Akné, co na to, jsem zoufalá

Anonymní
5.11.19 20:16

Akné, co na to, jsem zoufalá

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé pleti. Asi před rokem jsem šla (pro mě už teď s mírným) akné k jedné nejmenované kožní lékařce. Ta mě poslala na vyčištění, jenomže tam mi to druhá lékařka čistila způsobem vymačkávání. Nelíbilo se mi to a podruhé už jsem tam nešla. Během měsíce se mi to neskutečně zhoršilo. Cysty po celém obličeji byly bolestivé, v noci jsem nemohla spát. Myslela jsem si že to postupem času zmizí, nic se neměnilo, tak jsem si zašla ke gynekoložce jestli bychom nemohli změnit antikoncepci. Ta mi ale předepsala antibiotika, protože si myslela že to bude bakteriálního původu. Měla pravdu. Nyní jsem bez cyst, ale trápí mě jizvičky, červené a hnědé flíčky po celých tvářích. Jizvičky bych v budoucnu chtěla vyřešit laserem, ale teď k tomu dotazu. Čím odstranit červené flíčky? Chtěla bych se zeptat zda existuje nějaký krém nebo sérum, které by právě ta zarudlá místa nějak vybělila. Popřípadě nějaké přírodní rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
5.11.19 20:20

No holka, máš to hodně a asi tě moc nepotěšim, ale moje kamarádka na laseru byla a vůbec to nepomohlo. Jizvy má pořád stejné. Pleť už vcelku bez akné, ale jizvy má. Tak snad má někdo jiný lepší zkušenost a poradí lépe. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16846
5.11.19 20:22

Ty cervene fleky casem samy vyblednou, to ti nezustane, neboj.

Ted jde o to zabranit tomu, aby se ti udelaly dalsi. Jez hodne vitaminu, pij vodu, stravuj se zdrave. Predevsim vitamin C ti pomuze.

Dale, nevystavuj ty fleky UV zareni. Obzvlaste v lete ti hrozi, ze ti to ztmavne. Pouzivej krem s UV filtrem a na to opravdu dbej!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 20:24

@mamina89 Právě že všichni si to chválí, tak já nevím… Mám to hodně no, ale nenadělám nic, něco pozitivního je že už aspoň nejsem jako ropucha, že cysty zmizely… Teď úplně lituji, že jsem tenkrát k té kožní šla s (v uvozovkách) pěti pupínky na čele a bradě :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 20:28
@warita píše:
Ty cervene fleky casem samy vyblednou, to ti nezustane, neboj.

Ted jde o to zabranit tomu, aby se ti udelaly dalsi. Jez hodne vitaminu, pij vodu, stravuj se zdrave. Predevsim vitamin C ti pomuze.

Dale, nevystavuj ty fleky UV zareni. Obzvlaste v lete ti hrozi, ze ti to ztmavne. Pouzivej krem s UV filtrem a na to opravdu dbej!

To doufám, opravdu mě to štve, je to nepříjemné. Takže říkáš, že mandarinky v tomto období jsou číslo jedna jo? To jsem ráda! :lol: :lol: S dodržováním pitného režimu mám problém… přes den necítím potřebu pít a dám si akorát tři skleničky večer když přijdu domů a jednu skleničku ráno a na oběd

• Citovat
  • Nahlásit
1101
5.11.19 20:31

Šťáva z řapíkatého celeru. Opravdu dělá zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 20:32
@Deneriss píše: Šťáva z řapíkatého celeru. Opravdu dělá zázraky.

Opravdu? Tak to asi ale nedám… Doslova nesnáším celer, ale možná bych se mohla překousnout a dát to. Každopádně děkuju za radu! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
16846
5.11.19 20:36

Pitny rezim je dulezity.

Co se tyka toho, jak se ti to po vycisteni zhorsilo, taky mam zkusenost, ze jak se rozjede chronicky zanet v kuzi, tak to jede. Ja na akne netrpim, ale mela jsem obdobi, kdy jsem mela jeden bedar vedle druheho. A bylo to tim, ze v te kuzi byly chronicke loziska infekce, takze to vedlo k dalsim a dalsim cystam. To vycisteni jako takove za to nemohlo, proste se ti rozjel chronicky zanet v kuzi.

Ja to dostala pod kontrolu prave lepsi peci o sve zdravi, jedla hodne vitaminu, dbala na zdrave jidlo, piti a atd. ATB jsem na to nikdy nebrala, takze u mne to byl delsi proces. Taky jsem pak mela fleky na tvari, no parada to neni. Ale zmizne to. Muze to ale nejaky ten cas trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
5.11.19 20:39
@Anonymní píše:
To doufám, opravdu mě to štve, je to nepříjemné. Takže říkáš, že mandarinky v tomto období jsou číslo jedna jo? To jsem ráda! :lol: :lol: S dodržováním pitného režimu mám problém… přes den necítím potřebu pít a dám si akorát tři skleničky večer když přijdu domů a jednu skleničku ráno a na oběd

Ne! Citrusy na akné nejsou vhodné! :cert:
Jez naši místní zeleninu a ovoce, samozřejmě nejlépe bio ;)
Zkus hřebíčkový krém zn. Caltha. Je čistě přírodní, na akné nebo od Saloosu olej s tea tree.
Jakou léčbu nebo kosmetiku užíváš teď od kožní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 20:45

@warita Joo já to vím, ale říkám necítím tu potřebu pít a kvůli častému zaneprázdnění si na to ani nevzpomenu… A vím že je to špatně. Je pravda, že co jsem přestala každé ráno brát B-komplex, tak se to trošku zhoršilo, asi ho znovu nasadím. Každopádně jestli říkáš že C je důležitý vitamín, tak teď v tom zimním období doženu celý rok, u nás mandarinky a pomeranče mizí ve velkém. A zkusím zapojit vodu s citrónem do svého každodenního života.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 20:50

@Zwetta Opravdu? Jejdaa… Mám zineryt, který mi předepsala… Místo pleťových vod používám Jarischův roztok, kterým ráno po klasickém umytí vodou dočistím zbylé nečistoty. Jinak kožní mi kromě zinerytu nic nepředepsala

• Citovat
  • Nahlásit
1101
5.11.19 20:57

Opravdu. Je to hnus, ale dělá zázraky. Na instagramu to hodně propaguje evina (přezdívka) a ostatní holky ji tam posílají před a po a opravdu mají úplně pryč akné. Já teda na akné netrpím takže vlastní zkušenost nemám, ale viděla jsem ostatní holky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
5.11.19 20:58

Jo a určitě se zbav micelarni vody. To je základ. Je to svinstvo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 21:03
@Deneriss píše:
Opravdu. Je to hnus, ale dělá zázraky. Na instagramu to hodně propaguje evina (přezdívka) a ostatní holky ji tam posílají před a po a opravdu mají úplně pryč akné. Já teda na akné netrpím takže vlastní zkušenost nemám, ale viděla jsem ostatní holky. :palec:

No tak to je masakr, koukla jsem na ní a nestačím se divit, vypadá to že zítra letím koupit řapíkatá celer

• Citovat
  • Nahlásit
6694
5.11.19 21:09

Na tu pigmentaci je pry dobry moringovy olej, ma treba Renovality. Je i na akne ;)

Ten rapikaty celer me hodne zaujal. Ja mam teda sem tam pupinek, ale asi zkusim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama