Vredy? Nebo stres?

Anonymní
31.8.20 00:13

Vredy? Nebo stres?

Ahoj, prosím vás o radu.
Už pár týdnů trpím zvýšenou plynatostí, cítím se nafoukla. Občas mě pícha lehce pod levym zebrem, ale spíše je to nepříjemné a stane se mi to občas. Můžou to být plyny? Nebo něco horšího? Na internetu jsem se docetla spoustu věcí. Jako vredy a tak. Ale je mi teprve 18 let. Prosím tedy o radu, jsem z toho hodně vynervovana. Obecně jsem stresar z takových věci
Stolici mám normální a večer spím taky klidně
Před půl rokem mi kvůli jiným problémům dělal lékař testy ze stolice a krve na helicobacter a bylo to negativní…v tu dobu jsem byla i na sonu a taky vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
685
31.8.20 05:03

Treba jen vetry. Vredy vypadaj jinak. A hlavne necist kraviny na internetu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 05:16

@Len123l Jak tedy vypadají vredy?
Já vím, že na internetu je spousta věcí, ale člověku to občas nedá :lol:
Jinak díky za reakci

• Citovat
  • Nahlásit
630
31.8.20 05:25

Hele a to v 18 letech tohle řešíš? Vždyť ti prakticky nic není. Ze se cítíš nafoukla. No tak zkus nějakou odlehčenou dietu, může se ti měnit hormonální rovnováha, ale lítat s tím hned na sono, testy a z pocitu nafouknuti si udělat vředy, to vidím spíš na psychosomaticke potíže. Nemyslím to zle, ale opravdu ti podle popisu nic není a jít to nic řešit na web o miminach :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 05:35

@Villanelle
No zkrátka nechci působit jako nějaký hypochondr, ale z části jsem :lol:
Jsem hodně stresař a přečetla jsem si že se vředy projevuji plynatosti po jídle nebo pocitem nafouknuti, tlaku. A další věci.
Zkrátka mě to děsí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 05:36

@Villanelle a taky že se mohou vytvořit ze stresu

• Citovat
  • Nahlásit
630
31.8.20 05:48

:lol: :lol: no jenže u tebe to dopadne právě tak, že si tím stresovanim z vredu uzenes vředy. Melas to vždycky takhle, nebo jen teď? Jestli nemáš v životě jiné stresy, které třeba řešit nejdou a manifestujes si je do zdraví? Hele, plynatost může mít fakt x nevinných důvodů, nehledě na to, že si prakticky cokoliv člověk silným pozorovanim vsugeruje. Bez se zeptat místních snažilek, co mají zničehonic každý měsíc tolik příznaků těhotenství, které předtím nikdy neměly… zkrátka psychika je mocná. Jak ti ale poradit jinak nevím, protože si myslím, že tě ta myšlenka jen tak nepustí, tak bych být tebou asi riskla, že budu fakt za hypochondra a došla bych s tím znovu k doktorovi, ať mi udělá testy. Ale zkusila bych s tím strachem z nemoci nějak pracovat, pokud vím, je to jeden z priznaku uzkostnych poruch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
31.8.20 06:56
@Anonymní píše:
@Villanelle
No zkrátka nechci působit jako nějaký hypochondr, ale z části jsem :lol:
Jsem hodně stresař a přečetla jsem si že se vředy projevuji plynatosti po jídle nebo pocitem nafouknuti, tlaku. A další věci.
Zkrátka mě to děsí

Vycházela bych z toho, že poslední testy byly negativní, když ses cítila podobně. Tolik se nepozoruj a už nečti příznaky na intetnetu. Jez zdravě, neměj dlouhé pauzy mezy jídly a choď hodně na čerstvý vzduch. A jestli tě to bude pořád pronásledovat, spíš bych to tipovala na úzkostnou poruchu než na vřed. V 18 jsem měla rozhodně jiné starosti než myšlenky na vředy :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
31.8.20 06:59

Nejis víc zeleniny teď? Podle mě mas jen větry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
31.8.20 07:21
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím vás o radu.
Už pár týdnů trpím zvýšenou plynatostí, cítím se nafoukla. Občas mě pícha lehce pod levym zebrem, ale spíše je to nepříjemné a stane se mi to občas. Můžou to být plyny? Nebo něco horšího? Na internetu jsem se docetla spoustu věcí. Jako vredy a tak. Ale je mi teprve 18 let. Prosím tedy o radu, jsem z toho hodně vynervovana. Obecně jsem stresar z takových věci
Stolici mám normální a večer spím taky klidně
Před půl rokem mi kvůli jiným problémům dělal lékař testy ze stolice a krve na helicobacter a bylo to negativní…v tu dobu jsem byla i na sonu a taky vše v pořádku.

Ahoj,
já mám něco podobného a táhne se mi to už rok. Cca 7-14 dní v měsíci mě trápí pocit plynu v žaludku a na levé straně. Občas je i z toho i dost nevolno. Cítím, jak byc ten,,vzuch" nebo co to je chtěl ven, ale jakoby vrchem… nejde to. Vždy musím počkat a odezní to samo… ale za 2-3 týdny to mám zpět. Byla jsem už asi 5× na sono a odběrech a nikdy mi nic nenašli. Přijdu si tam jako hypochondr, ale necítím se dobře, tak jako dřív. Mám strach, co to může být, ale nevím, co mám pro zjištění více dělat. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 08:37

@Villanelle @Russet @freeport @mesiah
No já měla dříve problém že mi bylo nevolno, jako na zvracení ale nikdy jsem nezvracela a měla jsem to právě od psychiky. Pak to samo přešlo, ale občas takové uzkostne situace mám.
Právě že jsem si říkala že bych si to obehla a měla bych klid. Jenže tohle by se zjistilo pouze z gastroskopie a tam se mi opravdu nechce :,(
Myslím, že jim pořád tak nějak stejně, hodně jsem pila ovocné šťávy nebo perlive, takže teď piju pouze vodu. Třeba to mám nějaké podrazdene…nevím

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 08:52
@Anonymní píše:
No já měla dříve problém že mi bylo nevolno, jako na zvracení ale nikdy jsem nezvracela a měla jsem to právě od psychiky. Pak to samo přešlo, ale občas takové uzkostne situace mám.
Právě že jsem si říkala že bych si to obehla a měla bych klid. Jenže tohle by se zjistilo pouze z gastroskopie a tam se mi opravdu nechce :,(
Myslím, že jim pořád tak nějak stejně, hodně jsem pila ovocné šťávy nebo perlive, takže teď piju pouze vodu. Třeba to mám nějaké podrazdene…nevím
@Russet píše:
Vycházela bych z toho, že poslední testy byly negativní, když ses cítila podobně. Tolik se nepozoruj a už nečti příznaky na intetnetu. Jez zdravě, neměj dlouhé pauzy mezy jídly a choď hodně na čerstvý vzduch. A jestli tě to bude pořád pronásledovat, spíš bych to tipovala na úzkostnou poruchu než na vřed. V 18 jsem měla rozhodně jiné starosti než myšlenky na vředy :jazyk:

Hlavně mě nejvíc vystrašilo, že vred se může najít až při jeho proderaveni a před tím člověk nemá žádné problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
31321
31.8.20 09:46
@Anonymní píše:

Voda bez bublin je určitě na žaludek lepší. A džus ředěný. Jak jsi vynervovaná, blbne ti žaludek. Ne nadarmo se lidově říká - nemá na to žaludek nebo hnul mu žlučí. Prostě jsi trochu přecitlivělá a odrazí se to na zažívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 09:49
@Russet píše:
Voda bez bublin je určitě na žaludek lepší. A džus ředěný. Jak jsi vynervovaná, blbne ti žaludek. Ne nadarmo se lidově říká - nemá na to žaludek nebo hnul mu žlučí. Prostě jsi trochu přecitlivělá a odrazí se to na zažívání.

Takže myslíte že to ty vredy nebudou? Nebo něco jiného vážného?
Možná se vám to bude zdát naivni, ale aspoň trochu mě to uklidní :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2805
31.8.20 09:51
@mesiah píše:
Ahoj,
já mám něco podobného a táhne se mi to už rok. Cca 7-14 dní v měsíci mě trápí pocit plynu v žaludku a na levé straně. Občas je i z toho i dost nevolno. Cítím, jak byc ten,,vzuch" nebo co to je chtěl ven, ale jakoby vrchem… nejde to. Vždy musím počkat a odezní to samo… ale za 2-3 týdny to mám zpět. Byla jsem už asi 5× na sono a odběrech a nikdy mi nic nenašli. Přijdu si tam jako hypochondr, ale necítím se dobře, tak jako dřív. Mám strach, co to může být, ale nevím, co mám pro zjištění více dělat. :(

Jestli se ti ti cyklicky vraci, tak si to zkus poznamenat do menstruacniho kalendare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat