Virový zápal plic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kmartina
Stálice 100 příspěvků 26.03.14 22:43
virový zápal plic

Prosím o radu. U syna pět let mu bylo nejdříve zjištěno, že má hemofila v krku a pak následně virový zápal plic. Poradíte co vašim dětem pomohlo v uzdravení a jak dlouhou rekonvalescenci by měl mít aby se mu to nevrátilo protože co začal chodit do školky tak je neustále nemocný má sotva odchozené tři měsíce docházky :,( nejsem ještě zcela rozhodnutná zda zrušit školku až do června když by se měl v lepším případě to říkala doktorka vrátit do kolektivu nejdříve tak za měsíc :think: tak nevím :nevim: :nevim: zda ho tam vracet

Přečtěte si článek: Jak probíhá zápal plic u dětí (pneumonie)?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Oter
Závislačka 4200 příspěvků 26.03.14 22:53

@kmartina - nemám zkušenost s dítětem ale u sebe. Určitě dbej rad doktorky a doberte antibiotika, protože plíce v tomhle ohledu jsou fakt potvory. Osobně jsem se z toho dostávala dobře dva měsíce. Každopádně ho minimálně ten měsíc drž mimo kolektiv. I pak ho ale nenuť do nějaké fyzické aktivity pokud bude pokašlávat (často se pak vydráždí astma). Vyžádala bych si kompletní krevní rozbor po základní léčbě a na základě něho zkusila přidat nějaké vitamíny na posílení imunity. Nedělala doktorka malému imunitní testy?

annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 26.03.14 22:55

Po virovém zápalu hodně klidu. Mé dceři až za pár let dělal doktor výtěr z krku a z nosu, a našel streptokoka a stafylokoka. Na streptokoka antb na stafyl. autovakcínu. Od té doby je celkem zdravá.

kmartina
Stálice 100 příspěvků 26.03.14 22:58

Děkuji za odpověd, chtějí mu dělat testy na imuno ale až tak 14 dní potom co dobere antibiotika tak to bude asi na pěkně dlouho se zblázním už z toho :zed: místo aby si hrál s dětmi tak je pořád doma a nemocnej chjo

tumpach
Kelišová 6541 příspěvků 27.03.14 08:02
@kmartina píše:
Děkuji za dpověd, chtějí mu dělat testy na imuno ale až tak 14 dní potom co dobere antibiotika tak to bude asi na pěkně dlouho se zblázním už z toho :zed: místo aby si hrál s dětmi tak je pořád doma a nemocnej chjo

a berete nějaké laktobacilky na posílení imunitu, jinak pokavaď můžeš být doma, tak odhlaš školku, to stejně již nebude mít cenu, a řekni že začnete až příští rok a snad lépe :). přeji aby byl malý zdravý
PS: moje dítě také začalo chodit do školky a já pořád nemocné, ale naštěstí rýma a kašel, a jednou i angína :(

Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 27.03.14 10:36

Ahoj,
dcera měla virový zápal plic ve 3 letech (nechodila tehdy ještě do školky). První antibiotika nezabrala, až ta druhá. Doma s léky byla skoro měsíc. Další skoro měsíc trvalo než byla při síle a jako dřív.
Určitě dobrat antibiotika to je jasný. Žádné velké aktivity a ne moc do kolektivu. Vím, že když se dcera takhle objevila mezi dětmi, tak jí to hned svádělo k lítání a divočení, ale ještě na to neměla sílu, takže za chvilku byla slaboučká a zadýchaná. Dbala bych na to co řekne doktorka, víc vitamínů a odpočinku.
Jinak dcera pak byla ještě po 4 měsících na imunologii a tam už měla výsledky dobré.
Ať jste brzo fit! :kytka:

BellinkaX
Kelišová 6757 příspěvků 27.03.14 11:28

@kmartina
NIjak vzacna diagnosa, bohuzel. Dusledne odlecit, klid behem lecby, potom rekonvalscence, souhlas s tim mesicem. Laktobacily behem a po atb samozrejmosti. Skolka no, je to fuj, hlavne nikdy nechapu rodice, co tam strci i nemocne decko. A druzi se pak nestaci divit.

Gerberka
Závislačka 3227 příspěvků 27.03.14 13:22

@kmartina

pokud seš doma, tak bych do školky nedávala…maximálně až na červen a to jenom na dopoledne, po obědě domů…a příchod okolo půl deváté ráno - prostě „jenom na chvilku“ - ale říkám, pokud tu možnost máš…

Jinak soucítím… - synek měl všechno možné i nemožné, zápal plic naštěstí ne…

už jedeme čtvrtý a poslední rok školky, už je ve třídě, kde jsou JENOM předškoláci a ne maláčci a je to znát - ti maláčci chodí věčně s rýmama, kašlema…- díkybohu tohle už máme za sebou!! Ti předškoláci už jsou daleko odolnější a v podstatě nemocní nejsou…

doslova si tento školní rok užívám, před 2 lety jsem si takovou lahodu, kdy dítě jde krásně ráno do školky a já do práce BEZ NERVU - vůbec nedovedla představit…no, dočkali jsme se i my ;)

jinak bych taky radila testy na imunitu - pro jistotu…

kmartina
Stálice 100 příspěvků 28.03.14 11:41

Děkuji všem za odpovědi, syna asi nechám doma a půjde aż v září. Lactobacily dávám i vitamíny ale zřejmě bude asi něco s imunitou uvidíme aź testů. Doufám źe příští docházka už bude o 100% lepší. Doma jsem práci nemám vzhledem k tomu že je neustále marod tak si o práci můžu necha tak akorát zdát. Je to k naštvání źe přijimají do školky nemocné děti ale je to boj asi všude. Nikdo to nešeší. Jen se zeptám kdy jít třeba jen na chvilku ven

Gerberka
Závislačka 3227 příspěvků 28.03.14 12:34

@kmartina

kdy jít na chvilku ven…tak já zkušenosti po zápalu plic nemám, ale radila bych řídit se tak nějak instinktem ;)…když bude tak krásně jako třeba dneska nebo i na víkend hlásí nádherně - tak na půlhodinku bych šla - až na hodinku ven…záleží, kde bydlíte?? je blízko park, les, okolo vody atd.??

Rozhodně bych ho nebrala někam mezi větší shluky lidí - do obchodních center apod. - to vůbec ne, ani mezi děti ne…prostě tak, jak když se chodí ven s miminem, no ;)… - vím, musí to být asi na palici, pětiletý kluk už trochu společnosti potřebuje, mezi děckama se vylítat… ale nedá se nic dělat, že :nevim:…nejdůležitější je zdraví

rozhodně testy na tu imunitu - dokud je teď na všechno čas a seš doma…- tak udělat vše proto, aby od září byl v co nejlepší kondici…přes léto třeba na hory, na čistý vzduch…

kmartina
Stálice 100 příspěvků 29.03.14 14:39

Máš pravdu Gerberka je to na hlavu chce za dětmi dokonbe i k vůli tomu pláče že nemůźe mezi děti:-( musíme holt vydržet. Máme zahradu tak jsem ho dnes na chvilku vzala ven ale nemá být na slunci dlouho škoda tak krásně venku je :(

Gerberka
Závislačka 3227 příspěvků 30.03.14 14:08

@kmartina

a synek už příští rok bude předškolák?? takže ho čeká ještě jeden školkový rok a pak první třída? U nás ve školce je to tak, že jsou tam 3 třídy a je to podle věku, letos právě KONEČNĚ synek chodí do té třídy, kde jsou jenom předškoláci a můžu opravdu potvrdit, že žádné hrůzy bacily, sople a angíny prostě nenosí - je to fakt ZÁZRAK…

podle mě je to nejhorší mezi těma maláčkama - ty rýmy, kašle atd. - a každý na to reaguje prostě jinak :nevim: - můj synek měl VŽDY 40tky horečky, scénář vždy podobný - odpoledne mu nic nebylo, žádné příznaky, lehnul večer a okolo jedenácté hořel 40tkou horečkou, ráno k dr., většinou vždy angína nebo chřipajzna, takže dělala výtěry atd. - a minimálně 14 dnů doma a tak pořád dokola s různě dlouhými přestávkami ty 3 minulé roky…Ale letos bere třetí sezonu ten Bronchovaxon a je to fakt znát…je pravda, že ten zápal plic - DÍKYBOHU - neměl, to je fakt, u něho to byly pořád průdušky - angíny - žlutozelené rýmy…má pryč i tu nosní mandli.

Starší syn byl na tom mnohem lépe - a to chodil taky od 3 let na celý den do školky a nemocnost byla minimální…všechno jsme to odmarodili s tím malým ;)

Kdy jdete na testy na tu imunitu??
Rozhodně teď je na všechno čas, pokud navíc seš doma a nemusíš řešit ošetřovačky…prošla bych se synem všechna vyšetření atd…v létě někam do hor nebo k moři, aby od září byl co nejvíc OK :palec:

kmartina
Stálice 100 příspěvků 30.03.14 23:08

Ano je ve třídě s malinkejma dětma ted bude uź předškolák no doufám že si to marodění odbyl. Na ty testy jde až za 14 dní. On nikdy teploty nemívá ty 40 to je mazec to jste si také užívali. Snad nám z těch nemocí vyrostou

Martikov
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 16.11.14 11:00

Chci se zeptat, jak u vašich dětí probíhal virový zápal plic a jeho léčba. Nyní zápal prodělává můj tříletý syn. Skoro 3 týdny pokašlával bez poslechového nálezu na průduškách. V závěru už ale nález měl a zápal potvrzen na rentgenu. Celou dobu se zdál být naprosto zdravý, bez teplot, jen pokašlával. Teď má antibiotika, které bude prý užívat min. 10 dnů… :roll: Díky.

Halamka
Závislačka 3881 příspěvků 16.11.14 11:31

ATB na virový zápal plic asi moc nezaberou, ne? Nebo má ještě přidruženou nějakou bakteriální infekci?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >