Reklama

Vlastní deník miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 17.08.18 04:45
Vlastní deník miminka

Ahoj vespolek. Čekáme miminko a chtěla bych mu psát deník. Ani po dlouhém hledání na netu a návštěvě knihkupectví jsem ale nenašla co by mě zaujalo, tak jsem si pořídila takové album a zkusím vytvořit deník vlastní, něco ve stylu scrapbooku. Zasekla jsem se ale hned na začátku - těhotenství nebylo plánované a trvalo mi pár týdnů, než jsem se s tím vyrovnala, ale příroda spolehlivě odvedla svoji práci a nyní se už z prcka moc těším. :oops: Mám schované těhotenské testy, které bych do toho deníku taky ráda nalepila, respektive bych tím začala a právě přemýšlím, jestli k tomu napsat i jak to tehdy probíhalo, jak jsem studovala pořád dokola příbalový leták, jestli dobře chápu, co znamenají dvě čárky a jak jsem si myslela, že je první pozitivní test určitě špatný, u druhého že je špatný celý výrobce těch testů, u třetího že je to možná nějaká dočasná změna hormonů, nějaký falešný poplach, u čtvrtého, že změna hormonů pořád trvá a asi budu muset k lékaři, co mi je a na druhý den po pátém pozitivním testu jsem se teda objednala na gynekologii a jak jsem zděšená chodila tři dny kolem dárkového balíčku z gynekologie, pak ho teda otevřela a jak jsem uviděla ten pidi dudlík, tak jsem zpanikarila a schovala to hluboko do skříně… :D Teď mi to přijde vtipný, nějak vtipně bych to i pojala do toho deníku, ale i tak si říkám, jestli je to vůbec vhodné tam psát, aby až to jednou bude prcek číst, tak aby z toho nebyl smutný, že to začalo takhle. :? Tak jestli si tohle spíš nenechat pro sebe a do deníku napsat jen něco jednoduchého..? Co myslíte? A jestli někdo tvoříte taky vlastní deník, tak budu moc ráda za nějakou fotku pro inspiraci. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kacakaca
Závislačka 2551 příspěvků 17.08.18 05:31

Nepsala bych nikdy nikde diteti, ze nebylo planovane. Az bude mit tri a bude se vyptavat, budes chtit ten zacatek predelat a v jeho puberte spalit. Tuhle pravdu bych si rekla s partnerem a do denicku psala jen to, z ceho bude mit jednou radost, ne deprese.

lachtanice86
Kelišová 5970 příspěvků 17.08.18 06:14

Nikdy bych dítěti nepsala, že to byl omyl, chyba, selhání antikoncepce, že jsem se s tim musela srovnat. Nic takového.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 17.08.18 06:34

já se srovnávala několik let s tim, ze jsem byla ,,neplánovaně”. i kdyz nas nasi mají (a měli) moc radi, tak ver, ze byly chvíle, kdy jsem si říkala ze by jim beze me bylo lépe, kdyz me vlastně ani nechtěli…ne, nemusela jsem tuhle informaci vedet. a diky bohu jsem nemusela koukat na mamciny pocurany testy.

Ijen
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 17.08.18 06:55

Ja deniky detem psala, ale az pozdeji, o tehotenstvi, porodu a prvnim roce zivota tam naopak skoro nic nebylo, u druheho syna jsem zacinala az 1. narozeninama. A urcite bych tam nepsala ze byly neplanovane. To mi neprijde vtipne ted ani potom.

chaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 17.08.18 06:55

Tak já teda tak nějak odjakživa vím, že já a starší bratr jsme neplánovaně děti, až ten nejmladší byl naplánovány. A nijak mě to nepoznamenalo, nevadilo mi to. Rodiče se o nás starali normálně, neměla jsem důvod si myslet, že bez nás by jim bylo líp. Z bratrova početí je skvělá rodinná historka, která baví celé generace.
Takže pokud to pojmes nějak vtipně, dítě nikdy nepocítí, že bylo neplánované, bude zahrnuté láskou a bude mít krásné dětství, neviděla bych to jako problém.
Hlavně já teda vnímám rozdíl mezi neplanovanym a nechtenym dítětem.

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 17.08.18 07:21

Nejsem si jistá, jestli jste si krom @chaela dobře přečetly, co jsem napsala. Samozřejmě, že bych nikam nepsala, že dítě bylo omyl nebo co jste to tady vymyslely. 8o Sama věřím, že vše se děje jak má, akorát než jsme to těhotenství zpracovali, tak to přirozeně nějakou dobu trvalo, protože plány byly jiné. Ale jak se říká - chceš-li pobavit boha, řekni mu své plány. A teď s odstupem času mi ten panický začátek přijde opravdu vtipný.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 17.08.18 07:26

Nehrotíte to trochu moc? Dítě určitě víc poznamená když bude cítit že je nechtěné než když mu rodiče řeknou “sice jsme tě neplánovali a byli jsme dost zaskočení, ale nikdy jsme nelitovali že tě máme a moc tě milujeme”. Já jsem taky byla neplánovaná (narozdíl od mladšího bráchy) a i když jsem to věděla tak mi to nikdy nevadilo a nepoznamenalo mě to, měla jsem krásné dětství v milující rodině a máme skvělé vztahy doteď..

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 17.08.18 07:47

@sladke-mameni Přesně tak. Nehledě na to, kolik dětí plánovaných je a ke šťastnému dětství jim to nepomůže. A to vím bohužel dost dobře.

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 17.08.18 08:06

Ja byla taky neplanovana a trauma z toho nemam, ale dozvedela jsem se to z osobniho vypraveni a ne z deniku…nikdy nevis, v jakem veku a rozpolozeni to dite bude jednou cist…nebo nebude. Ja bych rekla, pis si, co uznas za vhodne a pak muzes zvazit, jestli to.jednou diteti vubec ukazes. A jestli bude mit zajem vubec…ja vim, ze jsem si rada cetla v takovem sesitu, kde mela mamka napsane, kdy jsem zacala chodit a sedet a mluvit atd, rada jsem si prohlizela fotky z detstvi atd, ale treba oba moje brachy to nebralo ani trochu. Nevim, jestli to je klucicu/holcici zalezitost, nebo to jen u nas tak vyslo…ale pocitej i s tim, ze ti dite na to muze hodit bobek :nevim:

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 17.08.18 08:29

@beruska9 Já to právě chci i pro nás, abysme v budoucnu mohli zalistovat, podívat se na ultrazvuky, zavzpomínat… Takže i kdyby o to malej, až bude velkej, neměl zájem, tak pro mě to zbytečné nebude. A chci tam zaznamenat hlavní věci, nehodlám to psát jako denní zpověď. :)

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 17.08.18 08:34

Taky si myslím, ze tu hystercite. I já jsem dítě neplánované a přitom chtěné. Takových nás je. A stačilo to vyprávět.

Nic proti deníku, ale počítej s tím, že to dost možná píšeš sama pro sebe. Já mám třeba svoje dětské fotky rada, mátina moč na papírku by mě ale taky nedojímala. Edit: docetla jsem posledni příspěvek. Tak to myslím, je fajn mít vzpomínky pro sebe…,

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 17.08.18 08:41

@elibro Já to asi beru podle sebe, co mně by se líbilo, kdyby mi máma něco takovýho vedla a i těhotenský test by byl pro mě hezký (samozřejmě bych ho dala do nějaké fólie nebo aspoň přelepila izolepou).

Popokatepetla
Závislačka 3060 příspěvků 17.08.18 08:43

Já jsem neplánované dítě, mamka mě měla při studiu na VŠ a nikdy mě nenapadlo, že bych snad byla nechtělá nebo že bych jim snad překazila plány :nevim: Do deníčku bych to ovšem nepopisovala takhle (ale já bych tam teda ani nelepila počuraný testy :lol: ), nějak to zkrať, ať to vyzní veskrze optimisticky

chs.jasmin
Kelišová 7402 příspěvků 17.08.18 08:46

Ahoj,

zajímavá debata o planovaném či neplánovaném početí (ačkoli zakladatelka tohle primárně řešit nechtěla :mrgreen: ) .

Osobně jsem také byla neplanovaný bonus z diskoteky, i když rodiče spolu tehdy chvíli chodili. U mě to bylo horší v tom, že mámě bylo 17když otěhotněla a 17, když rodila :nevim: Věděla jsem tedy, že jsem asi nebyla uplně tak vymodlená, ale u mě to spíše byly otázky typu zda nejsem adoptovaná a na to jsem dostávala odpověd „Myslíš, že by někdo 17leté holce dal k adopci dítě?“ - mě to davala sežrat edna sestřenice, že jsem svoji máme zničila život, když sem se ji narodila před maturitou a že si ji muj táta musel vzít :nevim: dost sem tím trpěla a bylo mi z toho smutno. Dohra pak byla, že se sestřenice dozvěděla, že ona sama je adoptovaná :nevim:

Jinak. já deníček píšu a udělala jsem si ho sama. Píšu i vkládám fotky, lístky ze vstupného, vkládám obrázky apod. Je to klasické kroužkové fotoalbum z Aliexpress, kam díky kroužkové vazbě mužu vkládat stránky. Dělám už tři, dvě pro děti - pro každou zvlášt a jednu pro sebe, kde dávám události, které nás potkaly jako celou rodinu - ten si nechám a ty dva pak jednou dám holkám (když budou chtít). Na Aliexpress jsem pokoupila hodně různý nálepek, popisků apod. dělám o formou scrapbook a straně mě o baví :mrgreen:

Viz foto - myslím, že to je nejlepší volba, když se ti tžádný předepsaný deníček nelíbí. Já psala i těhotenské deníky - předepsané a v Rossmanu jsem kdysi za body + pár kaček (asi dvacku) koupila ten jejich deníček prvního roka života. Ale ten kroužkový mi příjde nejlepší, vše si určuju sama, dávám co chci já, dělám jak já chci, píšu co chci :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >