Vlakem s kočárkem

95
20.6.05 20:00

Vlakem s kočárkem

Prosím o radu. Potřebuji pozítří odjet vlakem z Prahy do Ostravy a netuším, jak to chodí s kočárkem. Jediná moje zkušenost je z krátké cesty pantografem, kde jsem musela zůstat celou dobu stát v chodbičce k tomuto vyhrazené. Celou cestu do Ostravy se mi stát nechce. Dá se vzít kočárek do kupé nebo se posílá jako zavazadlo? A potřebuji na něj jízdenku, místenku nebo něco jiného? Zřejmě pojedu IC nebo EC. Děkuji

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3596
20.6.05 20:44

Ahoj Veroniko,

pokud pojedeš IC nebo EC, není to vůbec problém. Personál je obvykle velice příjemný. Je dobré si vybrat vagon se širší chodbičkou, tam se dá nechat kočár postavený, nikdy jsem s tím neměla problém.

Pokud by jsi se dostala do normálního vagonu, jako bývají v běžných rychlíkových vozech, tak jsem kočár skládala a dávala ho nad sedadla. Neplatí se za něj myslím nic a pokud ano, tak až ve vlaku u průvodčího. Vůbec z toho neměj stach, je to v pohodě.

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
20.6.05 22:22

Čau Zagy,
už jsme to taky absolvovali. Přesně tak, IC nebo EC není problém, většinou si kočárek necháváme odstavený na místě pro vozíčkáře hned u vstupu do vagonu, průvodčí ti řekne, který vagon to má. V některých vlacích mají kupé pro matky s dětmi udělané tak, že tam chybí dvě sedadla a dá se tam dát kočár- tedy jen golfky, protože chodbičkou tam neprojedeš. Musíš kočár složit, přenést a zase rozložit… Ale tahle kupé ve vlacích do Ostravy myslím nejsou.
Jo, a za kočárek se platí legrační jízdenka- asi 7 Kč. Někteří průvodčí tvrdí, že to musíš platit jen když si dáváš kočár do zavazadlového a spěšninového oddílu, jiní to chtějí i ve vlaku. Mají v tom sami hokej. My si to radši vždy zaplatili.
Kočár si můžeš dát i do zavazadlového oddílu, záleží na tom, co je to příjemnější a jestli vlak není moc narvaný. V narvaném vlaku mi bylo nepříjemné, že mi kočár v chodbě neustále někdo obrušuje. Radši jsem si na to koupila řetěz s fabkou a k něčemu to přivázala, abych nemusela každou zastávku kontrolovat, jestli mi někdo neodnáší kočár…
Tak to je snad vše.
Dobrou
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
21.6.05 07:35

I v Pantografu jsou mista pro kočár. Úplně vepředu a vzadu u kabiny řidice. Jsou tam sklopná sedadla a tak si tam sedneš i s kočárem. Sice je označení kočárku i v jiných dveřích, ale tam jsou jen pevná sedadla a tak nezbývá než stát u dveří.
Za kočár jsme nikdy neplatili a nikdo to po nás ani nevyžadoval. Ani v EC za hranicemi. Ale nikdy jsme ho nedávali do zavaz.prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.05 08:18

Nejlepší způsob je služba úschova během přepravy. Tedy musíš si zjistit, jestli daný vlak tuto službu umožnuje. To zjistíš na internetu. V informacích jsem se nesetkala nikdy s tak fundovanými odborníky, aby dokázali pomoci. Díky nim jsem při své první cestě vlakem s kočárkem za jízdenku 7 kč, musela protahnout docela velký a složený kočár šíleně úzkou chodbičkou. A poté jsem trnula strachy, aby kočár někdo neukradl z chodby vedle kupé pro postižené, protože do kupé se nevlezl.
Jela jsem s manželem, který hlídal moji malou (tehdy sedmi týdenní dcerku). Nedovedu si představit jet takto sama.
Známý nám poradil službu úschova během přepravy. Kočár naložíte do vagonu pro zásilky (většinou je součástí vozu pro matky s dětmi). Služba stojí 20 kč a celou cestu se nemusíte o kočár starat. Já jsem potom takto cestovala s malou už pokaždé. Kočár je hlídán a malou mám v šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.6.05 15:31

Ahojky Zagy,
zrovna minulý víkend jsm jela k rodičům, IC Praha - Ostrava a jedna maminka s mrňavým miminkem stála celou cestu na chodbičce u záchoda. Přišlo mi jí i toho mimča líto, protože lidi pořád courali na záchod a mimčo budili a ono řvalo a řvalo. A maminka musela být dost na nervy a i z toho stání a sezení na schůdcích docela unavená.
Určitě si zajdi na nádraží na informace, zvaž jestli nedáš kočár do úschovy během přepravy jako už tady radily holky a zajisti si místenku do vagónu nebo kupé pro matky s dětmi. Jinak jsou vlaky docela čisté, relativně bez spoždění, tedy v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
595
21.6.05 16:31

Zagy,
dám Ti typ. Na stránce http://www.cd.cz/findex_e.php?… jsou podobné diskuze jako tady, jen jsou o cestování vlakem. :lol: Určitě Ti tam odpoví. Já se tam dozvěděla spoustu zajímavostí. Např. jak ušetřit dost peněz při zakoupení jízdenek. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
21.6.05 20:59

Zagy,
já jela s Vilíkem(3m) ze Vsetína do Prahy obyč rychlíkem a proběhlo to v pohodě. Kočár jsem měla ve služebním oddíle za 20 korun - to je ta úschva během přepravy. V jízdním řádu je to označeno symbolem kufru. A odbaví tě přímo u vlaku vlakvedoucí. Rychlík měl oddíl pro matky s dětma - tam máš VŽDY přednost. Průvodčí ti musí zajistit místo, když je tam plno. IC/EC vlaky nemají vždy vagón pro zavazadla (kočár), ale průvodčí by ti měl vyjít vstříc. Já s nima V Praze pracovala 3 roky a většina má rozum.
Dítě jede zdarma na druhém sedadle. Já měla Vilíka vedle na sedadle, ale věci jsem měla po celém kupé. Naštěstí to bylo v prostřed týdne a vlak nebyl narvaný. Průvodčí byla fajn a pohlídala ho, když jsem potřebovala na záchod. Kojení ve vlaku proběhlo taky bez problému. Jezdíme vlakem docela hodně a Vilíkovi se to moc líbí. Jediné co mu vadí, je pištění brzd.
Takže cestování zdar.

Dávám zapravdu tomu, že mnoho takzvaných informátorů je naprosto neochotných, neinformovaných, arogantních,…
Jsou sice placení za podávání informací, ale nejsou vzdělávání v přístupu k cestujícím. Já mezi pokladníma a informátorama pracovala nějaký ten pátek a bylo mi z toho zle. Ale to je jiné téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
2.2.12 17:43

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak je to s cestováním Pendolinem na trase Ostrava - Praha. Někdy na konci února mi asi nic jiného nezbyde než jet vlakem… Jak to tam je z kočárkem?? Díky jestli budete vědět :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
7662
2.2.12 17:47
julniki píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak je to s cestováním Pendolinem na trase Ostrava - Praha. Někdy na konci února mi asi nic jiného nezbyde než jet vlakem… Jak to tam je z kočárkem?? Díky jestli budete vědět :kytka:

Zkus tady:
http://www.cd.cz/…carku/-3674/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
2.2.12 17:54

No my jeli s kočárkem tím vlakem Regio Jet z Prahy do Ostravy a super. Sice měl být kočár ve složeném stavu a stejně nám nikde nevlez tak nám ho tam i z5 uskladnili v jejich skladu a super. Navíc po celou cestu jsme si dopřávali jídlo za super cenu a káva byla zdarma. S ČD se to vůbec nedá srovnávat, takže za mě doporučuji Regiojet. Myslím, že pohodlí je stejné jako v pendolínu..možná lepší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
2.2.12 19:05

Já jezdím Praha-Ostrava pravidelně.Sama s malou a kočárem.S českýma drahama to bylo na houby, prý že mají místo na kočárek ve vagonu pro matky s dětmi a nakonec tam byly kupé a kočárek zavazel v uličce.V pendolinu je to podobné.Neočekává se, že s sebou bereš velké zavazadlo, takže docela problém a navíc ta cena je šílená.Teď jsem jela RegioJetem a jsem nadšená.Složený sporťák jsem měla vedle kupe kde lidi nevystupovali.NAvíc velmi ochotný personál, který mi vytáhl jak kočár tak batoh, sedadlo pro dítě do 6-ti let zdarma,pohodlí,káva,voda.Už s ČD jezdit nehodlám.Jo a RegioJet stojí 295,–

• Nahlásit
  • Citovat
817
2.2.12 19:07
zichisek píše:
Já jezdím Praha-Ostrava pravidelně.Sama s malou a kočárem.S českýma drahama to bylo na houby, prý že mají místo na kočárek ve vagonu pro matky s dětmi a nakonec tam byly kupé a kočárek zavazel v uličce.V pendolinu je to podobné.Neočekává se, že s sebou bereš velké zavazadlo, takže docela problém a navíc ta cena je šílená.Teď jsem jela RegioJetem a jsem nadšená.Složený sporťák jsem měla vedle kupe kde lidi nevystupovali.NAvíc velmi ochotný personál, který mi vytáhl jak kočár tak batoh, sedadlo pro dítě do 6-ti let zdarma,pohodlí,káva,voda.Už s ČD jezdit nehodlám.Jo a RegioJet stojí 295,–
:dance: mám úplně stejný názor :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
2.2.12 19:44

Díky holky prozkoumám ten RegioJet :)) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5011
18.5.12 06:21

@zichisek poradíš mi, jaká sedadla jsou vhodná na cestu - si zarezervovat? když budu mít kočárek složený, bude mít dcerka (jeden rok) nárok na sedadlo? A nízkopodlažní asi není, že? Budu si muset někoho na pomoc sehnat, aby mi ho vytáhl :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama