Vysoká škola a malé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 18:22
VŠ a malé dítě

Ahoj holky, nedávno jsem se rozhodla, že by bylo na místě začít studovat VŠ. Momentálně jsem na RD, ale od května už budu pokračovat v práci na HPP, hlídání pro malou mám (v květnu ji budou 2 roky). Chtěla jsem se zeptat, zda tady jsou nějaké maminky, které studují VŠ, přitom pracují a mají malé dítě nebo děti.
Chci studovat na bázi kombinovaného studia, docela se mi zamlouvá Zemědělská fakulta (pokud někdo studujete, je studium moc náročné? Nebo se dá skloubit s dítětem, domácností a práci?) Popřípadě jaké školy studujete vy a jak moc jsou náročné? Nejsem úplně hloupá :D měla jsme vždy dobré známky, jen fakt nechci nějakej moc drill, chci se hlavně věnovat malé a rodině. A pokud jste některá na zemědělce, jak je to s poplatkami za studium…příští rok v říjnu mi bude 25, údajně je studium do 26 let zdarma a pak je zpoplatněno, někde jsem se dočetla, že se vůbec neplatí, tak už fakt nevím co si myslet ????. Za každou informaci k mé otázce budu moc vděčná :) Jinak mě hodně láká i právo nebo kriminalistika (co navazuje na mou střední školu), ale to jsem našla nějakou soukromou VŠ a kdybych do toho investovala tolik peněz, pak bych si vyčítala, že jsem je spíš neodložila na něco potřebnější…

Reakce:
Ou
Kelišová 5863 příspěvků 16.12.18 18:30

Rozumím tomu dobře, že máš policejní, nebo nějakou takovou školu a ráda by ses tomu věnovala i na VŠ?

V okamžiku kdy bys nastoupila někam jako policistka, tak to vzdělávání budeš mít možnost absolvovat v rámci zaměstnání a umožní ti to kariérní růst.

Studovat něco co ti nepřijde smysluplné a zvládat k tomu dítě a hlavní pracovní poměr je takřka nemožné. Bude to stát fakt hodně sil a času a jen pro papír má málo kdo takovou disciplínu, aby to zvládl.

Studium na veřejné škole si platíš jen pokud už máš dosažený stupeń vzdělání, který studuješ a nebo si někde studovala několik let a studium nedokončila. Ta hranice 26 let se tě netýká - ta je pro studenty denního studia a týká se toho, že do té doby za ně stát hradí sociální a zdravotní pojištění. Za studenty kombinovaného studia stát nehradí nic.

MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 18:37

@Ou Moc děkuji za objasnění, co se té střední týče, tak mám něco jako policejní školu, ale jsem Slovenka, tudíž nemůžu pracovat v státních složkách ČR :/

smajlik345
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 16.12.18 18:40

Já myslím že zvládnout se to dá. Jedná známa si dodělávala maturitu, druhá studovala vš při mateřské. Já sama bych při dětech ráda studovala tak uvidím jak to půjde :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 18:54

Pokud tě zajímá právo a krimi tak je ideální Policejní akademie. Je to státní, civilní škola takže nemusíš být policistka. Já ji právě dokončuji v bakalářském, děti mám a dá se to, ale stojí to čas a musíš se učit, není to žádná dávačka.

MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 19:02

A dá se policejní akademie studovat v rámci kombinovaného studia? Jelikož makat musím, nemůžu si dovolit denní studium a zanechat práce…popřípadě jsou tam nějaké těžké přijímačky? :grin: Kolik vychází semestr prosím?

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 16.12.18 19:03

@MiaPetrovič já jsem studovala s malou, zvládla jsem s ní dvoje státnice a hlídání jsem neměla :-) tahala jsem jí s sebou a dokonce jsem jí měla u státnic :-D ty máš jako matka nárok na individuální studium, já ho měla.

MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 19:07

@smajlik345 Tak ti držím palce, ať se ti to povede, pokud se rozhodneš jít studovat, já mám z toho bobky prozatím :rofl: :rofl: :rofl:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 19:10
@MiaPetrovič píše:
A dá se policejní akademie studovat v rámci kombinovaného studia? Jelikož makat musím, nemůžu si dovolit denní studium a zanechat práce…popřípadě jsou tam nějaké těžké přijímačky? :grin: Kolik vychází semestr prosím?

Samozřejmě že dá. Semestr nevychází nic, psala jsem že je to státní škola a přijímačky jsou náročné.

MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 19:17

Děkuji, tak nejspíš zkusím tu policejní, jelikož nějaké základy mám, děkuji moc :)

MiaPetrovič
Povídálka 12 příspěvků 16.12.18 19:19

@malone.v Tak to muselo být hodně výživný, smekám před tebou, já bych se asi zbláznila :)

Ou
Kelišová 5863 příspěvků 16.12.18 19:33

@MiaPetrovič no, pokud nejsi občanka ČR, tak to chce ještě s tou bezplatností kombinovaného studia ověřit na konkrétní škole. Teoreticky by si měla mít stejné podmníky jako češi, pokud studuješ obor normálně v češtině, ale ruku do ohně za to nedám.

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 16.12.18 19:46

@MiaPetrovič jako když člověk hodně chce, tak to jde :-) já měla štěstí, že malá byla malá a nevyžadovala pozornost, jen ležela a spala, potom si hrála na hrací dece. Teď ,když je jí 5, tak by to už tak dobře nešlo, i když se vzdělávám vlastně pořád. Času ale tolik není no.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7192 příspěvků 1 inzerát 16.12.18 21:34
@Ou píše:
Rozumím tomu dobře, že máš policejní, nebo nějakou takovou školu a ráda by ses tomu věnovala i na VŠ?

V okamžiku kdy bys nastoupila někam jako policistka, tak to vzdělávání budeš mít možnost absolvovat v rámci zaměstnání a umožní ti to kariérní růst.

Studovat něco co ti nepřijde smysluplné a zvládat k tomu dítě a hlavní pracovní poměr je takřka nemožné. Bude to stát fakt hodně sil a času a jen pro papír má málo kdo takovou disciplínu, aby to zvládl.

Studium na veřejné škole si platíš jen pokud už máš dosažený stupeń vzdělání, který studuješ a nebo si někde studovala několik let a studium nedokončila. Ta hranice 26 let se tě netýká - ta je pro studenty denního studia a týká se toho, že do té doby za ně stát hradí sociální a zdravotní pojištění. Za studenty kombinovaného studia stát nehradí nic.

Stát za studenty do 26 let sociální neplatí, resp.plati jen zdravotní a studium už se dávno nepočítá jako doba uznana pro důchod. Studenti, kteří se připravují na budoucí povolání, nemusí platit důchodové pojištění. Můžou se přihlásit a platit dobrovolně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >