Vosík francouzský

159
5.7.15 21:43

Vosík francouzsky

Pěkný večer dámy, prosím Vás předevčírem mě kousnul vosík francouzsky je to podobné vose, ale větší a úžší, nikdy jsem alergickou reakci neměla ani po píchnutí sršně, ale toto se mi snad každým dnem zvětšuje, nebolí to jen svedí sem tam pálí, ale udivuje mě ten flek. Na fotce moc vidět není jinak je celkem výrazný. Nechci hned lítat k dr. mazala jsem vším a zatim žádné zlepšení, měla jste někdy podobnou reakci, ktera trvala déle než úplně zmizela? V tomhle jsem opravdu lajk nic podobného jsem nezažila tak se nezlob te za takovou otázku, ale jít k lékaři mi příjde zatím zbytečné pokud se cítím být v pořádku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Envie
5.7.15 21:50

Ja nikdy reakce nemela. Jednoho dne me bodnul srsen a od te doby otecu i po komarovi. Na tvem miste bych si dala nejaky lel na alergii a namazala fenistilem. Pokud nepomuze, asi bych k dr.sla. Ja tehda po tom srsni nesla a malem jsem pak prisla o ruku :( ale tohle vypada jak alergicka reakce. Nebo aspon ja to tak vzdy mam. Drzim pesti, at brzo splaskne.

• Citovat
  • Upravit
159
5.7.15 21:56

No já na sršně šlápla pravda oteklé to bylo, ale flek žádný právě proto čumím že je taková reakce i po takovém malém smradovi 8o :lol: mazala jsem hned fenistilem ledovala jsem a zatím nic. Snad to brzo splaskne a děkuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
5.7.15 21:59

Tak jeste zkusit nejaky to antihistaminikum. Prednison, analergin, zyrtec…to ja vzdy snim hned, kdyz me neco kousne. Po srsni jsem taky nic nemela (krom anafylaktickeho soku, ktery jsme zvladli bez doktoru)ale po tejdnu mi zacla otikat ruka a prestavala jsem s ni hybat, skoncila jsem na pohotovosti, kde mi nadali, ze jsem si mela volat sanitu okamite pei bodnuti, zvlast kdyz jsem mela ten sok a bla bla bla, ze jsem mohla umrir…a v ruce ze mam infekci. Nastesti vse dopadlo dobre, ale od te doby mam tyhle fleky i po komarovi. Asi si to telo pamatuje a brani se :,(

• Citovat
  • Upravit
2422
5.7.15 22:04

Teda ty i víš, jak se ta potvora jmenovala, jo? Klobouk dolů rozeznatelné jsou pro mě jen včely, vosy, sršni a komáři :D
Jinak silná alergická reakce se většinou projevuje otokem a to přes tři klouby (když třeba píchne vosa do prstu, oteče ruka až k lokti), zkoušela bych ten fenistil dál, mně jednou cucal italskej komár a měla jsem flek celou dovolenou :roll: :D pokud to nebolí, nenatíká a je ti dobře, osobně bych to neřešila, možná bych si zašla jen do lékárny pro něco účinnějšího. Jo a žahnutí meduzou jsem měla viditelné dva měsíce :? :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28272
5.7.15 22:07

Určitě bych si vzala nějaké antihistaminikum, přeji ať to rychle splaskne :)
Pokud ne, tak hned zítra k dr. na kalciovku. Já jednou dostala po bodnutí včely kalciovku a dexonu, měla jsem šílenou alergickou reakci. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
5.7.15 22:08

@Envie jsem alergická na včelí bodnutí a teda i když sršeň má jiné složení jedu, když je vidím letět, padám k zemi :) je to moje noční můra, bodnutí sršně :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529

Tak já otíkám po kousnutí čímkoli, trvá to cca týden záleží na mrše, co mě pokousala. A nejvíc mi pomáhají octové nebo cibulové obklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159

No teda to jste měla opravdu velkou reakci ja jak na něj šlápla tak jsem ještě stála jak solný sloup a až pak mě to začlo bolet, prvně jsem si ale myslela že jsem stoupla na hořící vajgl který odhodila sestra a on to byl sršňák :zed: :lol: ale naštěstí pohoda byl to jen otok, ale vyzkouším to co jste doporučila pokud do zítřka nespaskne a kdyby něco tak jedině MUDr :evil: ono se to nezda, ale tyhle letní potvory jsou nebezpečné taťku pichla osa do žily a to se říká že nepícha a měl otravu krve 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15060
5.7.15 22:09

Taky bych radila nějaký antihistamin vnitřně.. fenistil v kapsli nebo výše uvedené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
5.7.15 22:14

@Janha vim ptala jsem se strejdy který je odborník přes tyhle potvory :lol: jinak sršně se už taky vyhýbám velkým obloukem, ale já mám vždy smůlu vyhřívaji se vždy kde jsem já :lol: tohle se mi stalo na lehátku v bazénu když jsem se slunila a tahle pruhovaná potvurka se rozhodla že si přisedne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
5.7.15 22:14

@Terul12 @Janha no ja si puvodne myslela, ze jsem taky pritiskla horici ne vajgl, ale jiskru z ohne. Jsem obejmula chlapa u ohne. kolem ramen a on mu sedel na zadech a ja ho pricvakla. Puvodni myslenka byla prave zhavy uhlik. Pak ten stav, kdy jsem usinala, nemohla chodit, nemohla dychat. Nastesti tam byl kamos zdravotnik a vedel co a jak a poradili jsme si sami (teda oni, ja nevmimala) a nemuseli jsme volat zachranku. A od te doby ho jen vidim, tak hystercim.

• Citovat
  • Upravit
159
5.7.15 22:17

Vyzkouším a poptám se v lékárně, hlavně ať nemusím šmatlat po doktorech :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
5.7.15 22:21

@Envie aha 8o to my staly na terase a už to bylo, po chvilce mě slilo horko a už jsem hopsala po jedné, začlo to děsně bolet, ale díky bohu reakce žádná jen noha jako papuč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
5.7.15 22:26

Holky tak ještě jednou Všem velké dík a dobrou noc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu