Vřed u vaginy

Anonymní
9.1.20 21:13

Vřed u vaginy

Dobrý Večer, tento týden se udělal vřed na vagine-v místě ochlupení, skoro v tříslech velký asi 2cm, zkoušela jsem to mačkat ale nešlo, po propíchnutí sterilní jehlou mi z místa vytéká čirá tekutina, vřed je bolestivý. Jednou už jsem něco takového mela, stačilo propíchnout a na nějakou dobu jsem měla klid, teď se mi to vrátilo, od začátku to bylo bolestivé na dotek, gynekologa má až do středy dovolenou. Prosim o vaše rady a zkušenosti a zároveň se chci omluvit za anonym ale je to pro mě velmi citlivé téma. Jedte dodám že partnera mám stálého několik let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16047
9.1.20 21:22

Mazej na gyndu, spoustu pohlavně přenosných chorob v prvním stádiu vypadá jako takový vřed.

Jako zcela vážně, i kdyby potvrzení nějaké choroby holt bylo důkazem, že tvůj partner je nejen nevěrník, ale ještě debil, protože tě nakazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
9.1.20 21:24

Ahoj, téměř s jistotou jde o zánět Bartholiniho žlázy. Také jsem to měla. Trápilo mě to rok, na gyndě mi to jednou čistili, ale vrátilo se to. Až jsem se odhodlala a šla na malý zákrok, který trval asi 20 min. v celkové anestezii, domů pouští ten den nebo následující. Určitě to řeš, vím jak moc je to nepříjemné. Nyní bych už se s tím tak dlouho netrápila a šla to řešit dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4280
9.1.20 21:24

Příště nemačkej, nepropichuj, počkej, jestli se to vstřebá. Pokud by se nevstřebal a bylo by to bolestivé, šla bych teprve na gynekologii, tam ti to propíchnou (nejspíš je to běžný vřídek, cystička nebo hluboko zarostlý chloupek po holení, možná i Bartholiniho žláza, pokud se to vrací na stejném místě, a minimálně by se nvyloucilaa gyndě vyloučila možnost, že jde o projev nějaké pohlavní nemoci, což je sice málo pravděpodobné, ale může se stát).

A jen mimochodem - to místo je podle popisu u vulvy. Vagínu máš někde úplně jinde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3778
9.1.20 21:26

Beďar, syfilis, zarostlej chlup, bez fotky ti neřeknu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 21:28

Všem moc děkuji za rady na gyndu určitě půjdu, teď si to mazu černou masti nebo mám doma ještě višňák a betadine. Hygienu dodržují, prádlo si menim, nikdy jsem neměla ani zánět a teď tohle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 21:30

@slecna Dahlia: ano máš pravdu je to u vulvy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 21:33

@Smothi: mohu prosím o více info k tomu tvému pripadu, mě právě vytékala jen čirá tekutina ale až po propíchnutí, bolí to dost, jak jsem psala tak už jsem to jednou měla a teď se to vrátilo a je to o něco větší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 21:35

Jinak holky, test na pohlavní nemoce jsem podstupovala naposledy v tehotenstvi a dvojčata už mají 5,5 roku, chlap nikde žádné vřídky nemá, penis má na pohled zdravy

• Citovat
  • Nahlásit
4017
9.1.20 21:35

Do té doby než to uvidí Gynekolog, tak to udržuj v čistotě a raději bych to mazala Framykoinem, aby se tam do té doby nerozjel nějaký streptokok nebo jiná bakterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 21:38

@Pajik 76 díky za radu, podívám se po tom framykoinu, možná tady nějaký mám. Rozhodne to nechci zanedbat a k Mudr půjdu.

• Citovat
  • Nahlásit
134
9.1.20 21:50

V podstatě jde o ucpání mazové žlázky, tím, že nedochází k odtékání tekutiny, dochází k jejímu zvětšování - prý až do velikosti slepičího vejce. A právě může dojít i k tomu, že se tam uchytí ještě nějaká bakterie a to je pak samozřejmě zarudlé a mnohem více bolestivé. Ale pokud máš tekutinu čirou, tak je to ta lepší varianta. Nicméně při jakýchkoli intimnostech dochází k stimulaci a objem žlázky se zvětšuje. Začalo mi to v těhotenství, při porodu to samo prasklo a vypadalo to, že bude klid, ale po třech měsících to bylo zpět. Dlouho jsem to odkládala kvůli kojení a taky strachu z operace. Kdybych věděla, že je to tak rychlé, šla jsem už dávno. K tomu čištění, to bych z vlastní zkušenosti nedoporučovala. Jde o to, že tu bouličku naříznou, vyčistí peroxidem a někdo dá i dren, aby se to hned neuzavřelo. Ale neznecitlivuje se to. Prý proto, že injekce do těch míst bolí stejně jako ten malý řez. A fakt to pálí jako čert, hlavně ten výplach peroxidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4017
9.1.20 21:52

Framykoin nebo Bactroban a pokud nebudeš mít stačí zavolat praktikovi měl by Ti poslat sms recept pokud je v pohodě. Myslím, že je to Bartolinka zanícená, takže ATB určitě aspoň lokálně zatím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 22:08

@Pajik 76 díky moc zítra zavolám své Mudr ať mi něco napíše.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 22:13

Celkové ten konec roku a začátek nového roku máme nějak na nic, malá chytla na Silvestra nějakou nemoc že zvracela a měla teplotu, děti jsem měla na Silvestra u babičky, postupně zvracela babička, děda, kluk z dvojčat, já s chlapem a na konec zvracel i pes a nehorší průběh to mělo u psa, ten dostal i jednu kapacku jak nechtěl pít a jíst a teď jsem to završila já s tím vředem. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat