Vředy a Omeprazol

24
8.9.20 20:23

Vředy a Omeprazol

Dobrý den

mám takový problém zřejmě ohledně žaludku. Mám pocit tlaku zejména po jídle v nadbřišku, na levé straně pod žebry (kvůli tomu jsem za 6 týdnů ztratil 10% váhy), bolest cítím také u páteře mezi lopatkami. Občas cítím tlak až u srdce (možná reflux). U doktora jsem již byl. CRP test, vyšetření krve, test okultního krvácení, Helicobacter udělaný domácím testem, sono břicha - všechno bylo ok. Teploty, průjmy nemám. Je mi 32 let, předpokládám že rakovina žaludku to nejspíš nebude, ale v rodině měli příbuzní žaludeční vředy. Jen chci podotknout, že jsem sportovec, aktivní život, bez kouření a s minimem alkoholu. Dostal jsem lék Omeprazol a beru ho 2× denně 20mg, lék beru 16 dní, ale zlepšení nějak extra nepociťuji, na gastroskopii jdu až 13.10. a tak se chci zeptat lidí s podobným problém či někoho kdo měl žaludeční vředy a dostal lék na bázi protonové pumpy, za jak dlouho začal lék působit a pomohl? Mám být stále ještě trpělivý? Popřípadě jak dlouho jste čekali na gastroskopii? Moc mi nepříjde normální, že na to čekám skoro dva měsíce. Děkuji všem za odpovědi, možná to pomůže i někomu podobnému jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68
8.9.20 21:02

Zdravím, omeprazol beru už rok a pomohl mi.. měla jsem helicobakter.. trvalo to tak měsíc i s dalšími léky

Příspěvek upraven 08.09.20 v 21:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16331
8.9.20 21:03

Nemáš heliobaktera, nemáš vředy - v současné době vředy jsou jen z velkého zanedbání péče, protože se počínající záněty případně zaléčí.

Jez malé porce šetřící diety a především se uč kompenzovat stres (tam patří i přepínání sil a ignorování regenerace)… jasně že že máš dlouhé objednací lhůty, neumíráš, nic ti nehrozí máš velmi pravděpododobně funkční obtíže spojené se stresem/úzkostí.

http://www.dietologie.cz/…eta-c-2.html A k tomu hodně kyselého zelí, jogurtu a další proiotických, nepikatnních potravin.

Užívej hodně kmínu, fenyklu, petrželové natě a případně libeček, vyhni se ostrému koření.

A dělej si slizové limonády - 3 lžíce lněného či chia semínka přes noc namoč do litru vody, ráno do toho dej med, čerstvou mátu a citronovou šťávu a během dne to postupně vypij. Mátový čaj jako takový je taky dobrý nápad. Pij maximálně dvě deci zaráz, ať příliš neměníš prostředí v žaludku a nezačíná dělat další šťávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.9.20 21:12
@Ou píše:
Nemáš heliobaktera, nemáš vředy - v současné době vředy jsou jen z velkého zanedbání péče, protože se počínající záněty případně zaléčí.

Jez malé porce šetřící diety a především se uč kompenzovat stres (tam patří i přepínání sil a ignorování regenerace)… jasně že že máš dlouhé objednací lhůty, neumíráš, nic ti nehrozí máš velmi pravděpododobně funkční obtíže spojené se stresem/úzkostí.

http://www.dietologie.cz/…eta-c-2.html A k tomu hodně kyselého zelí, jogurtu a další proiotických, nepikatnních potravin.

Užívej hodně kmínu, fenyklu, petrželové natě a případně libeček, vyhni se ostrému koření.

A dělej si slizové limonády - 3 lžíce lněného či chia semínka přes noc namoč do litru vody, ráno do toho dej med, čerstvou mátu a citronovou šťávu a během dne to postupně vypij. Mátový čaj jako takový je taky dobrý nápad. Pij maximálně dvě deci zaráz, ať příliš neměníš prostředí v žaludku a nezačíná dělat další šťávy.

Děkuji za info, ale téměř tohle vše už dodržuji nějakých 5 týdnů. Vředy můžu mít i bez Helicobacteru, může to být ze stresu (kterého jsem měl na jaře hrozně moc - práce s lidmi jako učitel a trenér) a taky geneticky. Můj děda měl v mém věku velké žaludeční problémy, až mu museli chirurgicky vyřešit žaludeční vředy. Jinak jsem to břicho řešil vším, i fyzioterapie - zda to není přetížené břišní svalstvo. Opravdu si myslím že reflux, zánět žaludku, vředy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.9.20 21:13
@Anupriya píše:
Zdravím, omeprazol beru už rok a pomohl mi.. měla jsem helicobakter.. trvalo to tak měsíc i s dalšími lékyPříspěvek upraven 08.09.20 v 21:09

Děkuji za odpověď, já beru k tomu ještě Kinito, protože jsem dost i říhal, podporuje to trávení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:17

Bohužel ty čekací doby jsou naprosto normální. Mám podobné problémy. Akorát skoro denně zvracim a nebo je mi na zvracení. :roll: Na gastru mají cas až 30 září. Nakonec mi to domluvila známá a jdu v pátek. Takže jsem zvědavá na jak dlouho v tomhle stavu budu čekat na další vyšetření. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
24
8.9.20 21:22
@Anonymní píše:
Bohužel ty čekací doby jsou naprosto normální. Mám podobné problémy. Akorát skoro denně zvracim a nebo je mi na zvracení. :roll: Na gastru mají cas až 30 září. Nakonec mi to domluvila známá a jdu v pátek. Takže jsem zvědavá na jak dlouho v tomhle stavu budu čekat na další vyšetření. :roll:

No to teda koukám, že i při těchto příznacích tě nevezmou dříve. Držím palce a dej vědět co to bylo, pročetl jsem toho hodně ohledně žaludečních problémů. Odkud jsi a kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:25
@V-123 píše:
No to teda koukám, že i při těchto příznacích tě nevezmou dříve. Držím palce a dej vědět co to bylo, pročetl jsem toho hodně ohledně žaludečních problémů. Odkud jsi a kolik ti je?

Jsem z Liberce a je mi 32. Když jsem se sestřičky zeptala jestli by nenašla dřív termín, že je mi fakt mizerně, tak se cítila ještě dotčeně. Se zvracením jsem skončila o na pohotovosti, krevní testy ok. Jiné vyšetření nedělali, jen by doporučili objednat se na gastro :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
24
8.9.20 21:35
@Anonymní píše:
Jsem z Liberce a je mi 32. Když jsem se sestřičky zeptala jestli by nenašla dřív termín, že je mi fakt mizerně, tak se cítila ještě dotčeně. Se zvracením jsem skončila o na pohotovosti, krevní testy ok. Jiné vyšetření nedělali, jen by doporučili objednat se na gastro :roll:

Tomuhle vůbec nerozumím. Občas mám pocit jako by většina doktorů neměla vůbec žádný cit a empatii. Já měl natržený sval ze sportu, zvracení při tréninku v době vrcholové atletické přípravy. Zažil jsem si toho hodně a k doktorům téměř nechodil. Když mám akutní problém, tak člověk musí takhle čekat a polovinu vyšetření jsem si nechal udělat sám bez žádanky, abych ten proces urychlil (což jsem zapomněl napsat - třeba vyšetření krve na funkci slinivky). Takže jsem doktorům ukázal, že i já rád přiložím ruku k dílu a testy si zaplatím. Stejně má ale člověk pocit jako kdyby byl simulant. Moc držím palce, věřím že to nebude nic vážného v tomhle věku. Dejte vědět :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
8.9.20 21:38
@Ou píše:

A dělej si slizové limonády - 3 lžíce lněného či chia semínka přes noc namoč do litru vody, ráno do toho dej med, čerstvou mátu a citronovou šťávu a během dne to postupně vypij. Mátový čaj jako takový je taky dobrý nápad. Pij maximálně dvě deci zaráz, ať příliš neměníš prostředí v žaludku a nezačíná dělat další šťávy.

Tak to teda palec nahoru, to bych si bez endoskopie fakt netroufla tvrdit, kdo co ma a kdo nema… :potlesk: Takovych vic a nemeli by jsme v praci narvano a terminy za dva mesice… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 21:49
@V-123 píše:
Tomuhle vůbec nerozumím. Občas mám pocit jako by většina doktorů neměla vůbec žádný cit a empatii. Já měl natržený sval ze sportu, zvracení při tréninku v době vrcholové atletické přípravy. Zažil jsem si toho hodně a k doktorům téměř nechodil. Když mám akutní problém, tak člověk musí takhle čekat a polovinu vyšetření jsem si nechal udělat sám bez žádanky, abych ten proces urychlil (což jsem zapomněl napsat - třeba vyšetření krve na funkci slinivky). Takže jsem doktorům ukázal, že i já rád přiložím ruku k dílu a testy si zaplatím. Stejně má ale člověk pocit jako kdyby byl simulant. Moc držím palce, věřím že to nebude nic vážného v tomhle věku. Dejte vědět :hug:

Moc děkuji. Já k doktorům chodím až fair když to nejde jinak, mám pocit, že je otravují. Nebo jsem spíš asi neměla štěstí na doktora, který by se fakt zajímal i to co mi je a snažíl se to vyřešit. Známá tvrdí, že příjemný a obětavý doktoři jsou jen v Ordinaci v růžové zahradě :lol: No, kolikrát si říkám, že něco na tom bude, ale zase je nechci házet do jednoho pytle. Vědět určitě dám, teda pokud se začne neco dít a ještě jednom moc děkuji. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
1109
8.9.20 22:20

Dva měsíce jsou na chronický problém ještě dobrý. A pocit nafouknutí v žaludku fakt akutní není. Akutní je třeba krvácení a zvracení krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.9.20 08:03
@Kolicek95 píše:
Dva měsíce jsou na chronický problém ještě dobrý. A pocit nafouknutí v žaludku fakt akutní není. Akutní je třeba krvácení a zvracení krve.

To sice ano, ale taky může být po krvácení pozdě… Všude se píše prevence, a když začnou opravdu problémy, tak je na vše čas. Neudělat si polovinu vyšetření sám, tak jdu na gastro až příští kalendářní rok :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.9.20 08:05
@Anonymní píše:
Moc děkuji. Já k doktorům chodím až fair když to nejde jinak, mám pocit, že je otravují. Nebo jsem spíš asi neměla štěstí na doktora, který by se fakt zajímal i to co mi je a snažíl se to vyřešit. Známá tvrdí, že příjemný a obětavý doktoři jsou jen v Ordinaci v růžové zahradě :lol: No, kolikrát si říkám, že něco na tom bude, ale zase je nechci házet do jednoho pytle. Vědět určitě dám, teda pokud se začne neco dít a ještě jednom moc děkuji. :andel:

Tak určitě nepatří všichni do jednoho pytle, ale někoho empatického kdo pomůže a nepohlíží na pacienta z vrchu… je jich prostě málo.
Věřím že to bude dobré :-) a nemáte zač

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.9.20 19:08

Už nikdo jiný nebral Omeprazol? Zajímalo by mě za jak dlouho začal působit ostatním lidem. První příspěvek byl že měsíc, ještě nějaká další zkušenost? Děkuji předem za odpověď :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat