Viroza a 11týdenní miminko

82
14.8.08 19:57

Viroza a 11ti týdenní miminko

Holky potřebuju poradit. Přítel dotáhl domů zřejmě nějakou virozu má rýmu kašel, bolí ho v krku a samozřejmě horečku. Mám strach jestli to nemůže chytit náš malý, bylo mu 11 týdn. Plně kojím, ale co když to chytnu i já, četla jsem, že dostane v mlíčku protilátky, ale i tak mám strach. Nevíte jaká je šance, že by to mohl chytit, nemáte s tím některá nějakou zkušenost, budu vděčná za každou radu, děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

97
14.8.08 20:13

Zkus se hodit do klidu. Jestli má něco chytit, tak to chytí. Náš malý měl 3 měsíce a já si prošla pásovým oparem, šílenou střevní chřipkou + jsem se z něčeho osypala, že jsem vypadala jak zrůda (to už jsem fakt brečela) a malý byl úplně v pohodě. Nic nechytil. Jen možná zkus omezit kontakt tatínka s miminkem i s Tebou a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.08 20:28

Ahoj Lucinko,
můj přítel byl taky nemocný, když jsem měla malého prcka, ale malý to nechytil. Snažili jsme se, aby k malému moc nechodil. Ne vždy to bylo možné. Já jsem měla po nějaké době chřipku a taky jsem plně kojila, koupila jsem si homeopatika a od horečky jsem brala paralen, ale malý byl v pohodě a to jsem s ním byla pořád. Takže nemám zkušenost, že by to dítě chytlo, ale možná ti někdo napíše něco jiného. My měli štěstí, že prcek byl a je zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
14.8.08 20:44

Ahoj, u nás měl taťka kašel a rýmu když jsem přišla z malym z porodnice.. a mimčo to nechytilo.. neměli jsme možnost aby šel jinam.. tak ho jen nepusinkoval apod.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
14.8.08 20:53

Ahoj Luci,já chytla virozu,když malému bylo 10dnů nosila jsem při kojení roušku taky bych mezila kontak s tetínkem a nasdila bych mu tu roušku :wink: koupila jsem jí v lékárně.Já manžu i vystěhovala z ložnice,když trochu chrchlal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
14.8.08 20:54

jo a zapomněla jsem napsat,že to malý ode mě stejně chytl :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
15.8.08 08:33

Ahoj, moje malá i když plně kojená byla poprvé nachlazená ve 3 týdnech. Rýma, kašel. Chytla to od staršího bráchy a taky jsem se snažila aby nebyli v těsném kontaktu. Neděs se toho když tak bude mít rýmu jsou i horší věci :wink: i když u mimča je to vždycky nepříjemné to je fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
15.8.08 14:27

Malý měl virózu v 7-8 týdnech, a to jsme nikdo nic neměli. V jeho 4 měs. jsem měla šílenou angínu, nosila jsem roušku a nepusinkovala ho a nechytil nic. Nemusí to chytit a může, s tím nic nenaděláš, tak buď v klidu a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
15.8.08 21:34

Ahoj, chytnout to může, ale můžeš to ovlivnit jen mírně. Určitě by tatínek měl nosit roušku a žádné pusinkování. A taky by měl spát v jiném pokoji než vy. Tak to aspoň děláme u nás a funguje to skvěle, je tedy fakt, že dcera zatím byla nemocná jen minimálně - první rýma (a slabá) v 15ti měsících - zato já v té době měla za sebou dvě slušné virózy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
1.11.15 03:27

Chtěla jsem se zeptat, jak se vlastně vypořádávají s virozou kojenci? Bolí mě v krku a malý má jistě totéž…jemu můžu stříkat jen mořskou vodu, jinak nic nemá… já taky nic nepotřebuju, jen na ten krk piju horký čaj a nejvíc mi pomohlo se vypotit - a jsem zdravá.

Malý ještě není…a potit se, myslím, miminka ještě neumí…jak si poradí jeho tělíčko? mám jen čekat? (doktorku vubec nezajímalo zda ho bolí v krku, primárně řešila hleny v nose, aby se příp. nedusil..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18252
1.11.15 07:45

Lépe než maminka. Mimino jé u nás vždy nejzravější clen rodiny. A potit se mimina umi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maddi-Jane
1.11.15 07:55

Pokud kojíš, tak je sem tam menší viróza i žádaná, předáváš miminku protilátky :palec:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama