Vepřová panenka pečená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 2 inzeráty 28.07.18 09:39
Vepřová panenka pečená

Holky prosím poraďte mi, jak udělat panenku v troubě se žampionovou omáčkou, pečenou v troubě aby nebyla vysušená. Děkuji

Reakce:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 28.07.18 09:47

Většinou si panenku nejdřív naložím a pak už jde jen o to jí zprudka opéct na pánvi, aby se ti zatáhla a potom šup s ní do trouby na dopečení. Tam to je většinou otázka tak čtvrthodinky.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 2 inzeráty 28.07.18 09:50

Děkuji a v té troubě přikrytou a trochu oleje? A co tu omajdu tu udělat extra zvlášť?

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 2 inzeráty 28.07.18 09:50

A naložíš jak?

LVLucie
Závislačka 4315 příspěvků 28.07.18 10:02

http://www.matyhochalka.cz/…a-do-ruzova/

Britana
Kecalka 364 příspěvků 28.07.18 10:05

…já bych šla na to takhle:panenku bych zprudka opekla na oleji,přendala do pekáčku,podlila vývarem,nebo vodou,nakrájela bych žampiony a přiklopené bych pekla cca 1/2hod.Pak bych panenku vyndala,zahustila moukou a šlehačkou omáčku,přendala panenku do pekáčku,nechala jí chvíli v tom a pak podávala s bramborem.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 28.07.18 10:16
@Lamátko píše:
A naložíš jak?

Olivový olej, pepř, sul, tymian, česnek, nebo jen bazalka. Podle toho co mám.
Peču ji normálně odkrytou.

twinkletwinkle
Kecalka 123 příspěvků 28.07.18 11:21

No jestli ji budes pect pul hodiny, tak to bude vysuseny jak cesta..skoda masa:(
Z vypeku omacka nebude nic moc, je to hodne libovy maso..muzes to udelat, ale bude to bez chuti.

bibie
Kecalka 347 příspěvků 28.07.18 11:39

Do trouby uz panenku nedavam, je to skoda. Udelala bych omacku zvlast a maso opekla na panvicce z kazde strany 2min asi tak 1cm a vic hrube platky, aby byli uprostred ruzove…

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 2 inzeráty 28.07.18 11:47

Holky tak já jí budu dělat na pánvičˇce a mám si jí nakrájet než jí budu péct?

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 28.07.18 12:27
@Lamátko píše:
Holky tak já jí budu dělat na pánvičˇce a mám si jí nakrájet než jí budu péct?

Buď to nakrajiš a budeš jen smažit, nebo naprudko osmažit celou a pak celou do trouby.

Uživatel je onlinetulipán
Závislačka 3160 příspěvků 28.07.18 13:13

Ja to delam podle nejake moderni kucharky, ale uz si nepamatuji jake, mozna Pohlreich. Panenku zlehka potru olivovym olejem, posolim a zprudka ze vsech stran kratce opecu na grilovaci panvi. ihned zabalim do pancety nebo slaniny na platky a dam na otevreny pekac pect na 15 az 20 minut do trouby (170). Je stavnata a uvnitr ruzova, jen se to nesmi prepect.

kalamajka mik
Nováček 6 příspěvků 04.08.18 18:31

Každy druh masa je ,, předurčen" k jiné kuchyňské úpravě. Např. Vepřová plec na dušení (např. segedínský guláš…)vepřová hlava (na vaření jako ovar…)vepřový bok (na pečení…)panenská svíčková je nejkvalitnější svalovina proto jí odborníci doporučují na krátkou rychlou úpravu (pečení jí jako svalovinu bez tuku vysuší podobně jako karé)tj. jako minutku většinou upravenou krátkým smažením ,(ať už jako plátky nebo špíz doplněný např. zeleninou)
Pokud se přesto rozhodnete tento druh masa upravovat pečením je NUTNÉ zabránit jejímu vysušení obalením např. anglickou slaninou nebo obložit plátky vepřového boku. Ale domnívám se, že záměrem bylo udělat masové jídlo s co možná nejmenším (poku možno žádným) tukem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >