, to je zoufalý povzdech někoho, kdo o chemii a biochemii přece jen něco málo ví.

Neberu to osobně, ale studuju chemii a vím, že všechno škodí, když to tak řeknu, ale jsem už prostě zoufalá a nevěděla jsem co už, abych se z toho vyhrabala. Tuna ovoce na podzim nepomohla, tak co má člověk dělat. :think: navíc neberu doplňky stravy, ale čistě bylinné tinktury a extrakty. Nejsou branné jako klasický doplněk stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
28.4.17 05:44

@Jana Wei Děkuji, taky musím zapracovat na té „hlavě.“ Myslím si, že za to mohl z velké části stres. :) kde kupuješ tu šťávu, prosím? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama