Pleť-správná kosmetika

Anonymní
9.3.21 10:36

Pleť-správná kosmetika

Ahoj holky, chci se zeptat na kosmetiku kterou používáte a je fakt super?
Já už opravdu nevím co vyzkoušet, mám mastnější čelo a bradu ( se sklonem k akné) ale tváře a nos mám citlivější a v zimě suchá místa, a chtěla bych zkusit nějakou sadu kosmetiky, poradíte? Mockrát děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7380
9.3.21 11:09

Ja takhle zkousela a zkousela, ak jsem tu nasla tip na The Ordinary a jsem moc spokojena - uz asi pres rok. Mam teda vit. C/krem na noc, kys. hyaluronovou a krem na den. Pak pouzivam levandulovou vodu jako tonikum (Purity Vision nejcastejc, strikam i na vlasy), na mokre myti pleti (mam nejradsi denne umyt na mokro) mam penu od Lavery - jemna, nevysusuje. Plet jsem mela cca jak ty - citliva, nekde sussi, nekde se udelal pupinek, nekdy vic. Ale pupinky i sucha mista uz mam jen vyjimecne a plet moc peknou.

Objednavam z origo stranek, vyplati se to.

Jinak jsem zkousela kde co, masla, oleje, ruzne kremy,…nic mi dlouhodobejc nesedelo. A asi dvakrat (dosel mi krem a kys., trva chvili, nez to dojde) zkusila drogerkovou nebo lekarenskou kosmetiku a bida, sileny. Ale je to o ozkouseni, ne kaudemu sedi vse ;)

Jeste jsem mela zalusk na SynCare… Tak treba nekdy, az mi tohle prestane sedet a vyhovovat. Jo a cena je taky velice privetiva :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
9.3.21 11:13

Nedám dopustit na Lush.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
9.3.21 11:14
@Anonymní píše:
Já už opravdu nevím co vyzkoušet, mám mastnější čelo a bradu ( se sklonem k akné) ale tváře a nos mám citlivější a v zimě suchá místa, a chtěla bych zkusit nějakou sadu kosmetiky, poradíte? Mockrát děkuji :srdce:
Čistící pleťová voda od Balea mycí gel od Balea, krém Indulona.Beru každý den křemelinu. Plet jako dětská prdelka. :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2800
9.3.21 11:17

Ja pouzivam uz delsi dobu SynCare a jsem spokojena. Chodis ke kosmeticce? Jakou ti doporucila peci vzhledem k typu pleti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
9.3.21 12:06

Ja jsem moc spokojená s kosmetikou Yvese Rocher. Vždy jsem ji tak nějak obcházela a 2 roky zpátky jsem dostala nějaké vzorky a od té doby nekupuji nic jiné. Mají těch řad hodně. Ja beru Elixir Jeunesse, ale na problematickou pleť je myslím Sebo vegetal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
9.3.21 12:51

Potřebuješ nedráždit, zklidňovat a hydratovat.

A pokud se ti dělají pupínky jen kolem pusy, tak to nemusí být akné ale perorální dermatitida - a tam primárně zkus změnit pastu bez fluoru a hlavně vydržet nějakou dobu s minimální péči, aby se pleť srovnala.

Vykašli se na konkrétní značky potřebuješ především porozumět tomu, co dělají jednotlivé suroviny co jsou v daném přípravku.

Primárně chceš teď používat věci na citlviou pleť a pomáhat kůži obnovit přirozenou ochranu - kterou příliš razantní přípravky na akné můžou dost niči. K tomu slouží kyseliny.

Jo a potřebuješ se přes den chránit SPF, pokaždé když ješ ven, i když je pod mrakem.

Navrhuji zkusit následující

čištění:
zkus dvojfázové čištění každý večer, pokud se líčíš. Hlasuju pro mandlový olej a nějakou pěnu na citlivou pleť. Fajn je třeba vilínová od alverde - má trošku efekt i na akné - anebo nějaká čistící pěna z dermokosmetiky z lekárny.

jednou týdně pak nějaký enzymatický peeling s aha kyselinami - fajn je porcelánová tvářička od Havlíka. Funguje a nedráží. Vyhýbej se jako čert kříži mechanickému peelingu - může způsobovat mikrotrhlinky které se co? Zaněcují akné.

po vyčištění na to napatlej nějaké kysleé tonikum bez alkoholu. Z drogerek skin cakre revolution 2.5% Glycolic Acid nebo třeba něco z korejsk kosmetiky.

Tím máš zabezpečené čištění které nedráždí a posilování přirozené sebeobnovy popkožky.

A pak už ji chceš jen šetrně hydratovat. Pro první měsíc bych na tvém místě sáhla po mandlové weledě - hydratuje a není tam nic co by mohlo drážit a nebo s zaněcovat.

No a přes den pak na to ještě nanést nějaká ochranný krém proti slunci, ideálně vhodný pro atopiky - ono to na té kůži taky umí naděat dost bordel.

Je potřeba vydržet měsíc a pak porovnávat změny - kůži trvá dlouho, než něco akceptuje.

Když to zabere, tak pak můžeš tu weledu zkoušet obohatit a nebo vyměnit za nějké zábavnější séra, krémy, esence a podobně, když tě to bude bavit.

Plus pochopitelně nekouřit, limitovat alkohol, jíst věci co je potřeba jíst (bílkoviny, složité sacharidy, zdravý tuk, vlákninu) a nepřehánět to s jídlem co je nutričně naprd. Spát a dostatečně pít.

Jo a pokud používáš micelární vodu a neoplachuješ pak obličej, tak to ti na něm taky může dělat dost ošklivou paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
9.3.21 13:20

Vilinova voda od Alverde strasne vysusuje - za me ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 23:31

Ahojky,

tak to máme stejně.. suché tváře a mastná T-zona.. nejblbější kombinace.. Dělám to tak, že na T-Zonu používám jiný krém, než na tváře - večerní péče a ráno dávám kompletně výživný krém všude.. jak byla teď zima, chtělo to.. v létě zase přejdu na denní jemnější a hydratační krém.

jinak jsem tohle téma zpracovávala pro Bioplace do článku, můžeš se podívat na https://bioplace.cz/…rasnych-zen/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
12.3.21 13:25

Já bych určitě zařadila tonikum, to ti srovná ta mastná a suchá místa, co se týče pupínků v první řadě bych se zaměřila na správné čištění ráno a večer (otevřít pory, vyčistit, uzavřít pory, hydratace) + pravidelně hloubkově čistící masku která nevysušuje. Kdyby si chtěla můžu ti půjčit něco na vyzkoušení (Praha) nebo poslat nějaké vzorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7823
12.3.21 21:35
@Anonymní píše:
Já už opravdu nevím co vyzkoušet, mám mastnější čelo a bradu ( se sklonem k akné) ale tváře a nos mám citlivější a v zimě suchá místa, a chtěla bych zkusit nějakou sadu kosmetiky, poradíte? Mockrát děkuji :srdce:

Oriflame, už asi 15 let. Má řady pro různé typy pleti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 03:24

Používám hloubkový čistič a pěnu od korejské firmy Atomy, celý život jsem bojovala s T-zonou a pupínky, konečně ve 40ti mám pleť jako u dítě :) mají vzorky k vyzkoušení a vše ti poradí přes chat na eshopu ( atomypraha.cz). Jsem nadmíru spokojená a i s cenou za jejich zázrak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat