Viditelne pohyby v brisku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 04.02.09 10:49
Viditelne pohyby v brisku...

Ahojte holky, jsem prvorodicka a dneska jsem ve 20 tydnu.POhyby citim od od konce 16 tydne,kdyz jsem tohle vcera zdelila svemu doktorovi tak na me koukal jako bych si to vymyslela… :D ale ted k veci…jen se chci zeptat odkdy jste pohyby mimiska citily a potom i videly pres brisko, protoze ja uz asi pres tyden vidim pres bricho jak se muj mrnousek hybe, je to strasne krasne, ale porad mi nejde do hlavy ze to proste vsechno citim a vidim tak moc brzo…
Dekuju za odpovedi a vase nazory..preji krasny den Vam, i Vasim mimiskum… :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 04.02.09 11:02

No, ja to mela take tak, Allisenko … Asi to bylo tim, ze jsem byla na rizikovem a mela jsem vic casu se pozorovat a taky Anicka byla hoodne aktivni miminko uz v brisku :wink: (Uz na UZ ve 12 tt mi dr. rikal, ze pohybu je opravdu hodne :D ) I po narozeni byla v pohybovych aktivitach docela napred - napr. na brisko se mi zacala pretacet uz ve 3mesicich atd., proste zivel :D

Je to zvlastni, ale je to mozne, kazda maminka to proste vnima jinak, je to hodne subjektivni! :wink:

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 04.02.09 11:05

jejda, tak to se mam na co tesit, me totiz doktor taky rekl asi v 16 tydnu ze je muj maly hyperaktivni, nemohl mi ani udelat fotku z ultrazvuku jak sebou mlel… :D

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 04.02.09 11:28

No, já bych to na hyperaktivní dítě neviděla :wink: Otáčení ze zad na bříško ve 3 měsících je normální. Julka se začala otáčet ve 2,5 měsících, ona aktivní dítě opravdu je - aktivní a neúnavné :lol: , ale v břichu to byl kliďas :D , kterého jsem musela sem tam šťouchnout, aby mě nakopla :lol:
Ale jestli jsou ve 20tt vidět pohyby ? No já si tím nejsem úplně jistá, možná jestli je mamina hodně štíhlá a nebo není moc plodvody. A není to třeba tvrdnutí dělohy ? V tomto stadiu je to už normální a děloha ještě není tak velká, tak to vypadá jako vyboulení v bříšku. Já si v prvním těhu taky ve 20tt myslela, že to dělá mimís, ale ono to bylo právě to tvrdnutí (pohyby jsem cítila s jistotou od začátku 20tt). Co si pamatuji teď z druhého těhu, tak jsem kopance cítila od začátku 18tt, ale vidět byly trochu až tak ve 24 - 25tt. Pak už však byly vidět víc a víc a užila jsem si rozcviček mimíse :lol:
Co mi říkal můj gznDr., tak ve 20tt je mimčo v bříšku jako v bazénu, má tam ještě hodně místa a během dne se několikrát otočí.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 04.02.09 11:38

Hele ja jsem si stoprocentne jista, protoze to citim a vidim, nejsem prece blba…navic jsem pred tehu byla hodne hubena, na mojich 153 cm jsem vazila 43 kilo a podle toho co jsem videla minuly tyden na ultrazvuku tam ma prdolka hodne malo mista, takze bych se ani nedivila…Si myslis ze kdyz do tebe kopne a ty to vidis ze to je tvrdnuti bricha?no nevim.kolikrat sleduju ze do me porad buší, porad tam skace, ma asi casto skytavku, nebo ja nevim jak si to vysvetlit, zhruba co dve hodiny si ve me dela party.::D

Bolones
Kecalka 494 příspěvků 04.02.09 11:39

Je to individuální… Některé ženy jsou hodně senzitivní, vnímají pohyby dříve a intenzivněji, zvlášť pokud jsou štíhlé…
Když jsem byla na detailním UZV ve 20 TT, Mudr tenkrát říkal, že pokud bude moje dítě v životě tak aktivní jako je v bříšku, máme se na co těšit. A MĚL PRAVDU :lol: :lol: :lol:

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 04.02.09 11:41

No to same rekl me… :D

Bolones
Kecalka 494 příspěvků 04.02.09 11:43

Tím jsem chtěla říct Allisenko, že klidně můžeš cítit pohyby už od toho 17 TT jak jsi psala… Tvrdnutí bříška vypadá jinak než kopanečky, navíc tvrdnutí by ti moc příjemné nebylo…
Užívej si miminka v bříšku, je to veliká nádhera…
Bol, 12+1 TT

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 04.02.09 11:45

Ali ,
pohyby jsem cítila od 16.tt a viděla jsem je snad už v 18.tt. Zkrátka mi naskakovaly bouličky na břiše, kde jsem cítila Matýska kopat. A to mám placentu vepředu. Jsem štíhlá, do 20.tt jsem přibrala cca 2kg, nikdy jsem necvičila na břicho, tak si myslím, že jak je tam to svalstvo povolený, tak to víc cítím i vidím.

Teď mi Mates poslední týden předvádí takový stěhování národů, že se mi hýbe celé břicho, jako by mělo někam odlézt, kopance jsou občas takový, že ve mě úplně zaduní.

Myslím, že jsi to identifikovala úplně správně a to že se doktorovi zrovna nevlezeš do tabulky :roll: , to je problém spíš na jeho straně.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 04.02.09 11:47

Dekuju..uz jsem si pripadala jak magor…:D presne takove boulicky jak jsi rikala, kopne a hned zaleze..:D :D

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 04.02.09 11:54

Ja to nechtela rikat, tak narovinu, ze mi dr. rekl, ze je mimi uz v brisku hyperaktivni (a samo to myslel z legrace :wink: ), Anja teda nastesti hyperaktivni neni, jen neskutecne ziva a pohybove nadana.. 8) :lol:

A kopanecky jsem si teda rozhodne s tvrdnutim briska nepletla (mela jsem s nim problemy uz od zacatku tehu), je to uplne neco jineho :wink:

Kathula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.09 11:55

Ahojky, tak to ja jsem taky prvorodicka, a pohyby jsem citila od 18. tydne, sice jsem si tim nebyla jista, ale bylo to ono. A videla jsem asi nekdy kolem 22.tydne, to si ale nejsu tak jista, mozna ze i driv.
Hodne zalezi na tve vaze, na plodovce a placente. Ja ji mam treba vpredu, ale i tak jsem to vsechno citila docela brzo.
Hezky zbytek tehu :wink:
A jeste k tomu tvrdnuti … to bys poznala, neni to prijemne a na brichu se ti udela boule a chvilku tam je, s pohybama se to teda poplest neda, mam to uz tak od 20.tydne. :?

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 04.02.09 11:57

Podle svých zkušeností musím říct, že je to možné, že už teď vidíš pohyby.
Každé těhotenství je jiné.
Prý záleží i na tom kde je uložena placenta atd.

Známá cítila i viděla pohyby stejně brzy u prvního těhu, a teď u třetího zase dlouho čekala než je uviděla.
Já naopak měla první dítě líné a další dvě aktivní až moc.

A to že miminko aktivní v bříšku je aktivní i venku, taky není pravidlo.
Dcera byla hrozně aktivní v bříšku- klidně řádila i do 4 do rána a nedalo se u toho spát - a venku byla hodné a klidné miminko co prospí celou noc, a je kliďas do teď.
Doufám, že tenhle klučík v bříšku se bude řídit setřiným příkaldem a po divočině v bříšku . bude klidné mimčo i dítě. :roll:

Užívej si tedy v klidu kopanečků a těhotenství :wink: 8) :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.02.09 12:12

Ahoj, já jsem cítila pohyby taky dost brzo, mohl to být tak ten 16. - 17.tt. No, ne-li dřív, protože už když jsem šla na triply, tak jsem ty pohyby cítila… Nevím to prostě přesně, protože jsem všude četla, jak je to hrozně brzo a že si to pletu s pohybem střev. No, teď už vím, že to ono bylo. Žádné bubliny, lechtání peříček a motýlích křídel, ale hnedka regulérní výkopy :lol:

A malinkaté bouličky jsem viděla taky dost brzy - cca 18.tt??? Nechápu, jak by si to mohl někdo splést s tvrdnutím břicha - to je úplně jiný pocit a i na omak je to jiné - hlavně tvrdnutí břicha

Pro úplnost - placentu mám na zadní straně a žádný hubeňour teda určitě nejsem… O množství plodové vody neříkal nikdo nic, takže asi v normě :wink:

Mě se teda doktor na pohyby ještě neptal, asi počítá, že kdybych nic necítila, tak řeknu :lol:

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 04.02.09 12:36

Ahoj, je to opravdu možné, protože já je taky viděla. Pohyby cítím taky od 16tt a je to opravdu individuální. Vždycky jsem cítila pohyby brzy, takže asi vyjímka nejsem :wink: :wink: . A když jsi štíhlá, tak to je cítíš dřív než silnější maminky :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >