Vhodný pejsek - rasa

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 25.04.11 14:18
Vhodny pejsek-rasa

Ahoj všem, jdu zase na radu ;)
prosím o nazory a zkušenosti ne jen kinologu ;)
máme 21m holčičku a chtěla bych pořídit pejska. Ale tak aby byl vhodny k dětem. Je mi jasné, ze je to o povaze jednotlivcu,ale nejaka rasa asi klidnejsi je,nebo ne?
Mame velkou zahradu. Na ni mame 8letou strestenou vlcandu. Mame koucoura a chteli bycho jeste jedno kamarada. Ne velkeho,ale ani moc mrnaveho ;)
diky moc za rady a zkusenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Oz
Echt Kelišová 9304 příspěvků 25.04.11 14:26

Ahoj, my máme border teriérku a toto plemeno můžu doporučit, dají se používat i na canisterapii, jsou oproti jiným teriérům k dětem bezvadní a hraví 8-) Osvědčené retrívry asi nechcete, co? :-D

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 25.04.11 15:07

A co ještě jednu vlčandu?

jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 25.04.11 15:25

ahojky no rikas mensiho?no mne zrovna nic mensiho nenapada ale hodni jsou labradori ty uplne miluju ale jsou vetsi no :nevim: a my si pred mesicem poridili jacka rusela ten je zase dobrej na velikost ale je moc akcni jako mam co delat :pankac: ale je to tezky kazdy stene je prasteny a kouse.nebo mne pak napada dalmatin nebo kokr :mrgreen:

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 25.04.11 15:28

My mame typickeho voriska a nemuzu si vynachvalit!!! Chova se k detem skvele…at k nasi petilete holce nebo male trimesicni zizalce…proste on sam vi, co si ke ktere muze dovolit!¨
Jinak k detem potom ten Jack Rusel taky docela sedi! Kavaliri jsou taky mazlove a jeste mela znama Bisonka - byl taky fajn, jen je horsi na udrzbu :-)

Náměsíčná
Závislačka 4091 příspěvků 25.04.11 15:32

My máme Boloňského psíka. nevím jestli je to jen ten náš nebo všichni,ale máme ještě dvě kočky a králíka a nikomu neulíží. všichni můžou být puštění na dvoře a pohoda. Erik ho miluje div spolu nejí z jedné mysky.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 25.04.11 15:35

Retrívr je můj sen, ale dva velké pejsky to už by bylo moc :) Myslela jsem práve velikostně něco jako kokr (ale ten prý bývá ve stáří záludná-řikal veterinář :))

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 25.04.11 15:37
LuckaPt píše:
My máme Boloňského psíka. nevím jestli je to jen ten náš nebo všichni,ale máme ještě dvě kočky a králíka a nikomu neulíží. všichni můžou být puštění na dvoře a pohoda. Erik ho miluje div spolu nejí z jedné mysky.

My mame krizenecka prave s Bolonskym psikem :-)

Ms.H
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.11 15:44

zakladatelko, nepíšeš, jestli chcete pejska společenského, tedy do bytu nebo jiného, který bude přebývat venku
pokud do bytu, tak pro jeho veselou a absolutně nekonfliktní povahu a vhodnost i k dětem mohu doporučit kavalír King Charles španěla :wink:

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 25.04.11 15:48
LuckaPt píše:
My máme Boloňského psíka. nevím jestli je to jen ten náš nebo všichni,ale máme ještě dvě kočky a králíka a nikomu neulíží. všichni můžou být puštění na dvoře a pohoda. Erik ho miluje div spolu nejí z jedné mysky.

A co péče o srtst?

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 25.04.11 15:52
Venku bych ho spát asi nenechala. Spinkal by doma, přeci jen ty menší plemena se mi u boudy nějak nezamlouaj.
mamčababča píše:
zakladatelko, nepíšeš, jestli chcete pejska společenského, tedy do bytu nebo jiného, který bude přebývat venku
pokud do bytu, tak pro jeho veselou a absolutně nekonfliktní povahu a vhodnost i k dětem mohu doporučit kavalír King Charles španěla :wink:
Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 25.04.11 15:53
Stune píše:
LuckaPt píše:
A co péče o srtst?

Je teda fakt, ze mame krizenecka toho Bolonskeho psika a moc podobny mu neni, ale srst ma dlouhou a na udrzbu znacne narocnou… vyresili jsme to strihanim!!! Jednou za mesic ho nechame uplne ostrihat - ze to ma kratoucke treba jako dobrman :-) a je po starosti!!! Samozrejme koupeme a tak dale (mame ho v byte) ale to bychom delali s kazdym psem :-) Proste nam odpadlo cesani!

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 25.04.11 15:55

Takto ho strihame :-)

Ms.H
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.11 15:56

Stune jde o to, že společenští pejsci potřebují stálý kontakt s člověkem :-)
já mám doma dvě lumpajdy, kavalírku a barevnou boloňačku a obě jsou bezvadné, boloňáčci se používají i na canisterapii :wink:
tu boloňačku jsem jako první nedoporučila proto, že je to pejsek malý a k dvouletému dítku, které ještě nemá až tolik rozumu, si myslím, že je lepší konstitučně větší rasa než boloňák, jork, čivava a tak :-D

Náměsíčná
Závislačka 4091 příspěvků 25.04.11 16:01

My taky stříháme. jak to má dlouhý tak bych se mohla učesat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >