Mladá, těhotná a sama

636
23.5.16 09:58

Mladá, těhotná a sama

Ahoj je mi 20 let a čekám miminko :) narodí se mi v listopadu ;) žiju s rodiči mám vlastní pokoj ale časem si chci něco najít :)
Jsem sama bez přítele byli sme spolu krátce ale ja k němu nic necítila a necítím pro mě to bylo jen takové chvilkové poblouznění ze kterého vzešlo početí malého/malé. Na potrat bych nikdy nešla vždy sem byla proti potratům to miminko přece za nic nemůže. Chtěla sem se zeptat jestli tady není někdo v podobné situaci nebo bez přítele ať už to mělo jakýkoliv důvod :) třeba si navzájem poradíme atd. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

145
23.5.16 10:05

Ahoj… Nejsem ve stejné situaci jako Ty… Těhotná sice jsem, je mi o pár let víc jak Tobě a žiju s přítelem… Ale chci Ti říct, že v tom sama nebudeš, žiješ přece s rodiči a Ti budou určitě rádi a se vším Ti pomůžou :hug: kamarádky máš určitě taky, tak ty Tě jistě podpoří… Buď ráda, že čekáš mrně a jen si to užívej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
23.5.16 10:12

@VerunC ahoj dekuji. To ano ziju s rodici a ty pomuzou jenze ne na veky…
A kamaradek mam jen par a to jeste vetsinou z dalky :( jinak jsem moc rada ze cekam mrnouska :* :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20738
23.5.16 10:13
@VerunC píše:
Ahoj… Nejsem ve stejné situaci jako Ty… Těhotná sice jsem, je mi o pár let víc jak Tobě a žiju s přítelem… Ale chci Ti říct, že v tom sama nebudeš, žiješ přece s rodiči a Ti budou určitě rádi a se vším Ti pomůžou :hug: kamarádky máš určitě taky, tak ty Tě jistě podpoří… Buď ráda, že čekáš mrně a jen si to užívej ;)

Tohl mi přijde malinko naivní. Mě přijít domů holka v 20, že je po chvilkovém poblouznění a s holu zadelí v tom, tak ji sice ve štychu nenechám, ale rozhodně „nebudu ráda a nebudu se vším pomáhat“. V tu dobu už totiž chci dělat něco jiného, než živit nezodpovědné dítě a starat se o mimino. A na kamarádky bych taky moc nesázela, ty bude mladá mamka s miminem zajímat chvilu, než se ji to okouká a než zjistí, že karádka nemůže kvůli miminu to onozměnila priority a vlastně si už pak nemají co říct…

Takže bych to zas tak sluníčkově neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
23.5.16 10:15
@Cumlík19 píše:
@VerunC ahoj dekuji. To ano ziju s rodici a ty pomuzou jenze ne na veky…
A kamaradek mam jen par a to jeste vetsinou z dalky :( jinak jsem moc rada ze cekam mrnouska :* :) :hug:

Pomůžou vždy… Budou hrdí prarodiče a pro svého vnuka, nebo vnučku budou chtít to nejlepší :hug: a nejlepšího kámoše, nebo kámošku máš v bříšku :dance: takže už nikdy nebudeš sama :kytka: hlavně zdravě papej a dávej na sebe pozor :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
23.5.16 10:20
@Svistice píše:
Tohl mi přijde malinko naivní. Mě přijít domů holka v 20, že je po chvilkovém poblouznění a s holu zadelí v tom, tak ji sice ve štychu nenechám, ale rozhodně „nebudu ráda a nebudu se vším pomáhat“. V tu dobu už totiž chci dělat něco jiného, než živit nezodpovědné dítě a starat se o mimino. A na kamarádky bych taky moc nesázela, ty bude mladá mamka s miminem zajímat chvilu, než se ji to okouká a než zjistí, že karádka nemůže kvůli miminu to onozměnila priority a vlastně si už pak nemají co říct…Takže bych to zas tak sluníčkově neviděla.

Kdysi bylo normální mít dítě v 17, 18… A teď je holka ve 20 divná?.. Lepší být máma ve 20 než ve 40.. A né každý mladý člověk je nezodpovědný… a i když se to stalo z mladičké nerozvážnosti, je dost chytrá že nešla na potrat… Rýpat umí každý ale podpořit už málokdo.. Lidi vidí jen předsudky a umí odsuzovat… I když je mladá a bez táty.. Neznamená že je hloupá a já nevím co všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240

Je fajn zakladatelko, že jsi spokojená a že se těšíš ;)…obdivuju tvůj klid :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195

Byla jsem v podobné situaci, ale příroda to vyřešila jinak a já brzy potratila.. Ale chci ti říct, že jsem pyšná na to, že i v dnešní době se najdou holky, které raději vymění svobodu a přijmou zodpovědnost za jiný život, když už si na něj zadělaly a neletí automaticky na potrat apod. :hug: Určitě sama nebudeš, když za Tebou stojí rodina, tak sama nejsi :hug: Držím ti palce do života, ať vše zvládnete :hug: Mladých maminek je spousty :hug: Jsem o pouhé tři roky starší, sice šťastně vdaná v bytě s manželem a psiskem, mladá rodinka, ale věř mi, že i když to bude místy těžké, tak to bude stát za to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
23.5.16 10:21

@Cumlík19 Mám dcerku ve tvé situaci. Bez obrovské pomoci mne a mého partnera by nám zůstala asi na krku. Do porodu jsem jí sehnala bydlení, my a její kamarádi jsme na bytě pěkně zadřeli(omítky, malování, podlahy, nátěry všech dveří) a pomohla jsem jí i částečně byt vybavit.
Je sama, je spokojená, štastná, že má malou, ovšem postavím tě nohama na zem. Žije velice skromně, protože z rodičáku to nejde bez pomoci utáhnout. Pokud může, shání si od porodu sama práci, aby nebyla nikomu přítěží.
Je Štastná, že tu malá je, ale ví, že to nemá a ani nebude mít vůbec lehké. Bez pomoci široké rodiny by to dávala hodně hodně špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
23.5.16 10:23
@Svistice píše:
Tohl mi přijde malinko naivní. Mě přijít domů holka v 20, že je po chvilkovém poblouznění a s holu zadelí v tom, tak ji sice ve štychu nenechám, ale rozhodně „nebudu ráda a nebudu se vším pomáhat“. V tu dobu už totiž chci dělat něco jiného, než živit nezodpovědné dítě a starat se o mimino. A na kamarádky bych taky moc nesázela, ty bude mladá mamka s miminem zajímat chvilu, než se ji to okouká a než zjistí, že karádka nemůže kvůli miminu to onozměnila priority a vlastně si už pak nemají co říct…Takže bych to zas tak sluníčkově neviděla.

Tak tebe bych chtěla za matku… :( Jsem ráda, že mám mámu jakou mám a že vím, že ta by mě a ségru v životě ve štychu nenechala a se vším by mi okamžitě pomohla, jen abych nemusela na potrat.. A modlím se, aby se ze mě jednou nestala pro mou dceru matka jako jsi ty, za kterou se pak dcera bude bát s problémem přijít, protože rozhodně nebude skákat radostí a má jiné plány, než se starat o nezodpovědného puberťáka a jeho problém.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4440
23.5.16 10:25

Jsem stará, těhotná a vdaná a myslím, že si to představuješ jako Hurvínek válku. Z čeho si chceš platit vlastní bydlení, jak se budeš starat o dítě, když sama onemocníš atd.?
Teda já jako rodič bych dceru hnala za tím frajerem, se kterým si to udělala, ať se starají oni dva. Pokud by to teda nebyl násilník a tak. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
23.5.16 10:28

@Svistice naivni??? Kazdej neni dokonalej. A my rodice se o MOJE vlastni dite starat nebudou to je snad moje prace ja sem si ho udelala ja si ho vychovam a budu se o nej starat! Kdyz si neco zavarite musite sama si to udelat tak aby to nemusel delat nekdo jinej! Nerikam ze to bude lehke to nebude vubec ale zase bych to nevidela tak cerne jen proto ze mi reknete ze je to naivni. Muze se stat ledacos a myslim si ze se stavaji i horsi veci nez cekat dite. A jk sem psala tak se chci potom odstehovat. Jinak rodice sice moc radi nebyli ale mamka mi pomaha a jsem ji za to moc vdecna ja ji taky vypomaham v obchode :) a proste se to nejak zvladne mi vzdy rika :* a ja ji za to budu vdecna do konce zivota. Nedam na ni dopustit!!! :* :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
23.5.16 10:30
@Kattynka000 píše:
Tak tebe bych chtěla za matku… :( Jsem ráda, že mám mámu jakou mám a že vím, že ta by mě a ségru v životě ve štychu nenechala a se vším by mi okamžitě pomohla, jen abych nemusela na potrat.. A modlím se, aby se ze mě jednou nestala pro mou dceru matka jako jsi ty, za kterou se pak dcera bude bát s problémem přijít, protože rozhodně nebude skákat radostí a má jiné plány, než se starat o nezodpovědného puberťáka a jeho problém.. 8o

ale jestli jsi to četla pořádně - tak svištice by dceru rovněž ve štychu nenechala…a co zakladatelka zvládla kromě toho, že otěhotněla v rámci chvilkového poblouznění? jak to má s financema? chodí do práce a na brigády, aby měla z čeho pořídit výbavičku? nebude to mít jednoduché a jak už jsem psala výš - obdivuji její klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
23.5.16 10:33

@Malaga protože zatím NEVÍ. Ona celá ta zodpovědnost na ni padne, až to dítě bude na světě. To teprv bude šrumec, až zjistí, kolik co stojí, kolik toho nemá, nebo na to nemá. Zatím to nevidí, protože dítě je vevnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20738
23.5.16 10:36

@Kattynka000 Víš, až mým dětem bude 20, tak mě a manželovi bude 50+, budeme mít čerstv splacenou hypotéku, v práci budeme od rána do večera, před sebou šetření na důchod, při troše smůly budeme muset začít řešit své počínající zdravotní neduhy. A místo toho, abyhom se začali konečně starat trochu sami o see, tak budeme doma nasáčkovaní 3 (možná 4) + třeba uřvané mimino? Plus jetu velká šance, že se budeme muset začít starat o své nemooucí rodiče.
Ne, dítě nevyhodím, na potratho posílat nebudu, podpořím, poradím, vypomůžu, ale NEBUDU SE STARAT, nebudu přebrat zodpovědnost za někoho jiného a nebudu skákat opěvné tance jaké je to super, že dítě které se neumí postarat zatím ani samo o sebe, spadne rovnýma nohama do péče a výchovy dítě, které je na něm 100% závislé.

Příspěvek upraven 23.05.16 v 10:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama