Velký strach z císaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anastacia24
Nováček 5 příspěvků 19.04.18 22:36
Velký strach z císaře

Ahoj holky, zítra ráno jdu na plánovaný císař, jsem již od vcerejska v nemocnici jelikož mne měli operovat již dnes, ale prý kvůli místu nebo co mne budou operovat až zítra, a teď k jádru věci: Jsem neskutečný strašpytel co se týká doktorů, nemocnic a jakýchkoliv zákroků a všeho kolem toho, je to způsobeno především mým přímo až chorobnym strachem z bolesti jako takové, v nemocnici jsem byla jen jednou když jsem byla malá, je mi 24 let, čekám své první dítě a celou dobu těhotenství mne provází stres právě z toho jak to celé skončí - to ze to bude samozřejmě v nemocnici a jak já to tady vlastně celé zvládnu… Uz jsem si několikrát pobrecela, ze stesku po domově, po příteli a pak právě z toho hrozného strachu z bolesti, z cizího neznámého prostředí ve kterém se nacházím, z toho co mne vlastně čeká… a čím se blíží ta má operace tím jsem na tom psychicky hůř a hůř… Budu mít možná dost hloupé dotazy, ale už nevím na koho se obrátit a tak se zkouším zeptat tady vás všech maminek co máte za sebou zkušenost s plánovaným císařem, nejlépe co nejvíc dopodrobna co mi přesně budou dělat před samotnou operací (ráno v 6:30 jdu na sál na přípravu a v 7:30 mne mají operovat) tak co jsem si již zjistila tady v nemocnici, tak že mi rano před tou operaci dají klystyr, cevku - oboje je pro mne velká neznámá, chtela bych tedy vědět, jestli to bolí případně jak moc, chápu že někomu budou moje dotazy připadat trapné, ale už nevím jak se jinak alespoň trochu uklidnit než že mne uklidni někdo z přítomných maminek co si něčím podobným prošly, samozřejmě se taky bojim abych se přes noc nerozrodila, doktora mi řekla ať to hlavně do rana vydrzim, mam termín porodu za 3 dny takže by se to tím stresem klidně mohlo spustit… Další věc je můj strach ze svodne anestezie - představa že mi budou píchat do páteře mne děsí, opět tedy otázka jak moc to bolí, a jestli není lepší v mém případě zvolit celkovou anestezii, jsem prostě hrozná bábovka vím to o sobě a mrzí mne to, ale prostě se nějak nedokážu sama uklidnit i když se o to snažím… Jaké to bude po operaci? Co mne vlastně zítra celý den čeká? Jak moc mne to bude bolet? Do toho všeho nemohu kojit, beru totiž léky díky kterým prostě nemohu dávat dítěti své mateřské mléko, takže mám strach kdy mi vůbec přivezou to miminko, kdy ho poprvé uvidím…? Jak mi celkove vlastně bude až začnu nějak víc vnímat a jak budou probíhat následující dny v nemocnici, vyndani cévky, všechny podrobnosti prosím abyste mi sdělily co nejvíc informací, další věc které se děsím jsou dreny - na dotaz u sestřičky mi bylo odpovězeno, že se každý doktor rozhoduje sám při operaci, podle čeho se rozhoduje mi neřekla, když mi je tedy dají tak bolí jejich vyndavani? Jak se mi bude chodit na zachod po té cevce, nebude to také bolet? A jaká je bolest te jizvy na břiše, bolí mne jakoby celé břicho nebo je to spíše jen ta rana? A kdy mne pustí domu? Nevím jak to tu zvládnu, ale uvítám každou radu… Do rana se navíc stoprocentně ani nevyspim takže budu akorát ráno unavena a to mi taky asi nepřidá na celkovém stavu… Ale na uklidnění nic nedostanu, a to ani když půjdu na tu predoperaci přípravu prý kvůli miminku, takže na nějaké uklidnění mohu zapomenout… Co mam delat holky abych se z toho do rana jeste neslozila? Ty představy co mam v hlavě co se všechno bude dít od okamžiku jakmile pro mne ráno přijdou jsou děsivý a je mi z toho vseho akorát zle…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 8282 příspěvků 19.04.18 22:43
@Anastacia24 píše:
Ahoj holky, zítra ráno jdu na plánovaný císař, jsem již od vcerejska v nemocnici jelikož mne měli operovat již dnes, ale prý kvůli místu nebo co mne budou operovat až zítra, a teď k jádru věci: Jsem neskutečný strašpytel co se týká doktorů, nemocnic a jakýchkoliv zákroků a všeho kolem toho, je to způsobeno především mým přímo až chorobnym strachem z bolesti jako takové, v nemocnici jsem byla jen jednou když jsem byla malá, je mi 24 let, čekám své první dítě a celou dobu těhotenství mne provází stres právě z toho jak to celé skončí - to ze to bude samozřejmě v nemocnici a jak já to tady vlastně celé zvládnu… Uz jsem si několikrát pobrecela, ze stesku po domově, po příteli a pak právě z toho hrozného strachu z bolesti, z cizího neznámého prostředí ve kterém se nacházím, z toho co mne vlastně čeká… a čím se blíží ta má operace tím jsem na tom psychicky hůř a hůř… Budu mít možná dost hloupé dotazy, ale už nevím na koho se obrátit a tak se zkouším zeptat tady vás všech maminek co máte za sebou zkušenost s plánovaným císařem, nejlépe co nejvíc dopodrobna co mi přesně budou dělat před samotnou operací (ráno v 6:30 jdu na sál na přípravu a v 7:30 mne mají operovat) tak co jsem si již zjistila tady v nemocnici, tak že mi rano před tou operaci dají klystyr, cevku - oboje je pro mne velká neznámá, chtela bych tedy vědět, jestli to bolí případně jak moc, chápu že někomu budou moje dotazy připadat trapné, ale už nevím jak se jinak alespoň trochu uklidnit než že mne uklidni někdo z přítomných maminek co si něčím podobným prošly, samozřejmě se taky bojim abych se přes noc nerozrodila, doktora mi řekla ať to hlavně do rana vydrzim, mam termín porodu za 3 dny takže by se to tím stresem klidně mohlo spustit… Další věc je můj strach ze svodne anestezie - představa že mi budou píchat do páteře mne děsí, opět tedy otázka jak moc to bolí, a jestli není lepší v mém případě zvolit celkovou anestezii, jsem prostě hrozná bábovka vím to o sobě a mrzí mne to, ale prostě se nějak nedokážu sama uklidnit i když se o to snažím… Jaké to bude po operaci? Co mne vlastně zítra celý den čeká? Jak moc mne to bude bolet? Do toho všeho nemohu kojit, beru totiž léky díky kterým prostě nemohu dávat dítěti své mateřské mléko, takže mám strach kdy mi vůbec přivezou to miminko, kdy ho poprvé uvidím…? Jak mi celkove vlastně bude až začnu nějak víc vnímat a jak budou probíhat následující dny v nemocnici, vyndani cévky, všechny podrobnosti prosím abyste mi sdělily co nejvíc informací, další věc které se děsím jsou dreny - na dotaz u sestřičky mi bylo odpovězeno, že se každý doktor rozhoduje sám při operaci, podle čeho se rozhoduje mi neřekla, když mi je tedy dají tak bolí jejich vyndavani? Jak se mi bude chodit na zachod po té cevce, nebude to také bolet? A jaká je bolest te jizvy na břiše, bolí mne jakoby celé břicho nebo je to spíše jen ta rana? A kdy mne pustí domu? Nevím jak to tu zvládnu, ale uvítám každou radu… Do rana se navíc stoprocentně ani nevyspim takže budu akorát ráno unavena a to mi taky asi nepřidá na celkovém stavu… Ale na uklidnění nic nedostanu, a to ani když půjdu na tu predoperaci přípravu prý kvůli miminku, takže na nějaké uklidnění mohu zapomenout… Co mam delat holky abych se z toho do rana jeste neslozila? Ty představy co mam v hlavě co se všechno bude dít od okamžiku jakmile pro mne ráno přijdou jsou děsivý a je mi z toho vseho akorát zle…

Neboj :hug: Klistýr je nepříjemný, ale nebolí. Cévka je taková, no, prostě taky to nebolí, jen to trochu tlačí. Po operaci dostaneš něco proti bolesti. Mysli na miminko. Jak ho budeš držet v náruči. Jizva bolí, ale dá se to přežít. Miminko ti pomůže.

Šarlota4
Echt Kelišová 9444 příspěvků 19.04.18 22:44

Neres to. Co prijde, prijde. Hodne z nas zacinalo na porodnim sale prirozene a skoncilo to sekci. Lepsi nevedet :) co si pomuzes. Navic vsude maji postup jiny. Prezily jsme to, prezijes to taky. Oni te bez pece a mimina nenechaj neboj. Tes se na mimco, za par hodin uz bude u tebe.

LLenule111
Závislačka 3121 příspěvků 19.04.18 22:55

@Anastacia24 Mám za sebou dva císaře, první byl akutní na poslední chvíly a ten druhý jsem měla naplánovaný, ale rodila jsem dříve, tak byl nakonec taky akutní. U prvního porodu jsem měla velký strach z císaře, bála jsem se, že se po uspání už neproberu..ale všechno nakonec dobře dopadlo. Druhý císař jsem se nechala uspat jen spinálně, injekce do zad, taky jsem se bála vpichu, ale jsou mnohem horší věci. Řekni si, zvládli to jiní, zvládnu to i já :hug: Jak uvidíš miminko, budeš šťastná maminka. Hodně štestí, to dobře dopadne neboj.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 19.04.18 22:55

@Anastacia24 mam cisare za sebou v rijnu ve spinalni anestezii. Cevka je trošičku nepřijmna (nepříjemnost srovnatelná s injekci u zubaře) ale trva to cele 30 vteřin jak zavedení tak vyndani a potom nic neboli a ani v průběhu. Napíchavani páteře - nejdříve dostaneš injekci na umrtveni okolí které ti napichnou takze necitis jak te napichuji a vetsinou jsou tam profesionálové kteří vědí co delaji. Muže ale byt problem pokud se nedokazes uvolnit. Operace úplná pohoda, trosku se ti muže hůř dýchat protoze jses umrtvena od pasu dolu. Az ti ale ukážou miminko tak uz budes spokojena :) miminko je venku v průběhu prvních 5ti minut venku pak te čistí a pak sijou. Pak u nas byl manzel s malou a ja ji videla na dolezavaku témeř hned co me tam přivezli. (Cca hodina od toho co zacala operace). Pak mi ji vozili každé dve hodiny. Operaci jsem měla ve stredu, po prve jsem vstavala ve ctvrtek v pátek uz jsem chodila sama. Ano boli to, ale kazdy den je lepsi a lepsi - a hlavne budou ti dávat léky proti bolesti. Z nemocnice me pustili v pondeli. Do dvou tydnu jsem nevedela ze jsem nejakou operaci měla. No a poslední typ je dávat pozor na to co budes jist po operaci aby jsi si mohla dojit na zachod co nejdriv a aby to nebylo bolestivé. Takze kasovita strava a bez lepku. Snad ti to takhle staci :)

Ornwen
Závislačka 3905 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 22:56

V klidu. Cévka maximálně tlačí a já třeba ani nevěděla, kdy mi jí dali.
Vyndavání drenu je nepříjemné, ale je to rychle. Jen vytahnou „šňůrku“ (vytahovali mi jich povícero, ne jen při cs a ty po cs jsou krátký)
miminko myslím v motole nosí na podívání i když se nekojí. Po cs jsi na jipce, druhej den tě postaví, do sprchy a pak většinou přeloží na šestinedělí, takže blíž k mimču.
Po operaci máš oblbováky, v porodnici si je v klidu ber, kdykoliv nabídnou. Tím spíš, že nekojíš. Aspoň se v klidu rozhýbeš. Já pak jizvu cejtila ještě asi 14 dní, nebyla to velká bolest, bylo to nepříjemné a 24/7, ale pokud nemáš jinou kontraindikaci, tak brufen nebo tak něco to jistí.
Já měla při druhém porodu dvouleťáka a to byl docela opruz, ale s jedním dítětem odpočívej, kdykoliv to půljde, nezapomeň se zvedat přes bok a bude to fajn.

Jo a spinálku při druhém porodu jsem necítila, jen bylo nepříjemné se přes ten pupek zabalit tak, jak anesteziolog chtěl (první jsem měla akut v celkové)

podaji
Kecalka 342 příspěvků 2 inzeráty 19.04.18 23:00

Takže se…
Klystýr nebolí jen tlačí ta voda ale pak se ti neskutečně uleví. Zavedení cévky také nebolí ani jsem nevěděla že už tam je. Jen při chůzi na sál z pripravny je to takový zvláštní. Částečná narkóza ta injekce je to jako píchnutí se malinko do prstu o špendlík. Doktoři jsou machři takže také žádná velká bolest. Při operaci necítíš vůbec nic. Stehy ti dají nejspíš samovstrebavaci. Po operaci půjdeš na JIP a budeš dostávat léky proti bolesti tak se neboj prostě nikde žádná velká bolest. Jen z jílu na pokoj budeš muset vstát z postele a trochu se hýbat sprcha a tak. Tak to bude trochu nepříjemný ale pořád budeš pod léky. Vyndání cévky nevíš o tom:-). Takže člověk je zlamanej víc spíš z toho nevyspání a únavy než ze samotného zákroku. miminko pokud bude vše ok ti přivezou už na JIP a zase odvezou pokud budeš potřebovat odpocivat a až budeš na pokoji tam už bude s tebou celou dobu. Neboj teď se na pinďu. Já byla taky nervózní nemohla spát chápu tě. Důvěřuj doktorům hodným sestrám a ty protivný pošli někam bo je ignoruje. Držím palce :) :) ;)

iila
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14 inzerátů 19.04.18 23:04

Ahoj, je jasné, že jsi nervózní. Já absolvovala císař 2×, noc před tím prvním jsem skoro vůbec nespala, chodila jsem po chodbě, četla si časopisy, převalovala se v posteli. A to jsem večer dostala nějaké léky na uklidnění. Je to prostě velká neznámá, tak je to stres. Cévka si nepamatuju, že by nějak bolela. Když ji zaváděli, nebylo to úplně příjemné, ale pak jsem ji ani nijak necítila. Ale citlivějším jedincům to může být nepříjemné - nevím, třeba by v takovém případě pomohlo, kdyby ji vyndali a zavedli znovu, třeba by se to tam lépe uložilo.
Klystýr - no, já neměla klasický klystýr, ale yal gel. To nebolí, jen jsem pak nedokázala nejít těch 15 nebo kolik minut na záchod, musela jsem tam dřív.

Píchání do páteře opět nijak zvlášť nebolí. Už si to teda moc nepamatuju, ale myslím, že to není horší než píchnutí při odběru krve. Nepamatuju si nic strašného, jen že mi pořád anestezioložka říkala, ať se vyhrbím víc, víc! Já už přes to břicho víc nemohla a jí se to zdálo pořád málo - potřebuje ty záda co nejvíc zakulacený, aby se co nejlíp trefila. I tak to ale dopadlo dobře :).
Po spinálu člověk nic necítí, pak to postupně přijde k sobě takovým brněním a protože jsou v kapačce analgetika, tak to nijak nebolí. Bolest přijde až několikátý den, když už je kapačka vyndaná a proti bolesti se dávají čípky (mně nefungovaly, běhala jsem po nich ihned na velkou, takže jsem je vy… prostě jsem je neudržela), říkej doktorům či sestrám hned, jak něco bude bolet, malá bolest se tlumí líp než rozjetá (s tím nebudeš mít problém, viď?).

Pokud se bojíš bolesti, doporučuju spíš ten spinál než celkovou anestezii. Tu jsem měla podruhé. Probuzení bylo opravdu hodně bolestivé. V kapačce analgetika nebyly a už nevím proč mi je nemohli dát hned. Opět si nepamatuju detaily, ale takovou hodinku, možná víc, jsem tam prokňučela a zatínala zuby, až pak analgetika zabraly. Bolest přicházela ve vlnách. On tu bolest ale každý prožívá jinak. Když už jsem byla vzbuzená, přivezli vedle mě další maminku čerstvě po císaři. Viděla jsem, jak se budí. Asi ji to taky bolelo, ale narozdíl ode mě občas jen tak jemně vzdychla „au“.

Drén jsem taky nějaký měla, ale to je poměrně bezbolestná záležitost. Nesmí se s tím nějak kroutit, pokud se o to zavadí, taky je to nepříjemné, musí se opatrně. Vyndání je v pohodě. Doktor se rozhoduje zřejmě podle toho, jestli má podezření, že někde pod kůží teče krev. Mně se dělala slušná boule, dávali mi ho snad 2×.

Břicho bolí řekla bych hlavně ten řez, ale tak ono je to přes celé břicho. Ale dá se to teda tlumit. Bez anestetik jsem se obešla tak za 5 - 7 dní. Bolí třeba vstávání z postele, ale to by vás měli naučit grif, jak vstát s minimálním zapojením břicha, to je pak lepší.

Anonymní  19.04.18 23:05

Klistýr ani cévkování nebylo nic hrozného, za dvě minutky je po tom. Taky jsem se bála. Vpich do páteře někoho prý vůbec nebolí, jen zatlačí, třeba to tak taky budeš mít. Já to tak tedy neměla, ale zase to celé trvalo asi 20 sekund, sestry mě držely, mluvily na mě, byly příjemné, takže to nakonec nebylo nic šíleného. Potom uvidíš za pár minut miminko, když budeš nervozní v průběhu císaře, anesteziolog ti může do flexily přidat něco na zklidnění, to jsem měla já a potom se to dalo vydržet bez problému. Uvidíš miminko, a potom budeš na dospávacím, nebo jestli budeš na jipce, nevím, dostávat infuze a opiáty na bolest. Někomu zabírají až tak, že jde po týdnu na kafe, nebo jak tu byla ta pozitivní diskuze. Jinak, já se taky bála hrozně. A přežili jsme i s miniaturním chlapečkem, teď už je to jen poměrně vzdálená vzpomínka a pro druhé dítě bych to podstoupila znovu. Dá se to zvlánout, držím palce, ať to máš co nejméně bolestivé a bez komplikací. :kytka: Zkus se aspoň trochu vyspat. Já měla porod předčasný, břicho malinké, protože bylo dítě hypotrofické, takže jsem se půlku noci se slzama loučila s kopáním, s tím, že už nikdy nevyroste víc, s tou definitivností, že těhotenství vlastně končí, končí tak nějak špatně předčasně, no taky jsem si to pěkně užila s negativníma myšlenkama a těch slz, co bylo :-) Tak mysli pozitivně, zítra budeš mít mimčo vedle sebe :kytka: Rozepsala jsem se až moc, prosím o anonym11

Ornwen
Závislačka 3905 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 23:05

@podaji při prvnim porodu jsem měla cévku určitě šest dní. Chodila jsem s ní, teda vozili mě na jirp kojit… jako připadala jsem si s tím příslušenstvím blbě, ale co už, že

axlpol
Závislačka 2639 příspěvků 116 inzerátů 19.04.18 23:06

@Anastacia24 v klidu ;) mě teda to cevkování „bolelo“víc jak celý zákrok. Mám dvojčata a nevím vlastně ani jak :lol: u cévkování jsem se kroutila, bylo to nepříjemné, to přiznávám, ale jinak samotná operace byla lepší jak těhotenství. Na Jipce mě bylo fajn, ani spát jsem nemohla jak mi bylo fajn(že už nemám břicho, tlaky..)jen mi vadilo to omývání od sestřiček, taková bezmoc a stud.
Na pokoji už to začlo bolet, ale bolelo to jako svalová bolest po cvičení. Bez trojuhelníku nad postelí bych nevstala, ale v leže to nebolelo, uplná pohoda.
Ten strach bude horší jak realita, žádný strach :kytka:

Russet
Echt Kelišová 8282 příspěvků 19.04.18 23:10
@Ornwen píše:
@podaji při prvnim porodu jsem měla cévku určitě šest dní. Chodila jsem s ní, teda vozili mě na jirp kojit… jako připadala jsem si s tím příslušenstvím blbě, ale co už, že

Já byla celá šťastná, když mi ji dali pryč. Šest dnů bych to asi nevydržela. Měla jsem ji asi 2 dny. Než jsem se byla schopná dojít osprchovat.

cassy
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 23:13

Ja bych te chtela uklidnit. Mam za sebou dva planovane cisare, jeden pred 7 lety a jeden pred 1,5 rokem. Predne bud rada za planovany. Pokud dojde na akutni, jsou vzdy vetsi rizika a vetsinou i bolesti.
Klystyr a cevka jsou jen neprijemny, opravdu neboli a to same spinal. Mne k tomu jeste davali epidural, na sale vsichni v klidu a prijemny. Pokud zabere jak ma, coz samozrejme zkusi, pak opravdu nic necitis. Pro me bylo neprijemne pouze tahani miminka, musi ti poradne zatlacit na bricho, ale je to chvilicka. Muze ti byt i trochu slabo, bylo mi vysvetleno, ze je to tlakem, ktery ale reguluji kapackou. Ja si v klidu povidala s anesteziolozkou, dokonce jsme resily gelove nehty. :mrgreen: Pak ti prinesou mimco ukazat a cca 20 minut siji.
O bolestech pote moc mluvit nemuzu, ja mela prave proto epidural a tim mi ten prvni den podavaly leky proti bolesti primo do patere, ale normalne se dava kapacka, ktera taky zabere.
Pokud je tam s tebou doprovod, mimco ti na pokoji nechaji, jak dlouho budes chtit.
Mela bys hodne pit a par hodin vubec nezvedat hlavu, abys pak nemela migreny. Ale to ti reknou.
Nejvetsi masakr je prvni vstavani, ale u prvniho cisare jsem dostala radu se zacit hybat uz na posteli. Posouvat se ruzne, az to pujde tak z boku na bok, jak to rozhybes, vstavani je pak lepsi. Cevku vytahnou druhy den rano a bud za ni rada, vzdalenost na WC ti zpocatku prijde neprekonatelna. :)
Ja ale treti den normalne fungovala. Opravdu to neni tak strasne. Chapu, ze jsou maminky, u kterych to tak lehce nejde, ale snaz se myslet pozitivne. Jo a rozhodne chtej spinal. Nejenze mas miminko hned, ale telo prichazi k sobe postupne a neprobudis se do plnych bolesti. A to nemluvim o tom, ze pri operaci musi spechat, aby se narkoza nedostala k miminku. Ja taky noc predem nespala, to je asi normalni stres, budu moc drzet palce. ;)

Martina84
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 19.04.18 23:14

Chapu, že nemůžeš spát. Měla jsem to u druheho porodu stejně. To čekání a “ticho před bouří”. Rodila jsem 2× vaginálně (přirozeně napsat nemůžu, protože druhý porod byl vyvolávaný), ale chci ti napsat, že strach z bolesti je zbytečný a nepomáhá v ničem, co tě teď čeká. Chceš popsat míru bolesti, aby si se bala předem? Každý ji vnímáme jinou měrou, ale má svůj význam a neznám smysluplnější bolest, než přivést na svět dítě. Bolest je proces a pokud ho přijmeš, nebudeš mít strach. Na porody vzpomínám v dobrém a klidně bych šla rodit znova, protože to pro me byly nejsilnější okamžiky v životě.
Jsi v dobrých rukou, dychej a těš se, protože se ti za chvilku změní život :srdce: Ptej se personalu, co tě čeká, pokud ti to pomůže. Všechno dobře dopadne :kytka:

iila
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14 inzerátů 19.04.18 23:16

Ještě: po vyndání cévky se na WC chodí úplně normálně bezbolestně. Miminko by ti měli vozit, i když nekojíš.
Po císaři se, pokud vím, pouští domů tak nejdříve za týden. Já byla v obou případech déle - nepřibírání, novorozenecká žloutenka. Sestry mi říkaly, že je lepší zůstat déle v porodnici než podepsat revers a pak třeba být za pár dní zas někde hospitalizovaná. Mně teda pobyt v porodnici zas tak nevadil, v noci se nám sestřičky staraly o děti, abychom se mohly vyspat :) Uvařeno taky bylo.
Teda - po císaři je první dny dieta, dokud se zas neobnoví střevní pohyby.

Já vím, jsou to děsný stavy, já když ležela na tom vozíku, na kterým jsem jela na sál, tak jsem měla chuť se zvednout a utéct - ale tak musí se to přežít. Dlouho to trvat nebude, neboj, pak se zas rychle dáš dohromady. A podruhé už se tolik bát nebudeš ;).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama