Velmi citlivá prsa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RutCole
Stálice 78 příspěvků 13.12.15 18:26
Veľmi citlivé prsia

Ahojte, hľadám rady, skúsenosti, čokoľvek… mám veľmi citlivé bradavky, keď ma chytí partner alebo aj ja sama vo chvíli, keď nie som úúúplne vzrušená a pripravená presne na to, tak je to pre mňa ako týranie. Nebolí to, ale je mi psychicky strašne, akoby až smutno. Neviem si to vysvetliť, trápi ma to odkedy sa pamätám a ani teraz v tehotenstve sa nič nezmenilo, dostávam vážne obavy, čo bude s kojením, už len tá predstava, že budem musieť vydržať čo i len 5 min. mi nerobí dobre(a nie, neviem sa premôcť, už veľakrát som to skúšala, veď aj mne by pri sexe bolo lepšie, keby nemusím tŕpnuť pred každým dotykom). Partner to viacmenej rešpektuje, aj keď nechápe, ale mňa to štve, pripadám si divná. Je šanca, že sa to zmení aspoň pri bábetku?

Reakce:
Karleon
Kelišová 5569 příspěvků 13.12.15 18:28

Mělo by to být v pohodě, při kojení si miminko strčí do pusy celou bradavku a ještě velou část dvorce, takže té bradavky se tolik nedotýká. Prsa si zvyknou, jsou na to dělaná, nestresuj se dopředu.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.15 18:30
@RutCole píše:
Ahojte, hľadám rady, skúsenosti, čokoľvek… mám veľmi citlivé bradavky, keď ma chytí partner alebo aj ja sama vo chvíli, keď nie som úúúplne vzrušená a pripravená presne na to, tak je to pre mňa ako týranie. Nebolí to, ale je mi psychicky strašne, akoby až smutno. Neviem si to vysvetliť, trápi ma to odkedy sa pamätám a ani teraz v tehotenstve sa nič nezmenilo, dostávam vážne obavy, čo bude s kojením, už len tá predstava, že budem musieť vydržať čo i len 5 min. mi nerobí dobre(a nie, neviem sa premôcť, už veľakrát som to skúšala, veď aj mne by pri sexe bolo lepšie, keby nemusím tŕpnuť pred každým dotykom). Partner to viacmenej rešpektuje, aj keď nechápe, ale mňa to štve, pripadám si divná. Je šanca, že sa to zmení aspoň pri bábetku?

tak si nenech spustit laktaci vůbec po porodu reknes ze nechces kojit a nebudes ;) daji ti 2 tabletky dostinexu a budes mit klid, prcek bude krasne pribejvat, muze ho nakrmit kdokoliv takze nebudes vazana kojenim a bytí s nim a prodlouzi se interaly mezi krmenim ;) ja jsem si ji taky nenechala ani u jednoho prcka spustit a planovat a cekat treti udelala bych to stejne ;)

Run
Generální žvanilka 20659 příspěvků 13.12.15 18:30

Změní, to jak píšeš, že je ti až smutno se mi parkrát taky stalo a vyděsilo mě to. A kojila jsem bez nejmenších problémů skoro tři roky. Je to jiné. A trvalo to teda i během kojení, úplně se mi hnusilo, že bych mi na ně sahal.

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 13.12.15 19:11
@JayLee píše:
tak si nenech spustit laktaci vůbec po porodu reknes ze nechces kojit a nebudes ;) daji ti 2 tabletky dostinexu a budes mit klid, prcek bude krasne pribejvat, muze ho nakrmit kdokoliv takze nebudes vazana kojenim a bytí s nim a prodlouzi se interaly mezi krmenim ;) ja jsem si ji taky nenechala ani u jednoho prcka spustit a planovat a cekat treti udelala bych to stejne ;)

Mám jen dotaz, neházely po tobě sestry v porodnici ksichty? :) Některé mi totiž přijdou jako fanatické vyznavačky kojení. :D

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.15 19:31
@Ivetlu píše:
Mám jen dotaz, neházely po tobě sestry v porodnici ksichty? :) Některé mi totiž přijdou jako fanatické vyznavačky kojení. :D

vůbec ne a to jsem se toho tak bala ;) ja uz jsem to rekla gyndarce ze jsem proto rozhodla a napsala mi to i do prikajdy ne nespostet laktaci takze se me me jen zeptali po porodu proc zapsali to do karty a nikdo to vic neresil a byla jsem tam nadmiru spokojena jak v roce 2009 tak v roce 2013 - konec roku ;) mi prislo ze to naopak ocenili ze timpadem odpadlo to trapne prevazovani miminek zda pribiraji a kontrolovani kojeni a cekani az se rozkojim atd proste pohoda maximalne a poradila jsem to dvou dalším kamaradkam jedna rodila před rokem a druha před 1,5 mesicem a jako taky naprosto v pohode nesetkali se se zadnym prblemem hele ono to bývávalo ze po tobe hazely ksichty moz¨na kdysi ja to taky citavala ruzne ale ted uz je jina doba proste a nez s emusit skojenim nebo se jakkoliv trapit kor pokud to nekomu nejde nebo proste nechce at k tomu ma jakykoliv duvody, tak proste je to ciste jen jeho věc ;)

RutCole
Stálice 78 příspěvků 13.12.15 20:02

Ďakujem za komentáre :) v podstate ma všetky povzbudili, ja dúfam, že pri kojení to bude iné, pri sexe som si už zvykla aj keď som sa stým nezmierila… a k alternatíve bez kojenia…zvažujem…budem dokončovať školu a viem, že by to bolo takto jednoduchšie, ale rada by som skúsila kojiť, predsa som viac za to prírodné a prirodzené, ale keď to nepôjde, takto nepôjde. Nechcem byť tvrdohlavec na úkor psychickej a fyzickej pohody mňa a bábetka len kvôli tomu " čo by sa malo"

Ali-Ali
Extra třída :D 11134 příspěvků 13.12.15 20:11
@Ivetlu píše:
Mám jen dotaz, neházely po tobě sestry v porodnici ksichty? :) Některé mi totiž přijdou jako fanatické vyznavačky kojení. :D

ja jsem vubec nezacala kojit druhe. rozhodla jsem se az po porodu, sestricky v pohode, akorat jsem videla jak se po sobe divaly pred vizitou, co jako na to pediatricka. prislo mi, ze mely trochu obavy, ze sprdne i je, ze mi to „schvalily“. ale v pohode.

ja teda mela po prvnim kojeni na prsu jizvu po chirurgickem odstraneni abcesu a uz behem tehotenstvi to nebylo prijemne, chtela jsem to zkusit, co to udela, ale nakonec jsem to vzdala. vubec jsem si neumela predstavit, ze to mimco k tomu prsu prilozim, mela jsem k tomu uplny odpor. sestricka jak me videla, tak mi rekla, at se na to vykaslu ;)

Váš příspěvek
Reklama