Vitamin E v těhotenství

120
6.3.04 20:24

Vitamin E v těhotenství

Ahoj těhulky, nevíte některá z vás podrobnosti o vitaminu E(jestli velké dávky škodí v těhotenství nebo na co je v těhu dobrý)?
Když jsme se s manželem snažili o miminko,tak mi lékařka předepsala kyselinu listovou a vitamin E.Teď když se nám podařilo otěhotnět beru nadále kyselinu listovou,Mamavit a vitamin E.A právě o vitamínu E se mi zdá, že jsem někde četla,že když se ho užívá moc,tak to škodí.Lékařka chce abych tuto kombinaci zatím brala,ale já mám z toho vitaminu E strach,protože je ho dost už v Mamavitu.Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.3.04 12:55

Ahoj,
vitamin E se pouziva k lecbe sterility a pri vyrobe kosm.preparatu, ale jeho vyznam v gravidite neni podstatny.
Pokud vim, tak je dobry treba v kremu pro elasticnost pokozky (mazani jako prevence proti strijim).
Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.04 14:26

Vitamin E neskodi.

V gravidite je zakazany pouze vitamin A, ktery ma teratogenni (zpusobujici vrozene vady plodu) ucinky. Pri uzivani vitaminu E v doporucenych davkach Vam, ani Vasemu detatku, v prubehu celeho tehotenstvi nehrozi zadna zavazna rizika, spise naopak, muze byt Vam obema velmi prospesny.

S pozdravem a pranim klidneho tehotenstvi, Dr. Verner

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.12.15 11:10

Tak mě by zajímalo, E se používá k léčbě plodnosti. přitom v příbalovým letáku a to i u dávky 200 i 400 mg píšou, že brát v těhotenství jen po poradě s lékařem. To si odporuje, ne? a co když zjistím, že jsem těhotná, tak na podporu plodnosti ho beru, pak zjistím, že jsem těhotná a to mezidobí, kdy jsem ho brala a ještě jsem těhotenství nezjistila, min. cca 14 dní od oplodnění do menstruace??, to jako co. v mezidobí brát či ne?
DĚKUJI za pochopení za anonym (nechci psát, že se snažím)

• Nahlásit
  • Citovat
397
6.12.15 11:30

Vitamin E je součástí multivitamínů pro těhotné, asi záleží na dávkování. Rozhodně má pozitivní účinky na pokožku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.16 11:57

Vitamín E v těhotenství

Krásný dobrý den,

velmi děkuji za odpověď, neboť se někde píše, že ano, jinde zase, že v žádném případě ne… Osobně jsem vitamín užívala, než se podařilo otěhotnět, i nyní stále, v pátém týdnu těhotenství, užívám. Děkuji za uklidnění :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama