Rychlá a lehká večeře? - Jakou?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vvv.ba
Povídálka 13 příspěvků 25.07.18 11:30
Rychlá a lehká večeře? - jakou?

Ahoj dámy,
potřebuji poradit. Chci příteli udělat večeři, jen tak pro radost na uvítanou. Akorát potřebuji aby to bylo rychlé a lehké, ne moc těžké na žaludek a bez trouby :D Můžete mi prosím říct, co by se hodilo takhle na léto večer? Potíž je ještě v tom, že ji nemůžu udělat přesně k večeru, kdy se vrací, ale během dopoledne. A také aby to bylo jen na jeden večer, vyloženě večeře pro dva. Další dny budeme pryč a nechci zbytečně toho nadělávat, aby se to nesnědlo.

Takže suma sumárum, lehká rychlá večeře pro dva, která se dá ohřát nebo bude stále vypadat čerstvě i po půl dni. Máte nějaké tipy? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 25.07.18 11:35

Testovinovy salát s kuřecím masem.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 25.07.18 11:36
@-Sára píše:
Testovinovy salát s kuřecím masem.

to mě taky napadlo, dělám se zeleninou a dresinkem, je dobrý i na druhý den… jeee musím zase udělt už jsem dlouho nedělala.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 25.07.18 11:39

Tak já dneska dělám letní bramborový salát - trochu jsem si upravila tento recept:

https://www.dancahajkova.com/…borovy-salat?…

A makrelu na grilu, u tebe by to mohla být ryba na pánvi s trochou oliváče - například filé z lososa, nebo jinou rybu, kterou máte rádi (asi nejlépe filé, aby se to dalo dát na talíř s tím salátem a nesmíchali se potom se salátem kosti).

Salát se podává studený, filé je na minutku raz dva (dopoledne můžeš naložit do citrónu, bylinek apod. a před konzumací jen hodit na pár minut na pánev).

-Sára
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 25.07.18 11:39

@Veru1987 já ho dělala vcera se smetanovou omáčkou z nivy. Chlap si pochutnal :lol:

vvv.ba
Povídálka 13 příspěvků 25.07.18 11:40

@-Sára ty blaho! to mě vůbec ale vůbec nenapadlo, jen samé složité které bych nestíhala. Díky moc !

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 25.07.18 11:40

@Veru1987 @-Sára

Jo, to je dobrý nápad, dámy. Já nedávno dělala tuňákovou variantu s těstovinami, kukuřicí, červenou cibulkou, kápii etc. Dávám i vařené vejce, manžel přece jen pracuje manuálně.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 25.07.18 11:55
@-Sára píše:
@Veru1987 já ho dělala vcera se smetanovou omáčkou z nivy. Chlap si pochutnal :lol:

Teda nivu miluji, můžu se zeptat jak děláte?

-Sára
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 25.07.18 12:03

@Veru1987 já dělám tak že nastrouham nivu kterou povarim ve smetaně na vaření. Nesolim ani nijak neochucuji. Spíš to kuřecí maso naložím do kari koření a pak orestuji. Ta omacka se může dělat i v mléce.kazdy to dělá jinak

Kristakristina
Povídálka 17 příspěvků 25.07.18 12:09

Zrovna včera večer jsem dělala lehký zeleninový salát s topinkami. Topinky pouze z tmavého toastového chleba, metličkou lehce potřít olivovým olejem a lehounce osmažit na pánvi. Nesmí být nasáklé, ale jen lehce křupavé na povrchu. Do salátu dávám ráda Fr.Josef tuňáka.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 25.07.18 12:09

Když mluvíte o těch těsto. salátech, u nás frčí hodně tenhle, chlap ho miluje :srdce: těstoviny s červenou cibulí najemno, olivy, do toho jedno vajíčko na kostičky, kukuřice a promíchat s tuňákem ve vlastní šťávě. Dát na talíř, navrch ještě vařené jedno vejce nakrájené na měsičky a zalít horčicovo-medovou zálivkou (plnotučná hořčice, med, trochu olivového oleje) :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 25.07.18 12:11

já dělávám buď těstovinový salát (né s kuřecím masem, ale s šunkou a tvrdým sýrem na kostičky), nebo zeleninový salát s kuřecím masem (klasicky jako na šopák a k tomu přihodím na pánvi orestované kostky z kuřecího s nějakým pikantnějším kořením, ideálně tandori masala).

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 25.07.18 12:15

a pokud teplé, tak špenátové špagety.
Tam „omáčku“ dělám tak, že na pánvi orestuju kuřecí s česnekem (já osobně přidávám ještě žampiony), přidám listový špenát, pepř, sůl a pak na to hodím rozpustit jedno pomazánkové máslo a smetanu ke šlehání, krásně se to tím zahustí. Dobré, lehké, chutné i při ohřátí.

Fonty
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 25.07.18 14:06

Jestli to má být romantika tak ryby a česnek nic moc…a těstoviny a smetana taky moc lehký není… spíš zeleninový salát a pár krutonu…

malá_holka
Kelišová 5398 příspěvků 25.07.18 14:09

rybu se salátem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >