Vlastní e-shop

Anonymní
30.5.16 08:11

Vlastní eshop

Ahoj, prosím o zachování anonymity, nechci, aby každý věděl, co se mi honí v hlavě…

Nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že bych si založila vlastní eshop. Ráda bych se zaměřila na prodej něčeho, co mě baví - nejvíc se mi zatím zamlouvá bižuterie, ale není takových eshopů už dost? :roll:

Ráda bych se zeptala, zda je tu někdo, kdo má vlastní eshop? Na internetu jsem toho načetla už poměrně dost, ale ráda bych znala osobní zkušenosti.

Pokud máte vlastní eshop, tak klidně hoďte odkaz, ráda se podívám a budu ještě radši, pokud se podělíte s mnou op zkušenosti - jak moc složité to v reálu všechno je? Dá se to mín jako přivýdělek, halvní příjem, nebo jste ve ztrátě? A podobně.. otázek mám mnoho…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
30.5.16 08:29

Hele do budoucna o tom uvažuju… a asi to jako první zkusím přes fler, tam by to něják mělo fungovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
30.5.16 08:35

Ahojky, hodím nějaké info - snad aspoň maličko pomůžu. Před pár roky jsme si s manželem založili eshop na Stévií a doplňky z ní. Bylo to v době, kdy Stévie nebyla na trhu tak moc nedostupná (výhoda), a moc lidí ji neznalo (nevýhoda). Dělali jsme to při práci - oba jsme měli HPP a dalo se to stíhat. Časem jsme dostávali i nabídky vést přednášky v diabetických centrech či nemocnicích, kde jsme mohli i prodávat. Spíš než byznys to byl koníček. Vydělali jsme si např. na zimní gumy, na různá pojištění apod, ale nebyly to nějaké šílené sumy. Pak jsme toho museli nechat, protože se obchod rozjížděl a už nebylo tolik času (nestíhali jsme komunikovat se zákazníky, běhat na poštu apod.) ale hlavně manžel začal pracovat ve farmaceutické firmě, kde měl doložku, že nemůže soukromě nijak obchodovat s léky nebo doplňky stravy, což Stévie byla, tak jsme prodej ukončili. V dnešní době je takových obchodů haba kuk, takže už ani neplánujeme, že bychom ho oživili.

Hele, a nevím jestli by jsi bižu vyráběla nebo jenom přeprodávala, ale pokud je to ten druhý způsob, tak radím neinvestovat moc peněz do zásob a určitě to zkusit. Nemáš co ztratit, ukončit se to do vždycky s minimální ztrátou. Spíš to chce dobrý marketing (facebook, zaplatit vyhledávače jako je Seznam, Centrum apod.). Lepší než někde zařizovat provozovnu a pak ji rušit…držím palce!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5045
30.5.16 08:46

Začala jsem podnikat když byli malému 4 měsíce. Nechci se tu o tom rozepisovat, kdyžtak napiš sz. Momentálně ale vím že se do práce už nevratim a tak do půl roka skončí v práci i manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
30.5.16 09:38

Taky mame e-shop. Vyhledavace si platit nemusis, staci si nastudovat neco o SEO a copywritingu (ale fakt peclive), a muzes se objevovat na prvnich stranach zadarmo. Jen nez te roboty po registraci najdou, a spravnost textu prolustrujou, tak to chvili (v radu tydnu) trva.

Taky je lepsi prodavat jen jednu komoditu a zamerit se na ni, nez mit e-shop s „tisici“ ruznych druhu polozek. Ono je toho spousta, co je technicky potreba vedet a udelat, aby eshop fungoval. Je treba si rozmyslet i cilovou skupinu lidi, kterym chces prodavat, neexistuje totiz neco, co je mozne prodat vsem (to je hodne casta, ale mylna predstava).

Ja treba hodne vyuzivala knizek z knihovny. A trvalo asi rok, nez jsem si byla jista, ze vim, co je co a jak nejlip fungovat. E-shop proste nepostavis za den, ani za tyden, ani za mesic… drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
30.5.16 10:19
@Elephantka
@Elephantka píše:
Taky mame e-shop. Vyhledavace si platit nemusis, staci si nastudovat neco o SEO a copywritingu (ale fakt peclive), a muzes se objevovat na prvnich stranach zadarmo. Jen nez te roboty po registraci najdou, a spravnost textu prolustrujou, tak to chvili (v radu tydnu) trva.
Taky je lepsi prodavat jen jednu komoditu a zamerit se na ni, nez mit e-shop s „tisici“ ruznych druhu polozek. Ono je toho spousta, co je technicky potreba vedet a udelat, aby eshop fungoval. Je treba si rozmyslet i cilovou skupinu lidi, kterym chces prodavat, neexistuje totiz neco, co je mozne prodat vsem (to je hodne casta, ale mylna predstava).Ja treba hodne vyuzivala knizek z knihovny. A trvalo asi rok, nez jsem si byla jista, ze vim, co je co a jak nejlip fungovat. E-shop proste nepostavis za den, ani za tyden, ani za mesic… drzim palce.

Já právě zaplatila jedné společnosti 1000 Kč na rok (jméno si nevzpomenu) a nic jsem studovat nemusela, za chvíli jsem byla na prvních místech ve vyhledávačích. Chtěla jsem tímto paní ulehčit, aby právě nemusela studovat IT věci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
30.5.16 20:55

@Sinquinita Ja nemyslela zaplatit nekomu pakatel za to, ze udela praci za me. Myslela jsem placeny sekce vyhledavacu, jako treba heureka, zbozi za prokliky. Jsou to vyhozeny penize…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama