Vhodná antikoncepce

766
1.2.07 15:08

Vhodná antikoncepce

Potřebovala bych poradit.Jde mi o vaše osobní zkušenosti.Mám již tři dítka a tak v žádném případě neplánujeme další.Chtěla jsem si nechat zavést nitroděložní tělísko „Mirenu“,už bylo vše domluvené ,ale výsledky ze stěru čípku dopadly špatně a tak tělísko mít žádné nemohu.Vzhledem k tomu ,že se mi jedná o dlouhodobou antikoncepci nechci moc brát pilulky,které se vlastně i docela prodraží.Neexistuje nějaká ještě jiná antikoncepce,která by mi mohla vyhovovat?Díky moc.

Andynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9573
1.2.07 15:22

Nevím kolik ti je, ale pokud už nechceš v žádném případě dítko a je ti kolem 35, tak bych možná zvážila podvázání vaječníků..máš to sice do smrti jisté, ale nemusíš myslet na prášky a ani nebudeš mít problémy se záněty, jako to u tělíska bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
1.2.07 15:23

Andy, a co podkožní implantáty? Takové ty tyčinky, co se zavedou pod kůži, vydrží pět let, nevím, jak vycházejí cenově, ale během těch let se ti to určitě vrátí, narozdíl od pilulek.
Mmch kdysi kdesi si je pochvalovala Lenka Dusilová;-)

Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
1.2.07 15:30

Jowano
je mi čerstvých 30let a tak mi to neudělají.To bylo první o co jsem dr. požádala.tak mi řekl,že to musím zvládnout ještě 5let nebo si pořídit 4dítko to by mi to prý taky udělali.Vtipálek jeden.On si asi myslí,že jsem cvok.

Lindo
dobrý nápad.Píši si to do paměti neb v pondělí jdu ke gyn. a už to musím vážně vyřešit nebo to dopadne jako s Vojtíkem a to bojim bojim.

Andynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
1.2.07 15:38

S těmi implantáty opatrně, mám pocit, že působí dost podobně jako injekce a tam je dost nežádoucích účinků. Známé po injekcích vypadaly všechny vlasy a dost dlouho měla problémy s menses..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6432
1.2.07 16:19

Ahoj Andynko,

na ty podkožní implantát bacha- známá ho měla, protože též nechtěla otěhotnět. A…stalo se :roll: Jelikož při tomto druhu antikoncepce se nemenstuuje, zjistila to až v pátém měsíci 8O

Efča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6432
1.2.07 16:20

Mělo tam být implantát a nemenstruje :wink:
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
1.2.07 17:05

čauvec holky

kazíte mi všechny iluze - ještě jsem moc nepátrala ale taky jsem to chtěla vyřešit nějak jinak než HA… no Andynko ty si počkáš možná 5 let, já ještě 9 :o( takže zřejmě budeme polykat prášky

nicméně když jsme se tento víkend vrhli na manželské radovánky, tak mi manžel říká… neboj dám si bacha..... málem jsem ho kopla víte kam:o) stejně nic nebylo, dítě to překazilo:o) takže si ještě počká pár dní až si na KO pošestinedělí nechám předepsat cerazette… ách jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
1.2.07 17:09

Tak pak už asi jedině nějaký vaginální pesar, nebo spermicidní gel s přerušovanou souloží..ale asi až tak spolehlivé antikoncepční metody to nejsou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
1.2.07 17:28

Mám stejný problém, tělísko mít nemůžu. A tak sem zkušela a zkoušela. Takže moje poznatky. Kondom ne, je to takový přes gumu, nic moc. Chemická antikoncepce čípky, celkem fajn ale dost drahý (10 čípků cca 250,–) pak je ještě krém ten je sice o polovinu levnější ale měla sem pocit že to mam rozpatlaný všude. Zkoušela sem Evru, ta mi naprosto nevyhovovala, prostě mít na sobě kus nálepky. Takže nakonec du zas do pilulek. A pilulky z toho všeho co sem tu teď napsala sou nejlevnější varianta v případě že někdo sexuje několikrát za týden. Je fakt že baštění pilulek není nejzdravější ale zas je to menší zlo pro tělo než potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
1.2.07 17:36

Teď tepr čtu co ste tu napsaly. Dost sem se v poslední době o všemožný druhy chránění zajímala, přerušovaná soulož, plodný a neplodný dny sem ihned zavrhla. Ale ženský pesar už se neprodává. Do podkožního tělíska bych nešla, zůstává po něm jizva a je to na myslím 5l, je to drahý co když nesedne a musí se vyndat… V nějakých článcích sem četla že tato antikoncepce se nejvíce používá v zemích kde se rodí jako na běžícím pásu prý i v nějakých „kmenech“ aby se tomu zamezilo, prostě to těm ženám zavedou a je vymalováno na pár let… No a nechat se sterilizovat, neblbněte, prý to může vyvolat předčasný přechod a hlavně tím vyhasne funkce vaječníků což nejspíš znamená ztráta chuťi na sex atd. takže než bych začla uvažovat o tomdle dost bych si o tom nejdřív zjistila, já bych se tedy nikdy sterilizovat nenechala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
1.2.07 17:45

Při sterilizaci se s vaječníky nic neděja, produkujou své hormony stejně.. jen se zruší pruchod vejcovodů, aby se tam dostalo vajíčko. Určitě neexistují u nás už pesary? Ani diafragmy a femidomy? Je to stejné, jen jiný název..to jestli je nezrušily opravdu nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
1.2.07 18:46

A CO STERILIZOVAT CHLAPA?????????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
1.2.07 19:22

Chlapa :lol: Těch by bylo opravdu jen málo co by toto dopustili. I kdyby byla dostupná nějaká pilulka pro chlapa to bych chtěla vidět jak to budou baštit… Každopádně teď je to novinka nevím jestli to už v Čechách někde dělají ale je to něco co bych přirovnala k tělísku u ženy, četla sem o tom ale už si to přesně nepamatuju takže je to něco co mu tam zavedou ale dá se to zas kdykoli vyndat… Jenže to by bylo těžký k tomu přesvědčit chlapa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
1.2.07 19:53

jajanina
taky dobrej nápad.Proč bych měla opět jíst pilule já.Nebo se dát sterilizovat já když to samé může udělat on?Schválně to navrhnu. :wink: Vždyt on také už žádné děti nechce tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama