Voláte si taxi

1
13.9.19 14:11

Voláte si taxi

Dobrý den maminky, chtěla bych se Vás zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s taxi službou, která by měla i autosedačky pro miminka? Bohužel jezdit MHD po Praze je opravdu šílenost, výtahy tam a pak zase tam… Schody.. Cizinci, určitě to znáte… Nemáte prosím někdo s tímto problémem zkušenost? Děkuji za odpověď a případné doporučení ???? Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13193
13.9.19 14:19

Zkušenost nemám, ale jestli budeš jezdit pravidelně, tak by snad vyšlo levněji vlastní auto. A jinak bych vzala svoji sedačku (vajíčko) místo kočárku a nacvakla bych ji na podvozek kočárku. Osobně bych teda nic takového nevyužila, nedovedu si představit že by byla nějaká veřejná vajíčka pro děti, ani bys nevěděla jestli nejsou nějaká vadná, bourana apod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 14:22

@Paajii Vozidla Taxi mají ze zákona výjimku a děti tam nemusí být v sedačkách.
Variantou je asi nosit vlastní podsedák, nebo si zjistit nějakého konkrétního taxikáře, který sedačky nabízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22642
13.9.19 14:25

No hlavně ty cizinci :mrgreen: zkus se zeptat na dispečinku jestli někoho mají. Nebo vlastní. Každopádně to poleze asi dost do peněz, to radši Uber pokud to plánuješ často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 14:28

@pikola Bát se cizinců a jezdit Uberem :-). Slyšel jsem různé story, ale počet řidičů pod Uber je v Praze tak 50:50 místní a cizinci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22642
13.9.19 14:31
@Premek_Orac píše:
@pikola Bát se cizinců a jezdit Uberem :-). Slyšel jsem různé story, ale počet řidičů pod Uber je v Praze tak 50:50 místní a cizinci.

Taxikáři nebudou o moc lepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32007
13.9.19 14:35

Budeš muset obvolat a zeptat se..taxíky sedačky mít ze zákona nemusí ( a můžou vozit děti ), ale jen ve městě, pokud jedou mimo město, už je mít musí..takže bych si zjistila, tím že jich pár obvolám a případně pak volala jen tu jednu s upozorněním, aby sedačku měl řidič u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8983
13.9.19 14:53
@pikola píše:
Taxikáři nebudou o moc lepší :nevim:

Jezdím docela často s Tictac taxi a zatím jsem jen jednou narazila na cizince - Slováka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5381
13.9.19 15:04

Jako uz nechapu nic…jezdim po Praze MHD kočárkem všude a újmu nemám…zvládám schody, výtahy a to jsem jezdila i obřím super tankem Roan Marita…no asi nejsem normální :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32007
13.9.19 15:06

@Pavlička taky si myslím že v té dopravě co je v Praze je nejlepší jezdit metrem, busem, tramvají atd.. :nevim:
Ale tak co, když chce, tak at jezdí. Vajíčko může tahat sebou, když ho nikde mít nebudou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12956
13.9.19 15:16

@Paajii jednou jsme měli taxi s autosedačkou pro větší dítě pro cestu na letiště. Když jsem tu sedačku viděla, tak jsem si vzala dítě na klín, protože do ní bych dítě fakt nedala. A to se jednalo o dvouleťáka. A jinak mě cestování s kočárkem MHD v Praze přijde úplně v pohodě. Spousta spojů je nízkopodlažních, v metru je buď výtah nebo jezdící schody. No a pokud bylo spojení hodně špatné, vzala jsem si auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2109
13.9.19 15:17

Jsem teda z malého města (12tis. obyvatel), nevím jak je to jinde. Tady si zavoláš taxi a buďto přijede nejbližší volný a jedeš bez sedačky a nebo si počkáš a pošlou ti taxi i se sedačkou té váhové kategorie, kterou potřebuješ. Ale jaká je kvalita sedaček, to fakt netuším. Vím, že jedna maminka ve školce jezdí s dětma taxíkem ze školky každý den a vždy dává děti do sedaček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1092
13.9.19 15:20

A ted se tu objevi reklama na taxisluzbu pratelskou detem…

kdyz predobjednas pres dispecink, nestalo se mi, ze by nesehnali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10495
13.9.19 15:23

Tak kdyz nejsi schopna cestovat po praze s kocarkem porid si nositko :nevim: ale jako sorry, hledas problemy tam kde nejsou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
13.9.19 15:31

@LKL Přesně tohle mě napadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu