Sousedi nám kradou teplo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.11.21 08:29

Sousedi nám kradou teplo

Už jsem úplně bezradná. Bydlíme rok na nové adrese v šespipatrovém paneláku na sídlišti ve třetím patře a okolo nás jsou byty, které obývají spořiví důchodci. Mají zavřené radiátory, aby ušetřili. Já mám ráda teplo, tak máme nastaveno na 24 stupňů a pořád mi připadá, že tam je zima. Stěny k sousedům jsou studené. Jednou jsme byli u sousedů na návštěvě (krátce po tom, co jsme se nastěhovali) a manžel si u nich v koupelně všiml, že mají volně přístupné stoupačky s teplou vodou a z nich otrhanou tepelnou izolaci, takže „kradou“ teplo všem v domě.

Co se s tím dá dělat? Ono se to teplo nějak rozúčtovává, ale tohle už je extrém, když okolo netopí nikdo (s tím ten systém asi nepočítal). Zase nechceme upadnou v nemilost jako nějací práskači nebo tak něco. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3636
5.11.21 08:32

A co s tim chces vlastne delat? Nakazat sousedum, aby zacali topit? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
5.11.21 08:32

Jak otrhané stoupacky? My vzdy měli proste kovové trubky, bez nějaké izolace :nevim: jinak neuděláš nic, já taky netopim, letos sem ještě radiátor nezapla a dokud nebude vyloženě mrznout, tak to ani neplánuju a i potom max v obýváku. Kvůli sousedům fakt vytápět nebudu, sem zvykla na chladno a užívám si že konečně nemáme v bytě skleník jak v lete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
5.11.21 08:33

8o :mrgreen: tvl

Tak tím, že mají volně stupacky vám teplo určitě nekradou. Moje mati a vlastně všichni v domě je mají také a byt jim vyhřejí, čili topení mají zavřené. Už takhle tam mají hic jak :poblion:

Navíc energie platíš za M2 a ne ta kolik propalis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
5.11.21 08:35
@petra.prelouc1 píše:
Už jsem úplně bezradná. Bydlíme rok na nové adrese v šespipatrovém paneláku na sídlišti ve třetím patře a okolo nás jsou byty, které obývají spořiví důchodci. Mají zavřené radiátory, aby ušetřili. Já mám ráda teplo, tak máme nastaveno na 24 stupňů a pořád mi připadá, že tam je zima. Stěny k sousedům jsou studené. Jednou jsme byli u sousedů na návštěvě (krátce po tom, co jsme se nastěhovali) a manžel si u nich v koupelně všiml, že mají volně přístupné stoupačky s teplou vodou a z nich otrhanou tepelnou izolaci, takže „kradou“ teplo všem v domě.Co se s tím dá dělat? Ono se to teplo nějak rozúčtovává, ale tohle už je extrém, když okolo netopí nikdo (s tím ten systém asi nepočítal). Zase nechceme upadnou v nemilost jako nějací práskači nebo tak něco. :nevim:

Spořiví důchodci stejně za teplo zaplatí. Už to nejde jako dřív. My jsme až pod střechou a topit prostě musíme. Takže ti pod námi se taky vesele vezou, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397

Jakoze všechny okolní byty mají začít topit na 24, aby jedna princezna nemrzla? :lol: Dobra úvaha, jdi jim to říct :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11349
@petra.prelouc1 píše:
Už jsem úplně bezradná. Bydlíme rok na nové adrese v šespipatrovém paneláku na sídlišti ve třetím patře a okolo nás jsou byty, které obývají spořiví důchodci. Mají zavřené radiátory, aby ušetřili. Já mám ráda teplo, tak máme nastaveno na 24 stupňů a pořád mi připadá, že tam je zima. Stěny k sousedům jsou studené. Jednou jsme byli u sousedů na návštěvě (krátce po tom, co jsme se nastěhovali) a manžel si u nich v koupelně všiml, že mají volně přístupné stoupačky s teplou vodou a z nich otrhanou tepelnou izolaci, takže „kradou“ teplo všem v domě.Co se s tím dá dělat? Ono se to teplo nějak rozúčtovává, ale tohle už je extrém, když okolo netopí nikdo (s tím ten systém asi nepočítal). Zase nechceme upadnou v nemilost jako nějací práskači nebo tak něco. :nevim:

Kvůli čemu, bys je konkrétně chtěla praskat?
Se odstehujte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
5.11.21 08:37
@Kriss Tina píše:
Jak otrhané stoupacky? My vzdy měli proste kovové trubky, bez nějaké izolace :nevim: jinak neuděláš nic, já taky netopim, letos sem ještě radiátor nezapla a dokud nebude vyloženě mrznout, tak to ani neplánuju a i potom max v obýváku. Kvůli sousedům fakt vytápět nebudu, sem zvykla na chladno a užívám si že konečně nemáme v bytě skleník jak v lete.

Tak to se máte. Sestra to v bytě má taky, byt vytopí jen ty trubky. My jsme až nahoře, topit musíme. A to chodím oblečená a večer si kolikrát beru mikinu nebo se přikrývám dekou. Holt zmrzlina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4054
5.11.21 08:39

Hele - schválně jsem osahala naše zdi v rd - a kupodivu jsou studené :-D. Ty už jsi někde viděla teplou zeď? Možná tak 1 metr od krbu. My topíme běžně na 20 st., v noci na 18. Při 24 stupních bych zdechla. Jednou horkem a podruhé při pohledu na vyúčtování. No a jestli si opravdu myslíš, že vám to okolní sousedi vysávají ( co fasáda, je zateplená?), tak si udělejte zateplení sousedících stěn zevnitř. Pomůže to dost i od hluku.

Příspěvek upraven 05.11.21 v 08:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9123
@petra.prelouc1 píše:

Když jsem žila v paneláku (mám byt v paneláku který pronajímám) tak jsem tam nikdy netopila i tak tam byl hic jak blázen. 8o Všichi okolo topili jak magoři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Jenže tihle netopí vůbec. Minulou zimu jsem se s jednou tou paní bavila, a ona mi říkala, že na západě se v bytech chodí v mikinách a zimních bundách a oni to tak mají taky.

Stoupačky jsem myslela kromě topení i takové ty trubky s teplou vodou v šachtě v koupelně, které jsou obalené takovou tou pěnovou izolací (já tomu moc nerozumím, toho si šiml manžel - on jeden čas dělal topenáře).

Sice se platí za m2 plochy, ale když netopí vůbec nikdo okolo, tak to podle mě nemůže fungovat… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
5.11.21 08:40
@petra.prelouc1 píše:

No co s tím… Můžete jít do svého domu, kde vám to teplo nepůjde přez zdi k sousedům ale prostě ven. Anebo mě napadlo zateplit si ty stěny k sousedům :lol: Jinak si myslím že to tak je všude v paneláku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
5.11.21 08:41

@Russet my teď trubky nemáme, ty byly ve starém byte, tady sem stoupacky nějak neobjevila :D taky sme úplně horní byt. Zima mi teda není, spíš jeste většinu dne větrám. Ale já sem zvykla z domu od rodičů, ty mají starou stavbu kde je chlad, tam je přes den tak 16-18 stupňů, topí si až večer v krbu, když si chtějí sednout k televizi :D takze když teď mám doma 18-20, tak mám ještě luxusní horko :D mikinu nebo ponožky na doma vůbec nevytahuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
5.11.21 08:42
@Jaaanča píše:
No co s tím… Můžete jít do svého domu, kde vám to teplo nepůjde přez zdi k sousedům ale prostě ven. Anebo mě napadlo zateplit si ty stěny k sousedům :lol: Jinak si myslím že to tak je všude v paneláku.

Hele já jsem bydlela v jednom paneláku a tam měli teplotu nějak nastavenou zvenčí, prej aby jim dům nechladl, takže topení topilo vždy na 22 8o pro mě neřešitelný problém, je to na mě hyc a když už jsem fakt chcipala a otevřela okno, tak to poznalo, ze je vevnitř zima a nasadilo turbo 8o 8o 8o :roll:

Příspěvek upraven 05.11.21 v 08:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
5.11.21 08:42

Ono to většinou bývá v podstatě naopak. Ostatní platí to, že ty chceš v bytě ‘saunu’. Známým se teplo v domě rozpočítává 80 % poměrně a skutečná spotřeba tvoří jen 20 % z platby za topení. :roll:
Jak máte řešené vyúčtování?

Příspěvek upraven 05.11.21 v 08:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat