Reklama

Vím, že se chodítko nedoporučuje, ale...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 13:09
Vím, že se chodítko nedoporučuje, ale.....

Ženy - vím, že se chodítko nedoporučuje (kvůli možným neblahým účinkům na pohybový aparát dítěte, způsobeným „přeskakováním“ vývoje), ale…!!
Moje, ani ne sedící dítě se v 8mi měsících neustále hrabe na nohy! :think: Pořád. Kleká si - šplhá v postýly, šplhá o mě a dál se pokouší stavět a dokud není v nějakém klátivém postoji, tak strašně řve. Ale strašně. V postýlce jak se drží sprušlí, tak se bouchá o vše okolo, jak padá… Nejšťastnější je, když „stojí“, opřené o mě (která ležím s ním na podložce), jakmile sjede, spadne - opět se za hrozného řevu sápe nahoru. A to dělá celé dny.
Myslím, že v klasickém chodítku by bylo mé dítě VELMI spokojené.
Jsem na pokraji sil z této jeho etapy a fakt asi to chodítko koupím, byt´ jsem to neměla v úmyslu… :think:
Kdo z vás chodítko používal? Předpokládám, že jsou vaše děti OK :-) Já jsem jako malá hopsala a hopsala celý dny v hopsadle v době, kdy jsem ještě neseděla a žádné zdrav. problémy z toho nemám (a to je mi skoro 40!)… :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 19.01.17 13:13

Ja ne ale svagrova pouzivala a deti jsou naprosto v poradku. Jinak ja jsem rodila v zahranici, kde maji na motoricky vyvoj uplnr jine teorie nez v CR a choditka sice nedporucuji take, ale spis kvuli bezpecnosti, ze z toho deti vypadavaji a ruzne tim narazi. Jako u vseho - je to tvoje dite, tvoje volba.

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 19.01.17 13:14

Používala jsem u obou dětí..já a moji dva sourozenci na něm také vyrostli..jsme zdravý, nemáme křivé nohy ani křivou páteř. :jazyk:

Terez001
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 19.01.17 13:15

My máme chodítko, které tlačí před sebou, ne ve kterém sedí(nebo sotjí). Taky jsem byla proti tomu, ale malý neustále tahal před sebou velkou jídelní židličku, nebo odpadkový koš, nebo naši jídelní židli. Od vánoc je chodítko nejlepší hračka na světě, až mu ho někdy schovávám, protože když s tím chodí po bytě, tak se někde zasekne a já mu ho musím pořád otáčet :) Myslím, že to tlačíčí chodítko přes sebou není až takové zlo. :)

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.01.17 13:15
@beruska9 píše:
Ja ne ale svagrova pouzivala a deti jsou naprosto v poradku. Jinak ja jsem rodila v zahranici, kde maji na motoricky vyvoj uplnr jine teorie nez v CR a choditka sice nedporucuji take, ale spis kvuli bezpecnosti, ze z toho deti vypadavaji a ruzne tim narazi. Jako u vseho - je to tvoje dite, tvoje volba.

Přesně tak.

Terez001
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 19.01.17 13:16
@Anonymní píše: Ženy - vím, že se chodítko nedoporučuje (kvůli možným neblahým účinkům na pohybový aparát dítěte, způsobeným „přeskakováním“ vývoje), ale…!!
Moje, ani ne sedící dítě se v 8mi měsících neustále hrabe na nohy! :think: Pořád. Kleká si - šplhá v postýly, šplhá o mě a dál se pokouší stavět a dokud není v nějakém klátivém postoji, tak strašně řve. Ale strašně. V postýlce jak se drží sprušlí, tak se bouchá o vše okolo, jak padá… Nejšťastnější je, když „stojí“, opřené o mě (která ležím s ním na podložce), jakmile sjede, spadne - opět se za hrozného řevu sápe nahoru. A to dělá celé dny.
Jsem na pokraji sil z této jeho etapy a fakt asi to chodítko koupím, byt´ jsem to neměla v úmyslu… :think:
Kdo z vás chodítko používal? Předpokládám, že jsou vaše děti OK :-) Já jsem jako malá hopsala a hopsala celý dny v hopsadle v době, kdy jsem ještě neseděla a žádné zdrav. problémy z toho nemám (a to je mi skoro 40!)… :think:

Jinak má přesně tohle, hraje, zpívá, je super :) Fisher Price

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.01.17 13:17
@Anonymní píše: Ženy - vím, že se chodítko nedoporučuje (kvůli možným neblahým účinkům na pohybový aparát dítěte, způsobeným „přeskakováním“ vývoje), ale…!!
Kdo z vás chodítko používal? Předpokládám, že jsou vaše děti OK :-) Já jsem jako malá hopsala a hopsala celý dny v hopsadle v době, kdy jsem ještě neseděla a žádné zdrav. problémy z toho nemám (a to je mi skoro 40!)… :think:

Naši známí z USA mají tři děti (velké) a všechny byly v chodítku a jsou normální. Stejně jako všechny byly pasivně posazované, tam to naopak doporučují, že dítě posiluje. :nevim:

Jako malá jsem taky měla chodítko.

Klidně chodítko kup, ale nikomu to neříkej. :nevim:
Jo a měj tam dítě jen pod dohledem a chvíli.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 19.01.17 13:17
@Terez001 píše:
My máme chodítko, které tlačí před sebou, ne ve kterém sedí(nebo sotjí). Taky jsem byla proti tomu, ale malý neustále tahal před sebou velkou jídelní židličku, nebo odpadkový koš, nebo naši jídelní židli. Od vánoc je chodítko nejlepší hračka na světě, až mu ho někdy schovávám, protože když s tím chodí po bytě, tak se někde zasekne a já mu ho musím pořád otáčet :) Myslím, že to tlačíčí chodítko přes sebou není až takové zlo. :)

Tyhle aktivni choditka jsou v pohode, s temi myslim nema problem nikdo ;)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 19.01.17 13:18

V naší generaci se užívalo běžně :) ja ho pro kluky nemám, protože nebylo třeba. Ale kdyby byli takhle akční lezci, tak bych jim ho pořídila :kytka:

Kelsey
Hvězda diskuse 44210 příspěvků 19.01.17 13:19

Jedine takove to aktivni, my meli doma kocarek a nebo kostku nakupni kosik u toho si stoupli a tlacili pred sebou.
Takove to auto choditko obycejne mame u nasich (maji vetsi prostor vetsi barak) taky pitoma jsem to u prvni koupila, nastesti pouzite, neutracela jsem za nove, ale okud byli mali se nepouzili :)
nase decka do nej vlezli az nejak ve 2-3r. To samo uz davno chodili, tak jedine vyuziti ma, kdyz tam jedeme, ze si hraji s tim na formuli, ze jeden sedi nohy nahore, druhy ho tlaci. Jine vyuziti to choditko nemelo a ani mit nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 13:19

Když chvilku vydržíš, určitě natrénuje a bude bez problémů stoupat a obcházet sám. Já nejsem nijak radikální v těchto věcech, ale mě rodiče do chodítka dávali a mám ploché nohy do x, dysplázii kyčlí a do budoucna dle doktora zaděláno na předčasné opotřebení kloubů.

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 19.01.17 13:20

Já má zrovna v okolí „štěstí“ na lidi co mají odmala problémy se zády (a ne nejsme ještě počítačová generace, běhali jsme venku dost), ikdyž samozřejmě nikdo neví jistě že je to tím. Ale zase si to přeci ti fyzioterapeutové nevymýšlí :nevim:
Nemusí to mít žádné následky, ale taky může mít mezi těmi lidmi, kteří z toho následky mají. Je na každém jestli mu to za to stojí.
Co zkusit aktivní chodítko? jestli už se staví na nohy, tak by si s ním mohl už trochu hrát a zkoumat ho kolem.

Příspěvek upraven 19.01.17 v 13:25

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 19.01.17 13:21

@Terez001 jenomže chodítko které dítě tlačí před sebou je pro chodící děti…zakladateka píše že dítě ani samo nesedí a určitě ani nechodí - jen se postavuje..takže asi má na myslí chodítko ve kterém se sedí/stojí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 13:22

Já za sebe bch chodídtko nedoporučovala, zvláště pak když dítě ještě není zpevněné, vím, že to může být vyčerpávající. Ale mohu Vám říct z vlastní zkušenosti bude „hůře“ tedy pro některé. Mám šestnáctiměsíční dítě, které neustále někam běhá, šplhá a to už opravdu nic nepomůže (pokud nedáte dítě do ohrádky - kterou doma nemáme). Mně třeba toto období nesmírně baví, le vím, že existuji maminky, které to take vyčerpává. Každopádně Vás nechci strašit, jen chci ukázat, že prostě pořád bude něco a ne vždy je dobré sáhnout po určité věci, jen aby byl na chvilku klid. Každopádně Vám přeji pevné nervy, jsou potřeba.

Terez001
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 19.01.17 13:26

@smurfka
Jo tak, v tom případě bych vydržela. Malý si taky stoupal a za chviličku začal obcházet nábytek a tlačit věci přes sebou. Byla to chvilka…nějak nemám důvěru v ty „zavřená“chodítka
EDIT: Jinak malý taky nechodí sám

Příspěvek upraven 19.01.17 v 13:27

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama