Venkovní schody

25.6.13 23:02

venkovní schody

Mám dotaz, nikde jsem nenašla odpověď.
Jsou venkovní schody majetkem města jakože součástí chodníku nebo SVJ?
Popř. kde to můžu zjistit??

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
26.6.13 07:35

@Macinkapacinka záleží na druhu bydlení.. ale většinou schody a přilehlý chodník patří majiteli domu, zjistíš nejspíš z dotazu na město..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 07:47

@martina.se právě že v tom paneláku je SVJ, ale i stále městské byty a na městě mi nejdříve řekli, že to patří městu a po tydnu otočili, že SVJ…tak nevím právě. Teď mě napadá, že možná na katastru by to mohlo být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 07:48

@martina.se děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
26.6.13 08:18
@Macinkapacinka píše:
@martina.se právě že v tom paneláku je SVJ, ale i stále městské byty a na městě mi nejdříve řekli, že to patří městu a po tydnu otočili, že SVJ…tak nevím právě. Teď mě napadá, že možná na katastru by to mohlo být?

Schody jsou součástí domu, bez nich by dům nezkolaudovali. Jako SVJ máte určitě rozpocitany podíl na společných prostorách, kam budou schody patřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 08:27

@Cuddy jj,ale nevím, kde to najít a určitě by se na opravě nemělo podílet jen SVJ…nebo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
26.6.13 08:55
@Macinkapacinka píše:
@Cuddy jj,ale nevím, kde to najít a určitě by se na opravě nemělo podílet jen SVJ…nebo?

Logicky ne, protože stejný podíl na společných prostorách patří i na ty městské byty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 09:00

@Cuddy díky za reakci. Právě logika je to, co kolikrát postrádám :-D tak proto se zkouším ptát zde, jestli to přijde logické i někomu jinému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
26.6.13 09:23
@Macinkapacinka píše:
@Cuddy díky za reakci. Právě logika je to, co kolikrát postrádám :-D tak proto se zkouším ptát zde, jestli to přijde logické i někomu jinému.

Vém to tak, kdyby jste se na te oprave měli podílet jen vy jako nám svj, tak pak to musel byt majetek pouze váš a ne města. Ale pak by vám město muselo platit pronájem těchto prostor, aby mohli lidí chodit přes váš majetek do městských bytu. To určitě nedělají. Proto se ty společně prostory započítávají mezi všechny majitele nejčastěji dle výměry bytu. Pokud ve vašem domě vlastní nějaké byty město, pak je jejich majitel a pak se musí účastnit opravy schodů, pokud s touto opravou souhlasí dostatečný počet vlastníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
26.6.13 09:29

Mohlo by to byt v prohlaseni vlastnika, coz ziskas bud na katastru anebo v pripade rozumneho SVJ, i od vyboru svj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 09:30

Přesně takhle jsem si to myslela, v našem vchode je ze 12-ti bytových jednotek 6 města.
Tak jsem zvědavá, jak na tohle budou argumentovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 09:32

@mika22 o tom rozumném právě pochybuju, přijde mi, že se vubec nestara, už v březnu jsme ho upozorňovali, ať reklamuje okap a dodneška se nic neděje…

Jdu projet katastr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
26.6.13 09:34

Obavam se, ze o to prohlaseni musis zadat na katastru jako v kancelari, na netu neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.13 09:39

Aha :( proto ho nemůžu najít. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie