Velké děti a císařský řez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Géčko
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 03.11.14 15:22
Velké děti a císař???

Ahoj holky, vím že je tu podobných témat hodně, ale nikde jsem nenašla odpověď na moji otázku. Mám dvě děti - oba porody vyvolávané první porod 28 hodin druhý 12,ale 100× horší už nikdy bych to nechtěla zažít. První syn měl 3,91 kg druhý už 4.52kg. Strašně bych si přála třetí dítě ale takový porod bych už nechtěla zažít. Navíc mi řekli že třetí mimčo by mohlo být kolem 5kg. Nemáte někdo zkušenost jestli by v tomto případě byl možný císař?

Reakce:
Pratt
Kecalka 498 příspěvků 03.11.14 15:38

Ja jsem prvni dite rodila normalne, druhe dite slo cisarem kv. nepomeru hlavy a panve - vubec by neproslo. Takze to mozme urcite je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 15:41

Omlouvám se za anonym. Mám 2 děti. První porod masakr, byla jsem porvaná úplně všude, dlouhá rekonvalescence, dítě přes 4 kg, po domluvě s doktorem jsem šla na císařský řez. Doktor říkal, že je riziko, že bude druhé mimčo větší, jak by to bylo, je otázka. Sám mi císaře navrhnul. Ale je to určitě doktor od doktora. Bývalá gynekoložka mi doporučila, abych už raději děti neměla :roll:
Měla jsem kliku, že v porodnici se nikdo doporučením nepitval, přišla jsem s doporučenkou, řekli mi, abych si vybrala datum a pohoda.
Hodně lidí ti tu bude psát, že císař není bezbolestný a oni by do toho nikdy nešli… Za sebe můžu říct, že proti prvnímu porodu to byla naprostá paráda a pohoda. Ano, bolí to, je to operace, ale druhý den jsem byla celkem provozuschopná a po 2 týdnech jsem normálně fungovala, po prvním jsem se z toho hrabala několik měsíců.

marketa0211
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 03.11.14 15:52

Příbuzná teď rodila. Malej 4,7kg a musel císařem. Normálně by ho neporodila.Ale jak už psala Pratt, záleží na velikosti pánve. Takže by měl dr. poznat, zda mimčo projde nebo ne.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 03.11.14 15:53

Syn měl v den porodu odhad na 4,5kg. Otevírala jsem se rychle, tak jsme to nechali přirozeně, ale malymu začaly padat ozvy a nemohl se vejít, takže akutní cs. Nakonec měl syn 5kg :-D doktori váhali uz od začátku prasknutí plodovky, porad ho měřili a říkali mi, že od 4,5kg se muzu rozhodnout pro cs, ale v každé porodnici to muze být jinak..

Marthalex
Kecalka 141 příspěvků 03.11.14 15:58

Já měla první dítě 4 kila, komplikovaný porod s velkým poraněním, druhý dítko mělo jen 3 kila, ale třetí měl 4,5 kila, ale tvrdili mi, že to bude do 4,tak jsem rodila normálně, u čtvrtého jsem plašila, že bude velký, že bych raději sekcí a odmítli to, ve dvou porodnicích mi řekli, že když prošlo to 4,5,tak další projde taky, odhad byl 4,7 kila, vyvolali porad, abych nepřenášela a rodil mě primář, ale o sekci nechtěli ani slyšet. Nakonec měl malej jen 4 kila))

anathema
Echt Kelišová 7767 příspěvků 03.11.14 16:14

Já měla prvni dítě 4,40 kg a 55 cm…porod vyvolavali, bylo to dlouuhy,..hrozili mi klestemi a cisarem, nakonec mi dcerku nejak doktor vymačkal z břicha :roll: mala se nalokala te plodove vody, tak taky nic moc…ale vse o. k.:-)
Druhá měla 4,81 kg a 53 cm, porod rychlejší ale bolestivejsi…rodila jsem normálně..mela jsem jit v utery na utz jak bude mala nakonec velka, no a v nedeli vecer jsem uz porodila…tam teda pak zjistili jak je veliká :mrgreen:
Ted se z manželem snažíme o 3 detatko :D a taky mi tenkrat říkali, at počítám kolem 5 kg ze bude mít :roll:
To DÁM :dance:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 03.11.14 16:26

@Géčko Možné to je, ale přijde mi to zbytečné nešlo by mít nevyvolávaný porod.

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 03.11.14 16:38

@Géčko u nás v porodnici to možné není. kamarádka rodila holku 5,19 a 55cm, noprmálně a nastesti bez nejakyho velkýho šití. u ní ale nikdo netušil, že malá bude až tak velk, odhadovali přes 4kg

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.11.14 18:44

Dcera prvorozena 4620a 54cm syn 4930 a 56 :¨) rodila jsem normalne syn vyvolavne ale jinak dobry.3 stehy :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.11.14 19:23

@Géčko pokud to nebude vyvolávaný porod, tak bych se toho nebála.. mi strašili už měsíc dopředu, že to bude mazec, bo malý je velký.. no velký byl, ale mnohem větší paseku udělalo to vyvolání.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >