Vypadá takto plíseň?

• Fotoalbum (9)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 09:35

Vypadá takto plíseň?

Dobrý den, včera jsem na roštu postele ze spodu. Našla tyto fleky někde to jsou jen černé tečky, ale někde je to ve větším. Přijde mi to jako plíseň, ale zkušenosti s ni nemám, tak ani nevím jak poznat co to je. Bojujeme s vlhkosti. Dneska ráno jsme měli v ložnici vlhkost 70procent. Vždy se snažím větrat aby to kleslo. Na oknech je vzdycky pruh vody. Vezmu hadr a otru to. Mate někdo zkušenosti jestli se jedna o plíseň? Nebo co by to mohlo byt? Popřípadě jak se toho zbavit.
Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25218
3.11.21 09:38

Zjistila bych původ vlhkosti (špatné těsnění, vzlínání vlhkosti od sklepa,…) a pořídila odvlhčovač :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 09:43

Děkuji za odpověď. No je to novostavba 2 roky. Takže vše nové. Tak mi je záhada kde se vlhkost bere. V přízemí nebydlime pod nami jsou 2 byty.

• Citovat
  • Nahlásit
65240
3.11.21 09:44

Je to plíseň.. víc topit a větrat, zjistit důvod.. můžeš použít i odvlhčovače, jsou buď elektrické nebo na tablety, ale ty moc nepomůžou. Chce to řešit důvod vzniku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 09:55

@martina.se děkuji za odpověď. Zapnula jsem všude topení na plno než ho chlap zase doma vypne🤦🏼‍♀️. V létě se cely byt maloval. Takže jinde jsem plíseň nenašla ani v koupelne spáry Atd jsou v pohodě, takže je to jen ze spodu roštu. Ve starým byte byla plíseň v koupelne a ve skrini jsem zjistila, když jsme se stěhovali. Plíseň zmizí sama, když budu topit a větrat? Nebo je potřeba i to nějak nastrikat?

• Citovat
  • Nahlásit
65240
3.11.21 09:58
@Anonymní píše:
@martina.se děkuji za odpověď. Zapnula jsem všude topení na plno než ho chlap zase doma vypne🤦🏼‍♀️. V létě se cely byt maloval. Takže jinde jsem plíseň nenašla ani v koupelne spáry Atd jsou v pohodě, takže je to jen ze spodu roštu. Ve starým byte byla plíseň v koupelne a ve skrini jsem zjistila, když jsme se stěhovali. Plíseň zmizí sama, když budu topit a větrat? Nebo je potřeba i to nějak nastrikat?

Odstranit, sama nezmizí.. u novostaveb bohužel častý problém. Přečti si články, jak správně topit a větrat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25922
3.11.21 10:02

Je třeba ji odstranit - savo, sanytol atd. Pak větráním a topením zabránit znovu objevení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10878
3.11.21 10:05

Já si teda nemyslím, že to je plíseň. Možná leda to na druhé fotce. Jinak to jsou kazy na dřevě podle mě. Navíc je tam volný prostor, kde se pohybuje vzduch a nesráží nijak vlhost. Takže ne zrovna ideální podmínky pro růst plísně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
3.11.21 10:12

Mi to jako plíseň nepřijde :think: zkoušela jsi to smýt? Vzala bych to vodou se savem nebo částicím vlhcenym ubrouskem. Ze dřeva by to jít mělo aspoň částečně, a jestli nejde, tak jsou to nějaké kazy.

A pod tou posteli něco mas, nějaké boxy nebo tak? Co by tam zadržovalo vlhkost? Ještě mě napadá, od stenic to byt nemůže? (Pardon)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 11:01

@Semtex neměla jsem na to čas, ale zkusila jsem to vzít jen vlhkým hadrem a než jsem šla par míst co jsem viděla nastrikala sanytolem. V tom starým byte jsem pod tím měla vakuové pytle s oblecenim, ale to uz jsou 3 měsíce. To byl byt v přízemí. Štěnice prolezlá jsem cely rosty a matrace ani na bílém prosteradle nejsou žádný flicky ani z vrchní strany roštu jen toto ze spodu. Ten trus by byl jen ty tečky a ne asi i ty jako zasedle fleky? Vůbec teda netusim.

• Citovat
  • Nahlásit
3381
3.11.21 11:17
@Anonymní píše:
@Semtex neměla jsem na to čas, ale zkusila jsem to vzít jen vlhkým hadrem a než jsem šla par míst co jsem viděla nastrikala sanytolem. V tom starým byte jsem pod tím měla vakuové pytle s oblecenim, ale to uz jsou 3 měsíce. To byl byt v přízemí. Štěnice prolezlá jsem cely rosty a matrace ani na bílém prosteradle nejsou žádný flicky ani z vrchní strany roštu jen toto ze spodu. Ten trus by byl jen ty tečky a ne asi i ty jako zasedle fleky? Vůbec teda netusim.

Hele tak třeba se to vážně mohlo trochu chytit plísní, když tam byly ty pytle? :nevim: ale když tam už nejsou a otrela jsi to, tak myslím, ze vyřešeno :lol: Od stenic prý jsou malé černé ďobky, já je nikdy na vlastní oči naštěstí neviděla, ale jestli nejsou jinde a ani nemáte nějaké jiné potíže, tak to asi nebude ono, promiň, nechtěla jsem té nějak plasit :oops:

I třeba staré neosetrene dřevo na vzduchu celkem rychle sedivi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 11:56

@Semtex no už jsem v nervu. Představa štěnic mě tak desi, ze už se škrábu :D otrit to neslo přijde mi ze to je zazrane v tom dřevě pod matraci ten rošt má jinou hladkou úpravu než ten ze spodu. Takže jsem něco nastrikala a uvidím až dorazim domu zda to půjde dolu. Je mi divny, kdyby to byl trus od stenic, ze by to bylo občas nějaká ta tečka někde ale i do modro sede fleky, ale tak co já vím jak to vypadá a na každým obrázku je to jiny. Ta postel je od okna cca 70cm a okno až na zem ráno tam je třeba i 15cm vysoký mokrý pruh. Tak nevím. Zkusila jsem tam zatopil, ale nemám rada teplo v ložnici. Děkuji moc za rady

• Citovat
  • Nahlásit
2426
3.11.21 12:04

Je to cítit jako plíseň? Mně to taky nepřijde jako plíseň.

Příspěvek upraven 03.11.21 v 13:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 13:26

@Jolka86 necuchala jsem k tomu. Takže netuším.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 16:59

@Cenarius děkuji za radu. Asi to jsou opravdu kazy na dřevě. Zkusila jsem se i rozebrat ty lamely a kouknout všude zda to není někde ještě, ale nikde nic. Když to totiž zkusím drhnout vším možným tak to nejde ani se to nehne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat