Vracení daní za děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NikčaTrub
Stálice 71 příspěvků 02.10.18 09:02
vracení daní za děti

Ahoj, včera jsem nastoupila do práce, podepisovala jsem milion papírů i růžový, týkající se daní, ale nikde jsem nevyplnovala, údaje o dětech. Přítel úlevu na daních na děti neuplatnuje. mám se v práci připomenout? abych to doplnila? nebo si to zaměstnavatel automaticky někde dohledá? díky za info, jsem z toho jelen

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14538 příspěvků 02.10.18 09:16
@NikčaTrub píše:
Ahoj, včera jsem nastoupila do práce, podepisovala jsem milion papírů i růžový, týkající se daní, ale nikde jsem nevyplnovala, údaje o dětech. Přítel úlevu na daních na děti neuplatnuje. mám se v práci připomenout? abych to doplnila? nebo si to zaměstnavatel automaticky někde dohledá? díky za info, jsem z toho jelen

Připomenout se, nemá proč a jak to dohledávat. Ten růžový papír jste měla nejen podepsat, ale vyplnit na něm taky děti, které chcete uplatňovat. Možná to bude chtít doložit (třeba čestným prohlášením, on už řekne). Ale iniciativa musí vyjít od vás, on na to nemá detektivní službu.

zrcadlo
Kelišová 7463 příspěvků 02.10.18 09:22

@NikčaTrub V růžovém prohlášení na přední straně vypíšeš děti (jména a rodná čísla), a dodáš potvrzení zaměstnavatele otce dětí, že on slevu neuplatňuje (pokud nemá zaměstnavatele, tak jeho čestné prohlášení), a ještě kopie rodných listů dětí doneseš účetní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 09:11

Potřebovala bych poradit.
Měsíc jsem marodila a část výplaty mi platila ČSSZ a část zaměstnavatel.
Jak je to se slevou na dani na 3 děti?
Když marodím tak se neuplatňuje? Nebo se pak uplatní až na ročním růžovém papíru?
Prosím ponechat anonym.

eumedon
Extra třída :D 14538 příspěvků 14.12.18 09:36
@Anonymní píše:
Když marodím tak se neuplatňuje? Nebo se pak uplatní až na ročním růžovém papíru?
Prosím ponechat anonym.

Uplatňuje.

dedrichov
Závislačka 3441 příspěvků 14.12.18 09:38

Vtírnu se s dotazem: dosud uplatňuje slevu na děti manžel, jak by probíhala změna na mě?

LenkaN26
Závislačka 4251 příspěvků 14.12.18 10:12
@Anonymní píše:
Prosím ponechat anonym.

Tak se podívej na výplatní pásku a pokud tam máš bonus za děti tak to na roční zúčtování nebude mít vliv. Max budeš mít přeplatek na dani, ale to závisí na příjmech za celý rok.

LenkaN26
Závislačka 4251 příspěvků 14.12.18 10:15

@dedrichov Manžel nahlásí mzdové účtárně, že již nadále děti uplatňovat nebude a vyžádá si potvrzení ve kterých měsících neuplatňoval a ty doneseš svému zaměstnavateli kopie RL listů dětí s tím potvrzením od manželova zaměstnavatele. Pokud to bude ještě letos tak se bude přikládat ke zúčtování za letošní rok. Pokud od 1.1.2019 tak se bude potvrzení dokládat ke zúčtování za rok 2019. Potvrzení lze nahradit i čestným prohlášením.

Hanula1212
Kelišová 5580 příspěvků 14.12.18 11:46
@dedrichov píše:
Vtírnu se s dotazem: dosud uplatňuje slevu na děti manžel, jak by probíhala změna na mě?

Manžel do Prohlášení k dani dopíše, že např. od 1.1.2019 nechce uplatňovat děti. Ty od 1.1.2019 děti do prohlášení zapíšeš, doložíš mzdové listy a potvrzení od zaměstnavatele manžela, že on od 1.1. děti neuplatňuje. Čestné prohlášení NESTAČÍ!

Hanula1212
Kelišová 5580 příspěvků 14.12.18 11:47
@Anonymní píše:
Prosím ponechat anonym.

Pokud jsi marodila celý měsíc, zřejmě nebyla hrubá mzda vyšší než polovina minimální mzdy, takže na daňový bonus není nárok. Srovná se v ročním zúčtování.

LenkaN26
Závislačka 4251 příspěvků 14.12.18 13:02

@Hanula1212 Čestné prohlášení stačí, mám s tím dlouholeté zkušenosti.

Hanula1212
Kelišová 5580 příspěvků 14.12.18 13:15

@LenkaN26 podle zákona je povinnou přílohou už asi 2 nebo 3 roky Potvrzení od zaměstnavatele druhého z poplatníků (§38l odst.3 písm.c zákona o daních z příjmů) nikoli čestné prohlášení. Pokud na to tvoje mzdovka kašle, tak to neznamená, že na to kašlou všechny.

LenkaN26
Závislačka 4251 příspěvků 14.12.18 14:23
@Hanula1212 píše:
@LenkaN26 podle zákona je povinnou přílohou už asi 2 nebo 3 roky Potvrzení od zaměstnavatele druhého z poplatníků (§38l odst.3 písm.c zákona o daních z příjmů) nikoli čestné prohlášení. Pokud na to tvoje mzdovka kašle, tak to neznamená, že na to kašlou všechny.

Moje mzdovka jsem já :-). Máme u jednoho zaměstnance už několik let problémy, že mzdovka jeho manželky není schopna toto potvrzení dodat tudíž to řešíme čestným prohlášením. Takové čestné prohlášení mi již několikrát i prošlo na FÚ při podání DPPFO.

Hanula1212
Kelišová 5580 příspěvků 14.12.18 15:16

@LenkaN26 já se nebudu dohadovat. POkud zaměstnanec nedodá potvrzení druhého z poplatníků, pak já jako mzdovka zvýhodnění neuplatním, protože nedodal veškeré podklady. Jednoduché.
Co se týká čestného prohlášení k daňovému přiznání, tak to je snad něco jiného. Tam to není povinnost daná zákonem, na to se tazatelka neptala.

1mila2
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 14.12.18 20:43

@Hanula1212 muzes mi objasnit o čem pises? Ze pri měsíčním uplatňování musi byt potvrzeni od zaměstnavatele a při ročním ne? Nějak tomu ted nerozumím. Jde mi o to, že jsem doma s mimcem a chlap si uplatnuje měsíčně a ja nedavala vubec nic. Manzele nejsme a co kdybych s tim nesouhlasila, on se me vlastne nikdo neptal :lol:
 Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama