Vitamíny 3. trimestr

monvd
24.5.16 05:22

vitamíny 3trimestr

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli berete v 3trimestru nějáké vitamíny? já jsem celé těhotenství brala pouze kyselinu listovou, kterou mi doktor před měsícem už přestal psát s tím, že už to není potřeba. Jsem v 30tt a začínám mít větší a větší strach aby se mi narodilo zdravé maminko. Má cenu vůbec ted začít ještě něco brát? Nebo je tady taková maminka, která nebrala v těhotenství nic a má zdravé mimčo nebo naopak?? děkuji moc za odpovědi

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9573
24.5.16 05:39

@monvd možná by stálo za to napsat, jak si hlídáš jídelníček a jak cca vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
24.5.16 05:47

Já tedy jím už od začátku plánování Femibion a od začátku těhu jsem k tomu přidala ještě rybí tuk. Jenže já mám celkem omezený jídelníček, moc toho celkově nesním, takže vitamíny jsou dobré jak pro mě, tak pro mrně. :)
Samozřejmě, že jsou maminy, které neberou nic a mají miminka úplně ok, tohle je na každém, co jí, co mu chybí a co chce dopřát miminku. Já takhle vím, že malá má všechno, co by mohla potřebovat a nemusím myslet na to, abych denně snědla tohle, támhleto a ještě tohle, když bych neměla ani chuť nebo to třeba vyloženě nejedla- jako především listovou zeleninu. :lol: :)
Jinak ve třetím trimestru už spíše miminko nabírá váhu, vyloženě se žádné orgány už nevyvíjí, vitamíny jsou nejdůležitější v počátcích vývoje, takže nejdůležitější před početím a v prvním trimestru. :)
Hodně zdraví Tobě i mimču. :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1326
24.5.16 05:51

Souhlas, mimčo už „jen“ roste a co potřebuje, vezme si od tebe. Já teda beru vápník+hořčík+zinek, ale jen kvůli sobě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
24.5.16 06:16

Beru jednou za tři dny třeba, spíše ať doplním sobě, ale jen pro ten pocit - stejně z těch umělých vitamínů tělo moc nevstřebá. Vím, že mám málo železa, tak piju kopřivu a snažím se udržovat hladinu vápníku a hořčíku potravinami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
24.5.16 06:29

@monvd Nebrala jsem vůbec nic, z umělých vitamínů se mi dělalo nevolno už v předchozím těhotenství. Snažila jsem se jíst zdravě a pestře. Asi by tomu bylo až do konce, jen jsem byla pár dní před porodem na den hospitalizovaná a po odběru krve zjistili, že mám málo železa. Je pravda, že jsem ke konci neměla vůbec chuť k jídlu, nejraději bych jedla jen jogurt. Takže jsem pár dní brala železo.
Dítě je zdravé, porodní váha 3,3 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.5.16 07:10

Pokud jis trochu rozumne a mas prijem „od vseho neco“, tak mimco si vycucne, co potrebuje, tvuj organismus ted dava prednost miminku, takze spis neco muze chybet tobe - klasicky vapnik, zelezo atd. klidne je zacni brat i ted, dite si toho vycucne jeste dost a pokud budes kojit, tak to je na telo taky zahul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
24.5.16 07:28

Ahoj, já od začátku tehu užívám vitamíny Chytré miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 07:31

@monvd je to naprosto zbytečné, nejen teď, ale aji na začátku. POkud se nestravuješ jako prasátko, tak není potřeba vůbec nic. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
24.5.16 08:04

@monvd
Ty vitamíny mají smysl spíše pro tebe, miminko si vezme co potřebuje, ale tobě by to mohlo chybět. ;) Já jsem pro, jelikož ze stravy toho zas až tolik nezískáš, teď už teda bude sezóna ovoce, zeleniny naší začínat, ale není špatné doplňovat. I vápník, hořčík a železo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
24.5.16 08:50

@monvd pokud jíš normálně, tak je to ok. já brala v prním trimestru vždy femibion, protože máme v rodině MDHFreduktázu poruchu a tam už je listovka naštěpená a ted si ho občas vemu a jinak denně jod kvůli štítné žláze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
24.5.16 10:57

A myslíte holky, že můžu brát jsem 27týden kyselinu listovou, třeba ob den, zbyla mi tak bych ji dobrala, nevadí to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
24.5.16 12:18

@mimoušel
Kyselinu listovou potřebuješ i v této fázi těhotenství, takže proč by ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama