Vermikompostovaní v paneláku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sucuba
Kecalka 223 příspěvků 15.10.18 20:47
Vermikompostovaní v paneláku

Ahojte,
Dnes jsem narazila na celkem alternativní způsob kompostování odpadu zbytků z kuchyně (šlupek, atd.) pomocí vermikompostovaní - máte s tím některá zkušenost? Chtěla bych to doma zařídit i proto, protoze mám hodně kytek, a kvalitní půda se hodí vždy.. Mám pár otázek tak se když tak některá ozvěte :)) Děkuji

Reakce:
Zkai
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 43 inzerátů 15.10.18 20:54

Moje máma moc toužila po komposteru, dokonce už začala sbírat žížaly a chtěla si ho sama vyrobit z kyblíků a dat na balkon. Já tak nadšená nebyla. Ale zanedlouho naše společenství vlastníků pořídilo velký komposter před dum a ten plně využíváme, ale žížaly tam nehážeme. Bydlej tam mouchy, to stačí. Takže vlastně s hnojivem zkušenosti nemám, pardon.

admin
Extra třída :D 11318 příspěvků 15.10.18 21:40

@sucuba Dobrý den,

doporučuji také soukromou skupinu Žijeme ekologicky ve městě i na vsi, kde se o tomto tématu určitě dozvíte více. :)

Pěkný večer! :kytka:
adminka Eliška

AliTad
Kelišová 5292 příspěvků 15.10.18 22:12

Máme domácí vermikompostér od loňského jara. Po čase se tam zabydlelo tolik mušek, že to nebylo únosné. Takže letos zjara šel na terasu. Až se víc ochladí, budu to muset nějak řešit, ale obávám se, že doma mi to už neprojde. Možná ho dám do chodby :think:

sucuba
Kecalka 223 příspěvků 16.10.18 10:03

@AliTad prý se mušky řeší nějakým platném, které natáhneš přes víko.. Na to jsem se taky chtěla zeptat, měla jsi ho teda vevnitř, a nesmrděl? A co plíseň? Ty sis ho koupila, nebo vyrobila sama? Pokud jsem to správně pochopila, jsou tam 3 nádoby, ta spodní je na ‚vodu‘ ta vrchní na zbytky, a co ta prostřední? Děkuji za odpověď :)

AliTad
Kelišová 5292 příspěvků 16.10.18 21:01

@sucuba Nesmrděl, ještě jeden máme v práci a tam se mušky tak nerozmnožily. Vyráběla jsem sama. Plátno by to nevyřešilo, protože ony vylétnou hlavně při odklopení víka a „krmení“

warita
Echt Kelišová 8494 příspěvků 16.10.18 21:15

Vermikomposter se da dat na balkon. Jinak to nesmrdi, co znam lidi a maji to doma, tak ani ty musky nemaji. Ale ja bych to v byte mit nechtela.

AliTad
Kelišová 5292 příspěvků 17.10.18 07:11

@warita Jenže tam nemůže být přes zimu a asi ani v horkých letních dnech, když to pere přímo na něj. My jsme mušky ze začátku taky neměli, jen minimum, pak se nějak rozmohly. Nevím, čím to je.

warita
Echt Kelišová 8494 příspěvků 17.10.18 08:05
@AliTad píše:
@warita Jenže tam nemůže být přes zimu a asi ani v horkých letních dnech, když to pere přímo na něj. My jsme mušky ze začátku taky neměli, jen minimum, pak se nějak rozmohly. Nevím, čím to je.

rocnim obdobim. Ja mam klasicky normalni komposter na balkone a cely rok to je OK, ale jsou takova dve obdobi. Na jare, kdyz se otepli, tak v nem mame klasicke mouchy a pak na podzim ty ovocne.

Udajne ten komposter jde na balkone taky, ale musis ho chranit pred primym sluncem a v zime izolovat. Nejlepsi samozrejme je, kdyz je dostatecne velky, aby nepromzl az do uplneho vnitrku. Jinak, pokud dobre parcuje ten komposter, tak hreje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >