Vlněné prostěradlo smrdí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
215
5.11.21 11:22

Vlněné prostěradlo smrdí

Ahoj.
Nemáte někdo zkušenosti s vlnou? Přišla mi podložka do postele z vlny, kterou jsem objednala dceři. Je ale hodně cítit ovcí. Nejsem frfňa, zvířata máme, ale myslela jsem, že se vlna nějak čistí před zpracováním. Když na to sáhnu, smrdí mi ruka jako když hladím morkou ovci. Postel by smrděla jako ovčí pelech. Než ale začnu zboží vracet, chci se ujistit, jestli to prostě není normální a měli by to tak i jiní výrobci. Ať nekřivdím, žejo :lol:
NEvíte někdo? Kdyby ano, sem s názorem a já předem velmi děkuji! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11358
5.11.21 11:32

@klaris123 Na Ovečkárně jsem kupovala vlněný polštář a naprosto není ničím cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
5.11.21 11:34

Není to normální, je to špatně zpracovaná vlna.

Vrať to, chtěj peníze a kup to u někoho jiného, kdo si s tím dá tu práci, vlnu vyčistí a posléze znovu ošetří čištěným lanolínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
5.11.21 11:35

Vratte zbozi opravdu to nicim jinym neproslo, mam berankovou deku a necitim nic. Jednou me mama koupila batoh z konske kuze a toho kone jsem proste nemohla necitit.Bylo to hrozny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
5.11.21 11:39

Doma mám celou vlněnou ložní sadu pro dítě a necítila jsem nic. Teď jsem si šla schválně přičichnout a vůbec nic necítím. :lol: Já bych jim to vrátila. :cert: Odkud jsi to objednávala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
5.11.21 12:00

Ne není to normální. Našim jsem koupila vesty z ovčí vlny, mají deky, potahy a nic z toho nesmrdí. Nebylo to cítit vůbec ničím.
Rozhodně bych reklamovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
5.11.21 12:15

Není to nějaký zavlhlý…já si jednou koupila vlněnou čepici a když bylo venku vlhko, to byl děsnej smrad…byla jen do slunečného počasí :lol: já bych to vrátila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37358
5.11.21 12:30

Vlněné oblečení vyprané mokré smrdí, po uschnutí ne - nic víc k tématu nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9057
5.11.21 14:44

@klaris123 je možné, že vlákna jsou víc napuštěná lanolinem. Pokud ti podložka jinak vyhovuje, vyprala bych to. Já jsem nedávno kupovala dceři vlněné papučky, po vytazení že sáčku taky smrděly, po vyprání už ne. Každopádně se připrav na to, že mokré to bude smrdět taky, mokra vlna smrdí vždy, i po delší době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9057
5.11.21 14:46
@Ou píše:
Není to normální, je to špatně zpracovaná vlna.Vrať to, chtěj peníze a kup to u někoho jiného, kdo si s tím dá tu práci, vlnu vyčistí a posléze znovu ošetří čištěným lanolínem.

Já vím, že se snažíš dělat chytrou, kde můžeš, ale čištěný lanolin smrdí taky. Já jsem na „ovčí smrad“ zvyklá, pletu z merina a u příbuzný má ovce, ale jak otevřu kelímek s lékárenským lanolinem, vždycky mě to praští do nosu.
Spíš ho tam dal výrobce moc, než že by byl méně kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
6.11.21 22:32

Ahoj všem! Moc děkuji za názory a za váš čas :kytka:!
Tím, že by to bylo navlhlé to není, zaujalo mě to, když jsem to vybalila suché z igelitu. Snažila jsem se to několik dní vyvěšené větrat, ale nic. Výsledek byl, že celý pokoj byl cítit jako v ovčí salaši. Mně ten odér normálně neva, ale do postele dítěti to dát nechci. Manžel to dokonce už zabalil do igelitu, takže i on to cítí :mrgreen:
Koho zajímalo, kde jsem to koupila, tak je to tohle: https://www.jakovperince.cz/…y_z5343.html
Druhá věc, proč mě to všechno zajímalo je, že jsem se zrovna přemýšlela i o ovčí peřině nebo polštáři a s tímhle pachem bych to nechtěla.
Hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat