Velký problém s akné

Anonymní
11.11.19 17:14

Velký problém s akné

Dobrý den, mám velmi velký problém s akném a trápí mě to po užívání antikoncepce. Brala jsem ji 4 roky, nyní mi 2 roky po vysazení dělá velké problémy akné.
Kožní mi nedoporučujte, chodila jsem tam půl roku a akné se mi zhoršilo. Za ty peníze jsem mohla jít dvakrát na laser :mavam:
Přikládám fotku.. Hodně se za to stydím kryju to vždy makeupem a když ho nemám všichni si toho všímají..
Piju vodu s citronem, myju si obličej třikrát denně, na obličej si nesahám a ani se neotírám o zvířata. :mavam: Takže prosím žádné takové věci mi nepište, protože se o pleť starám.
Známá mi radila, že se mám čistit zevnitř, ale ani tak to nepomáhá. Vysadila jsem sladké na dva týdny, nejedla jsem mastné ani solená jídla a jedla jsem zdravě a bylo to ještě horší mi přišlo. :( Tak já už opravdu nevím co dělat.
Mám 23 let takže puberta je už za mnou

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1244
11.11.19 17:19
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám velmi velký problém s akném a trápí mě to po užívání antikoncepce. Brala jsem ji 4 roky, nyní mi 2 roky po vysazení dělá velké problémy akné.
Kožní mi nedoporučujte, chodila jsem tam půl roku a akné se mi zhoršilo. Za ty peníze jsem mohla jít dvakrát na laser :mavam:
Přikládám fotku.. Hodně se za to stydím kryju to vždy makeupem a když ho nemám všichni si toho všímají..
Piju vodu s citronem, myju si obličej třikrát denně, na obličej si nesahám a ani se neotírám o zvířata. :mavam: Takže prosím žádné takové věci mi nepište, protože se o pleť starám.
Známá mi radila, že se mám čistit zevnitř, ale ani tak to nepomáhá. Vysadila jsem sladké na dva týdny, nejedla jsem mastné ani solená jídla a jedla jsem zdravě a bylo to ještě horší mi přišlo. :( Tak já už opravdu nevím co dělat.
Mám 23 let takže puberta je už za mnou
Čištění zevnitř chvilku trvá. 14 dní je málo. Chce to alespoň 3 měsíce na nějaké výsledky. Navíc je zcela běžné, že se nejdřív akné zhorší, jak se tělo čistí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5159
11.11.19 17:29

Ja bych hlavne ten oblicej nedrala trikrat denne a nepouzivala peeling.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14353
11.11.19 17:39

Detox nebo čištění těla je naprostá volovina - zejména pokud netušíš co je příčinou tvé špatné pleti. Obecné kecy s internetu jsou prostě naprd. Ano - akné ti bude zhoršovat stres, nevyvážená strava, mizerný spánek, kouření a podobně, ale nepotřebuješ se očistit, potřebuješ srovnat životosprávu. Naopak většinou spíš tělu tou změnou věci dodáváš, než že by ses něčeho zbavovala.

https://aktin. cz/proc-jsou-detoxy-nesmysl-muzou-nas-i-zabit

ad libitum ad nauseam

Bude potřeba oběhat doktory a pochopit co se děje.

1. praktik a nechat si udělat hormonální profil a taky rozbor prvků jako jsou vitamíny a minerály - budeš si to muset zaplatit (pár stovek), ale bez toho se nepohneš dál.

2. zároveň si tam nech napsat žádanku na alergologii a tam si nech vyloučit potravinové nesnášenlivosti.

3. ačkoliv to nechceš, tak si zajdi znovu na kožní - třeba někam jinam, kde jsi byla a chtěj antibiotika - to co máš na obličeji je hodně rozjeté a je potřeba to srovnat.

Podle výsledku krevních testů uprav stravu tak, abys měla všechno co potřebuješ.

V mezičase začni suplementovat zinek 130mg denně.

K tomu obličeji je potřeba chovat se něžně - rozhodně ho nechceš dezinfikovat a narušovat mechanickým peelingem. Tím ničíš přirzenou ochranou vrstvu obličeje a do mikroranek způsobených peelingem snáze zalezou nežádoucí bakterie, které se tam zanítí a udělají bolák.

Potřebuješ velmi jemné věci, nevysušovat, nedezinfikovat plošně, hydratovat a pomáhat žádoucím bakteriím, aby se tam usídlily.

Na obličej používej přípravky se zinkem, vitamínem B3 a kyselinou salicylovou. A spíš přípravky na citlovou pleť, než věci z drogerky na „akné“ ty většinou jen vysušujou.

Na čištění sáhni třeba po mýdle se zinkem - projdi výrobce přírodních mýdel, většinou nějaké takové mají.

pěna od garnier 3 v 1 s uhlím a kys, salicylovou taky není špatná.

A pak to potřebuješ promazat něčím kyselým a hydratujícím - zkusila bych toto

https://www.biooo.cz/…p-10613.html

A více než doporučuju nějaké sérum se zinkem a vitamínem b3 a a na noc něco s retinoidy (může ti to předepsat doktor na kožním) -hledej buď na notinu a nebo the ordinary, pokud chceš jen kosmetiku a ne lék.

Plus se dost hodí kefírové masky - na obnovu přirozené mikroflory na obličei, která pak bude bránit těm bakteriím, co způsobují akne, aby se přemnožily.

Vezmi 3 lžíce kefíru, 1 lžíci ovesných vloček, rozmixuj to a nech to tak hodinu dvě, stát, pak si to napatlej na očištěný obličej a nech to působit alespoń 20 minut. Pak to smyj vodou a obličej ještě promaž něčím hydratačním. Aplikuj tak dvakrát, třikrát týdně, alespon měsíc.

Ale bez toho abys měla vyloučené vntiřní problémy s tím stejně nic moc nenaděláš.

Příspěvek upraven 11.11.19 v 17:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6695
11.11.19 17:42
@ontarova.stara píše:
Ja bych hlavne ten oblicej nedrala trikrat denne a nepouzivala peeling.

Souhlasim. Staci jemne ocistit rano a vecer odlicit, i kdyz jsi nebyla nalicena. Na pleti se necistoty zachycuji. Strasne tezke radit, kazdemu sedne neco jineho. Ja davam na pupinek tea tree, pouzivam odlicovak od Renovality a olej Nobilis Tilia - sezamovy. Udajne je dobry i na akne a skvrny po nem od Renovality - moringovy. Nemela jsem nikdy ale takto moc. Urcite je fajn vycistit streva a treba brat pravidelne Hylak (probiotika) urcite neuskodi, neni to nic draheho. Brala jsem pri protikvasinkove diete pri kojeni kvuli dceri a plet jsem mela uzasnou. Ale trvalo to tak mesic. Jinak mam bezne nejake pupinky
A super je taky toto: https://www.benu.cz/…e-100ml-dr-m?…

Ocista tela je mozna blbost, ale dat ocistu strevum ne a za tim si stojim! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14353
11.11.19 17:48
@Kukacka123 píše:

A super je taky toto: https://www.benu.cz/…e-100ml-dr-m?…

Ocista tela je mozna blbost, ale dat ocistu strevum ne a za tim si stojim! ;)

Ani střeva se nečistí, nic se v nich neusazuje.

Změnou životního stylu, proměnou stravy a případně probiotiky se výrazně dá zlepšit jak pleť, tak imunita, ale není to očista - naopak je to zmnožení mnžoství a druhů bakterií, kvasinek (ano i kvasinek, většina z nich je prospěšná) a ostatních mikrobů tím že se jim upraví prostředí, aby byli spokojenější. Není to očista, není v nich nic zkaženého a nečistéto, žádné usazené toxiny, ale vhodnými zásahy se zlepší jejich funkce.

Více třeba tady

https://www.zkvaseno.cz/…trevech.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6695
11.11.19 18:05
@Ou píše:
Ani střeva se nečistí, nic se v nich neusazuje.

Změnou životního stylu, proměnou stravy a případně probiotiky se výrazně dá zlepšit jak pleť, tak imunita, ale není to očista - naopak je to zmnožení mnžoství a druhů bakterií, kvasinek (ano i kvasinek, většina z nich je prospěšná) a ostatních mikrobů tím že se jim upraví prostředí, aby byli spokojenější. Není to očista, není v nich nic zkaženého a nečistéto, žádné usazené toxiny, ale vhodnými zásahy se zlepší jejich funkce.

Více třeba tady

https://www.zkvaseno.cz/…trevech.html

Tak vsichni to chapeme, neni treba slovickarit ne? ;) Mnozi se tam ty dobre bakterie - tema probiotikama je tam dostavame, takze se ty streva „ocisti“. Jen se to rika proste. Ja myslim, ze slecna chce pomoct a poradit a ne slovickarit. Proste me tahle „ocista“ pomohla, takze tak ;) a ne, kvasinky se tam nemnozi, kdyz se prostredi podle tebe upravuje. Premnozeni kvasinky je prave spatne - pak vnika vetsinou nejaky ekzem, vyrazky…takze se tam probiotiky dostavaji vetsinou nejake laktobacily, aby mnozstvi kvasinek kleslo. Takze nemuzu se vsim souhlasit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
11.11.19 18:07

Ahoj, ja mela akne horsi nez ty. Pomohla mi lecba roaccutanem od kozarky. Mas to opravdu rozsahle, takze byt tebou bych zmenila kozni a chtela po ni tuhle lecbu. Je to uz 8 let a plet mam stale krasnou. Castecne se mi akne vratilo po porodu, ale to uz jsem zvladla zalecit sama - vysazeni veskere kosmetiky (nelicim se, myju oblicej jen levandulovou vodou, nicim nemazu a to mi ve finale udelalo naprosto nejlepe). Obavam se, ze jinak nez tou drastictejsi cestou (roaccutanem), se z toho nedostanes. Drzim pesti. Vim, jak je to tezke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
11.11.19 18:54

Chce to kosmetiku, ktera ti sedne. Ja uz zkusila kde co. Z drogerky, z lekarny, od kozni..
usila jsem si najit „lecbu“ sama na netu a pomohlo mi to. Ale vyvalila jsem tisice, nez jsem narazila na to prave. Citrusy mi stav zhorsuji, takze tu vodu s citronem nevim no.. urcite to nevzdavej, neco ti sednout musi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
11.11.19 19:22
@Anonymní píše:
Mám 23 let takže puberta je už za mnou

Hele znám to a budeš se divit pomohla mi jedna obyčejná babska ráda:D a pomohlo to i dcerce na totálně opruzenou prdku. Za můj obličej jsem už utratila x tisíc. Za prdku malé jsem dala během 3 měsíců kolem 5000,– a noc nezabralo a pak mi poradil švagr vodu za cca 120,– a ona to měla během 2 dnů pryč. Ja své akné měla během necelého týdne pryč a jedna se o JARISCHUV ROZTOK. zkus to. Stačí večer udělat na 15 minut z toho pletovou masku a přes den občas pomocí spreje postřikat obličej a nechat uschnout.
Takže za mne toto je top a používali to nase babičky na tyto problémy. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
11.11.19 20:02

Kolem 20 jsem vypadala podobně, pomáhá mi nejíst sladké (opravdu na mě to vliv má, nesladim, čokoládu jen někdy a jen tu nad 70%, minimum ovoce, místo rohlíku zitny chléb atd., jim tak už dlouhodobě), pak piji kontryhel, který prý srovnává cyklus, souhlasím s užitím minima kosmetiky, mám mýdlo se stříbrem, tím se myji, jinak mám jen ranní a noční krém, někdy použiji bb krém. Pleť mám teď už dobrou, ale je mi 30, s akné se „bavím“ od 13 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
11.11.19 20:04

Joa ještě jsem omezila mléčné výrobky, dřív jsem měla denně jeden až dva jogurty, teď to skoro nejím, ale netuším, zda to mělo vliv a mám třeba intoleranci nebo tak něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
26.11.19 22:28

Mám tady pár výsledků po používání jedné čistící řady, která je podložena vědeckými výzkumy ale zároveň na přírodní bázi, základem peče o pleť je v každém případě čištění. Chápu, že rady tipu co funguje na jednoho nemusí na druhého nejsou nijak motivující, ale jinak než vyzkoušenim co právě u vás bude fungovat to stejne nezjistíte.😊 Klidně mi můžete napsat. ****

edit adminom - e-mail

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama