Věnuje se tu někdo TČM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:24
Věnuje se tu někdo TČM?

Ahoj holky, kluci :-),měla jsem úraz, málo chodila, přestala sport, postupné zlepšování trvalo 10 let. Nabrala jsem přes 30 kg. Pokusila jsem se shodit-spolupracovala s dietology, obezitologem-většinou mi chtěli předepsat jen Sibutramin na potlačení hladu, na druhou stranu po shlédnutí jídelníčku uznávali, že nejím nadměrně. dále mi radili proteinové náhrady stravy-ty nesnesu, jsou na bázi mléka, na to jsem alergická. Čtu ráda o TČM. Mám stále pocit zimy a vnitřní prázdnoty,jakmile je mi takto zima, mám hlad- prý to může způsobovat nadváhu? Slabá slezina podle TČM? Užívala jsem tento nápoj, ale bez efektu, užívala jsem ho rok: http://www.patentnimedicina.cz/…skych-mudrcu S tímto lékařem navíc nemám dobrou zkušenost. Nejím sladké, nepřecpávám se. Poradí někdo? :* :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.10.14 11:44

Nevěnuji se. :) Ale už dlouho přemýšlím, že se k tomuto lékaři vydám…tak mě právě zaujalo, že s ním nemáš dobrou zkušenost. Můžeš to, prosím, víc přiblížit?

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:47

@malinika Nechci to tu rozebírat, nesouvisí s tématem a mohl by to být chápano jako pomluva. Prostě nemám dobrou zkušenost ani s léčbou ani přístupem ani kvalitou výrobků. Vygoogli si třeba zkušenosti jiných pacientů třeba z doktorka.cz­.Prosím o příspěvky k tématu :-)Děkuji

Alkelita
Kecalka 320 příspěvků 07.10.14 11:54
@jancakral píše:
Ahoj holky, kluci :-),měla jsem úraz, málo chodila, přestala sport, postupné zlepšování trvalo 10 let. Nabrala jsem přes 30 kg. Pokusila jsem se shodit-spolupracovala s dietology, obezitologem-většinou mi chtěli předepsat jen Sibutramin na potlačení hladu, na druhou stranu po shlédnutí jídelníčku uznávali, že nejím nadměrně. dále mi radili proteinové náhrady stravy-ty nesnesu, jsou na bázi mléka, na to jsem alergická. Čtu ráda o TČM. Mám stále pocit zimy a vnitřní prázdnoty,jakmile je mi takto zima, mám hlad- prý to může způsobovat nadváhu? Slabá slezina podle TČM? Užívala jsem tento nápoj, ale bez efektu, užívala jsem ho rok: http://www.patentnimedicina.cz/…skych-mudrcu S tímto lékařem navíc nemám dobrou zkušenost. Nejím sladké, nepřecpávám se. Poradí někdo? :* :srdce:

Zkusila bych spíš se sejít s nějakým nutričním terapeutem (ne dietologem), protože pokud jíš málo a máš problémy s nadváhou, chce to prostě upravit to, co jíš. Protože máš tělo pravděpodobně podvyživené (ač s nadváhou z nutričně nevhodných potravin).. žádně sr*** typu koktejly, prášky.. od takových lidí se drž dál.
Chce to jen z klasických potravin sestavit dobrý jídelníček, žádné takovéhle umělotiny.. přece se tím nemůžeš cpát celý život a pokud to někomu na chvilku zabírá..jakmile lidé tohle vysadí, vrací se zpátky ke své váze váze nebo k vyšší..
Hlavně hledej někoho, kdo na to má skutečně vysokou školu, ne jen nějaký hloupý kurz.. A vyhýbej se všem takovým těm rádoby zázračným dietám, které nějaké složky potravy úplně vynechávají nebo se na ně hodně zaměřují (takové ty extrémy - jez jen tohle, tamto, úplně vynech sacharidy a podobné)

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 07.10.14 12:08

@Alkelita Jaký je, prosím, rozdíl, mezi pěti lety vysoké školy zakončené státem posvěceným diplomem, a mezi pěti lety „hloupého kurzu“ zakončenými státem neposvěceným certifikátem? Já jen, abych si ujasnila, co lidi vede k takovým názorům. Mimochodem, jak dlouho a co „studuje“ výživový poradce?

Alkelita
Kecalka 320 příspěvků 07.10.14 12:15

@Sluka Tak, radši už nebudeme odbočovat od tématu..

Příspěvek upraven 07.10.14 v 12:26

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 12:18

Asi by bylo vhodné psát k tématu, zaklad. hledá někoho, kdo ví něco o TČM…nejde jí o rozdíl mezi typem kursu

Mišmiš
Kelišová 6455 příspěvků 07.10.14 12:18

Tak já bych doporučila TCM Bohemia

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 12:25

@Mišmiš tam jsem byla a nepomohli, resp. oceˇ
nuji, že pan doktor rovnou řekl, že neví, byla jsem přímo u majitele.dr­.lucký. to ale neznamená, že by někdo jiný nevěděl

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 07.10.14 12:42

@jancakral
Nevenuju.
Nabrala ti obvodni aspon stitnou zlazu? Pripadne bylas u endokrinologa?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 07.10.14 12:47

Pokud chceš zkusit tradiční čínskou medicínu, tak si najdi někoho, kdo dělá bylinné směsi na míru, probere s tebou tvůj zdravotní stav, zkontroluje jazyk a puls. Nevím ale, jestli ti to pomůže s nadváhou. Já se už delší dobu léčím s bolestí hlavy a pomáhá mi to, teď v těhotenství bych bez toho asi nemohla fungovat, jak mě stále hlava bolela. Já chodím k paní dr. Babické z 1. školy tradiční čínské medicíny, je moc fajn.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 07.10.14 13:54

@jancakral Píšeš, že byť dle odborníků na výživu se stravuješ dobře, tak nehubneš, a další a další věci. Nevím, jak jsi na tom s pohybovými aktivitami, protože v klasickém pojetí vede ke snížení váhy buď snížení energetické hodnoty potravin, nebo zvýšení energetického výdeje tělem (zima, sport).
Mně napadlo, zda za tím vším nestojí problémy se střevy, čili nízká vstřebatelnost živin :think: (To se to laikům vymýšlí a radí od stolu, viď?) Čili bych zkusila očistu střev. Mně osobně nejlépe fungovala tato metoda, na základě přeměny peroxidu v kyslík pomocí peroxidu hořčíku:
 http://zdravetipy.blog.cz/…caj-a-kyslik

Chtěla jsem ti sem hodit odkaz na stránky přímo čínského doktora, který praktikuje v Praze, ale nemohu je vygooglit :zed: Nicméně si s tímto umí poradit i Joalis poradci pracující s metodou Dr. Jonáše.

pavelrathousky
Stálice 85 příspěvků 08.10.14 20:29
@jancakral píše:
Ahoj holky, kluci :-),měla jsem úraz, málo chodila, přestala sport, postupné zlepšování trvalo 10 let. Nabrala jsem přes 30 kg. Pokusila jsem se shodit-spolupracovala s dietology, obezitologem-většinou mi chtěli předepsat jen Sibutramin na potlačení hladu, na druhou stranu po shlédnutí jídelníčku uznávali, že nejím nadměrně. dále mi radili proteinové náhrady stravy-ty nesnesu, jsou na bázi mléka, na to jsem alergická. Čtu ráda o TČM. Mám stále pocit zimy a vnitřní prázdnoty,jakmile je mi takto zima, mám hlad- prý to může způsobovat nadváhu? Slabá slezina podle TČM? Užívala jsem tento nápoj, ale bez efektu, užívala jsem ho rok: http://www.patentnimedicina.cz/…skych-mudrcu S tímto lékařem navíc nemám dobrou zkušenost. Nejím sladké, nepřecpávám se. Poradí někdo? :* :srdce:

Zdravím,

zeptám se hned z kraje: kolik vám je let? vnitřní prázdno, jak popisujete, často totiž souvisí s přechodem. To mléko vám dělalo problémy pořád nebo začalo to až teď, respektive v souvislosti s tím úrazem? Většina lidí totiž na mléko není alergická, ale jen nesnášenlivá (je to proto, protože slezina je příliš zachlazená a neohřívá se). Další problémy pak na to navazují: špatná menstruace, málo krvi v menstruaci, bolesti kloubů,… Jak spíte? Probouzíte se často? Chodíte často močit? Jak často jíte (kolikrát denně). Jíte hodně mléčných výrobků? Na mléčné se ptám záměrně, protože mléčné výrobky zachlazují slezinu a její funkčnost je pak snížena a nemůže vytvářet esenciální látky pro živení orgánů.

Ty byliny jste užívala proč? Napsal vám je doktor Hoffmann?

To je palba otázek. :D

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 08.10.14 22:32

@pavelrathousky 39,ale pocity zimy mam odmala, bleda pokozka, studene nohy, odmala zimomriva. Gynekologicky jsdm zdrava. Napoj mi doporucil dr. hoffmann jen na zaklade online konzultace. Krome toho jsem byla u dr. luckeho na narodni v praze, ten mi doporucil zahrivaci potraviny, zazvor atd. Nadvahu neresil, rekl, ze to nechce resit vpichnutim jehlicky do ucha, ze hlad u mne je prirozeny. Mleko nepiji nikdy, odmala nezpracovavam laktozu. Obecne zima mi zpusobuje odmala az fyzickou bolest, rozklepu se. Mohu obcas nejaky tepelne opracovany mlecny vyrobek, syr nebo zalivku na salat atd.,ale neprehanim to. Potrebuji teple jidlo. Jakmile je mi jen trochu zima, mam hlad :-)Dekuji moc :srdce:

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 08.10.14 22:38

@pavelrathousky Spim skvele, dobra psychika, zadne bolesti kloubu, ani jine potize, mocit chodim vic nez driv, ale zase ne dramaticky, jim tak ted ctyrikrat denne, hodne teplou zeleninu, maso, obiloviny, lusteniny, caj, zeleninove omacky.Mam silnejsi menstruaci nez driv, ale menstruace je naprosto pravidelna a bezbolestna. V menstruacni krvi je oproti drivejsku vic chuchvalcu sliznice. Citim se obrcne dobre, ale proste hodne jim.Uraz uz se mi zhojil.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >