VŠ - týmová práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 11:04
VŠ - týmová práce

Ahoj.

Mám celkem jednoduchý dotaz. Chodím na kombi studium, ve skupině jsme z různých koutů ČR. Na jeden předmět jsme dostali za úkol napsat písemnou práci na dané téma - ve dvojicích. Z mého okolí nikdo ve skupině není, takže na mě zbyla paní z druhého konce republiky. Dohodly jsme se, že si práci rozdělíme, každá zpracujeme jednoho autora a pošleme to té druhé a ta to spojí.

Dopadlo to tak, že jsem od ní dostala dva dny před odevzdáním stránku a půl textu, bez jakékoli úpravy a ještě ke všemu bez odkazů na zdroje. K tomu mi napsala, že neměla čas a přiznává se, že to okopírovala z knížky. Ano, přepsala to, jen občas vypustila jedno dvě slova. A navíc zpracovala knihu, kterou jsem měla zpracovávat já. Já už to pochopitelně měla hotové. Takže to znamenalo shánět druhou publikaci a defacto to za ní napsat.

Dopadlo to tak, že práci jsem napsala já, celou. A nastalo dilema. Já taky nemám tolik času, mám malé děti, prodělaly teď neštovice, všechno jsem měla naplánované, ale… Fakt mi to dalo hodně práce a vážně mě nas… že ona se na to vykašlala a ještě na férovku napíše, že neměla čas a opsala to. Tak co teď? Napsat na práci jen své jméno? Nebo to poslat za nás za obě a nedělat si zle, prostě to přejít?

Říkala jsme si, že pak bychom třeba nedostaly zápočet ani jedna, když nejsme schopni se domluvit. Jenže my domluvené byly, mohla se zeptat, viděly jsme se týden před termínem odevzdání a neřekla ani popel. Mohla říct, že nestíhá, že si neví rady atd.

S velkým sebezapřením jsem jí na tu práci také uvedla, ale přemýšlím, jak se zachovat příště. Co byste dělaly na mém místě vy, holky? :nevim:

Anonym - chodí sem ze školy.

Reakce:
ivabozi
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 03.02.19 11:10

Příště bych si ji jako parťáka nevybrala…

Jahru
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 03.02.19 11:10

Asi bych se příště zeptala vyučující/ho, zda nemůžu zpracovat práci sama.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 11:14
@Anonymní píše:
Ahoj.

Mám celkem jednoduchý dotaz. Chodím na kombi studium, ve skupině jsme z různých koutů ČR. Na jeden předmět jsme dostali za úkol napsat písemnou práci na dané téma - ve dvojicích. Z mého okolí nikdo ve skupině není, takže na mě zbyla paní z druhého konce republiky. Dohodly jsme se, že si práci rozdělíme, každá zpracujeme jednoho autora a pošleme to té druhé a ta to spojí.

Dopadlo to tak, že jsem od ní dostala dva dny před odevzdáním stránku a půl textu, bez jakékoli úpravy a ještě ke všemu bez odkazů na zdroje. K tomu mi napsala, že neměla čas a přiznává se, že to okopírovala z knížky. Ano, přepsala to, jen občas vypustila jedno dvě slova. A navíc zpracovala knihu, kterou jsem měla zpracovávat já. Já už to pochopitelně měla hotové. Takže to znamenalo shánět druhou publikaci a defacto to za ní napsat.

Dopadlo to tak, že práci jsem napsala já, celou. A nastalo dilema. Já taky nemám tolik času, mám malé děti, prodělaly teď neštovice, všechno jsem měla naplánované, ale… Fakt mi to dalo hodně práce a vážně mě nas… že ona se na to vykašlala a ještě na férovku napíše, že neměla čas a opsala to. Tak co teď? Napsat na práci jen své jméno? Nebo to poslat za nás za obě a nedělat si zle, prostě to přejít?

Říkala jsme si, že pak bychom třeba nedostaly zápočet ani jedna, když nejsme schopni se domluvit. Jenže my domluvené byly, mohla se zeptat, viděly jsme se týden před termínem odevzdání a neřekla ani popel. Mohla říct, že nestíhá, že si neví rady atd.

S velkým sebezapřením jsem jí na tu práci také uvedla, ale přemýšlím, jak se zachovat příště. Co byste dělaly na mém místě vy, holky? :nevim:

Anonym - chodí sem ze školy.

Naštěstí se mi tohle nikdy za téměř pět let kombi studia nestalo, a to jsem napsala skupinových prácí víc než dost… pokud s ní nejsi v nějakém bližším vztahu (já si na začátku studia unaštěstí dělala vždy skupinku 3-4 lidí, se kterými jsme drželi/držíme spolu během celé doby studia), tak bych se na ni asi vykašlala, napsala ji, ať se nezlobí, ale že jsi práci zpracovala sama a tudíž to posíláš jen za sebe.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6218 příspěvků 03.02.19 11:15

To je mi líto, ale nutno naznat, že to se stává třeba i při denním studiu. Ty odpovědnější se na tom pak mohou naučit že společnou práci je potřeba trošku aktivně koordinovat, pokud si to příště zase nechce celé odedřít sám.

Zkus se domluv s někým jiným (ideálně někým studijně nadanějším) a předem mu vysvětli co se ti stalo a že i když nepředpokládáš, že ten druhý je podobný flink, tak by se hodilo to trošku líp naplánovat.

A společně si domluvte postup práce a termíny - tedy do kdy přečtete literaturu a kdy napíšete první verzi. Piště to do společného google dokumentu a hlavně si předem domluvte společné termíny, kdy si vzájemně připomenete, že už je potřeba se na to podívat.

společná práce na seminárce je pořád takový malý projekt a skutečně na to fungují metody projektového řízení - tedy stanovit si cíl, předem rozmyslet které kroky k němu vedou, rozdělit si práci, stanovit termíny a kontrolovat jak se práce daří a případně po kontrole plán přizpůsobit realitě.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 374 příspěvků 03.02.19 11:22

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 11:37

Já si jí bohužel nevybrala, zbyla na mě. Moje kamarádka si k sobě vzala holčinu ze stejného města, pochopitelně.
Ona paní je taková, že během přednášek kouká co píšou na Blesku a pak se ptá, co jako je na uzavření předmětu třeba. Některý dotazy mě fakt točí. Nijak se s ní nebavím, jednou jsem se jí na něco zeptala a ona si pak sedla ke mě a myslela si nevím co… :nevim:
Koordinovat někoho, kdo na to kašle asi moc účinný nebude. Termín jsme si určily, ale i mě do toho něco vlezlo, tak se to posunulo. Já blbec tohle prostě nečekala. Myslím, že jsem celkem schopná práci sama napsat, ale měla jsem čas rozvrhnutý i na jiné zkoušky a teď jsem trochu ve skluzu.

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 03.02.19 11:51

Meli jsme podobne zadani. My jsme se domluvili, ze to udelam cele sama a kolega ma zname, kteri maji vypracovane statnicove okruhy, takze mi poskytnul hotove materialy, musim si je lehce upravit na sve myslenky, ale hodne mi pomohl.
Pak jsme meli zadanou praci, ze nas jina rozdelila po radach, takze to vyslo na skupinu asi 7 lidi. Jine skupiny se domluvily podobne.
Dobrovolne to delala jedna a odevzala za vsechny. Nechtela vubec spolupraci, ze to udela a priste je rada na jinem. Vzdycky se domluvime, kdyz je skupinova, tak se prostridame. Je to risk, kdyz se spolehas na svedomitost druheho, ale my jsme meli celkem stesti, ze cela parta si sedla a tahneme za jeden provaz.
Ale vetsinou mame kazdy svou seminarku, kterou mame odevzdat pred zkouskou.

debra.morgan
Kelišová 6153 příspěvků 03.02.19 12:16

mě se to taky pri skupinove praci stava, ale nas je vetsinou 3 a vice, ale nikdy se mi nestalo, ze bysme nekoho zhodili a neuvedli ho nebo napraskali. ale my se teda vic zname.

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 03.02.19 12:48

My jsme naštěstí zatím skupinové práce neměli,je to situace,které se velmi obávám.Asi bych ji uvedla taky,ale napsala nebo rekla bych jí svoje. A varovala ostatní. Jde o princip,mohla se ozvat,že nestíhá,neví si rady…

alialiali
Kecalka 287 příspěvků 03.02.19 13:33

Zivot je nespravedlivý…tak to ber tak, že když si tu práci napsala sama tak máš jistotu že není opsaná a nebudes mít problémy když by ona tu svoji část opsala .příště bych s ní odmítla týmovou práci dělat a pokud by na tebe opět zbyla už bych to řešila s profesorem že si s ní nebyla spokojená a že raději si to napíšeš sama.ono ji to doběhne jindy…zkoušky za ní nikdo neudělá

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 03.02.19 14:06

Stalo se mi to samé. Ve skupinách jsme měli zpracovat určitou práci. Rozdělili jsme si to, tři jsme to zpracovali zodpovědně. Jedna to jen okopirovala z internetu a ještě ze špatného zdroje, takže nesouhlasily všechny údaje. Měli jsme na to dva měsíce a ona tomu věnovala pět minut den před termínem. :pocitac:

Procházející
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 03.02.19 16:57

Proto vám tenhle ukol dali. Protože tohle je součást života, ty jsi měla improvizovat a poradit si. Zvládla jsi to, ukol splněn ten text je zástupný ukol. Ty víš, že si umíš poradit. To kolegyně bude v pracovním životě nahraná. A je to i o prioritách, máknout si a odevzdat ukol sama nebo se nechat stáhnout kolegyní.

Nech to plavat a příště s ní nepracuj, rovnou si to můžeš udělat sama. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >