Vlasy - růst, vypadávání

26
11.3.21 12:48

Vlasy - růst, vypadávání

Ahoj holky :mavam:
Chci se zeptat, rozhodla jsem se teď se začít starat víc o vlasy jelikož jsem to zanedbávala a dobrovolně si je nechala zničit odbarvením a zpátky nabarvením. :zed:
Nechám si nejprve střihnout konce a začnu používat i jinou vlasovou kosmetiku. Chtěla bych začít i brát nějaký vitamín na podporu růstu atd.
A teď váhám, biosil, pupalku nebo panthenol? (Za jak dlouho bude vidět výsledek, co vám více vyhovuje, jak balení vydrží dlouho, kolik tabletek denně?)
Děkuju za typy a rady :srdce:

Příspěvek upraven 13.03.21 v 17:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
198
11.3.21 13:48

Na růst vlasů mi nejvíce pomohl šampon Lee Staford. ;) Vitamíny jsem teda nebrala. Ale výsledek používání šamponu byl vidět cca za měsíc pravidelného používání. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
11.3.21 13:51

@Elea9 Bohužel šampony používat nemohu. Trpím na lupy, takže musím používat pár vybraných který mi nevadí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5309
11.3.21 14:19

@Adinasleh Pupalku a klidně i vitamín B, s nějakým účinkem počítej tak za tři měsíce. Měla bys zjistit proč máš lupy. Suché? Mastné? Já používám profi šampony L'Oréal, je tam i řada na vlasy s lupy. Ve finále nejsou ani tak drahé, je ho třeba velmi málo, stačí čajová lžička. S maskami to nepřeháněj, to bývá kontraproduktivní, ve finále ty vlasy dost zatíží. Opět mám profi L'Oréal, ale stačí kondicionér na barvené vlasy. Je úžasný. Masku mám, rovněž L'Oréal pro Longer, je skvělá, ale maximálně tak jednou za měsíc, úplně to tak stačí. Z té řady mám i šampon, ale rovněž je spíše tak na použití 1× za 14 dnů. Mám rovněž zcitlivele vlasy. Z černé jsem šla na blond, mám moc sedin. Ovšem co vyhovuje mně, nemusí tobě. Měj to prosím na paměti. Já jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
11.3.21 16:53

Mám aktuálně ve svých skoro pětatřiceti nejdelší a nejhezčí vlasy, co jsem kdy v životě měla. Dřív mi dorostly max k lopatkám a dál ani ťuk, lámaly se.
Můj recept je pryč s veškerou chemií a používám netoxickou péči. Takže si vlasy barvím hennou, myju šamponem Rasul od Utrekram a kondicionér používám od I+M. Teď si brousím zuby na šampon s kofeinem od MARK, podle recenzí by měl být skvělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
11.3.21 21:45
@vedma007 píše:
Mám aktuálně ve svých skoro pětatřiceti nejdelší a nejhezčí vlasy, co jsem kdy v životě měla. Dřív mi dorostly max k lopatkám a dál ani ťuk, lámaly se.
Můj recept je pryč s veškerou chemií a používám netoxickou péči. Takže si vlasy barvím hennou, myju šamponem Rasul od Utrekram a kondicionér používám od I+M. Teď si brousím zuby na šampon s kofeinem od MARK, podle recenzí by měl být skvělý.

Přesně tak, taky jsem tým henna, chemickou barvu bych si už nedala. Vhodnou péči pro tvé vlasy ti tady nikdo nedoporučí, nevíme, nakolik je máš porézní, zda je máš zničené nebo jen potřebuješ hydratovat. Najdi si hoodně dobrou kadeřnici, ta ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
13.3.21 17:44

@Trojlístek Děkuji za výklad, ale používám 100% přírodní veganské šampony (českého nebo sk. původu), takže měnit nebudu. Lupy mám protože mám od přírody velmi kudrnaté a husté vlasy, tudíž pěče o vlasy je náročná, a kudrnaté vlasy jsou, jak známo, velmi suché a nemastí se, tudíž na lupy trpí většina kudrnatých slečen :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
13.3.21 17:54

@Quertizop Já nepotřebuji poradit s péčí o moje vlasy, asi si nepochopila můj příspěvek a mojí otázku :) Ptám se, pokud máš zkušenosti (ty sama, osobně) s biosilem, pupalkou… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
13.3.21 20:17
@Adinasleh píše:
@Quertizop Já nepotřebuji poradit s péčí o moje vlasy, asi si nepochopila můj příspěvek a mojí otázku :) Ptám se, pokud máš zkušenosti (ty sama, osobně) s biosilem, pupalkou… :)

Pochopila, já narážím na příspěvky, kde ti doporučují vlasovou kosmetiku.

Sama mám zkušenost s Biosilem, po tom jsem měla břicho jak balon, proto jsem ho přestala brát po měsíci. Takže nedoporučuju. V pohodě byl u mě Panthenol, dobrala jsem dvě balení. Dávkování si najdeš v příbalovém letáku.

Nečekej, že ti po jakýchkoliv doplňcích stravy a vitamínech zázračně porostou vlasy, takto to nefunguje. Hlavně nekupuj předražené blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8206
25.3.21 17:43

Používám výrobky tradiční čínské medicíny, více info v SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat