Všechno je jen volba

Anonymní
7.3.21 06:14

Všechno je jen volba

Nedávno jsem se dostal do zajímavé situace. Jeden můj kamarád mi začal říkat jak ho štve práce kterou dělá a taky že ho štve i to kolik tam vydělává. Já se na něj podíval a řekl jsem mu. Uvědomuješ si vůbec že si stěžuješ na něco za co si můžeš sám? To byla pouze tvá volba že dnes děláš tu práci kterou děláš. Nikdo tě do toho nenutil. Samozřejmě že když mu řeknete že může dělat něco jiného tak vám řekne no ale někdo to musí dělat. Ano někdo ano ale ne zrovna ty. Podle mě je potřeba si uvědomit že za vše co v životě máme nebo nemáme si můžeme pouze my sami. Taky mě docela mrzí jak si lidé stěžují na to jak je vše drahé. Jenže ono není pro každého všechno drahé protože každý vydělává jinak. Co je pro jednoho drahé pro druhého být nemusí. Není lepší si místo je to drahé říct není to drahé to pouze já málo vydělávám? Vaše výdělky nemají nic společného s vaší školou. Dneska už existují i semináře na to aby se člověk zlepšil i po finanční stránce. (A funguje to) Takže jak už jsem psal vše je to jen volba. Takže co tím celým chci říct? Nestěžujme si na našeho šéfa že nám dává malou výplatu protože nikdo nám nedrží pistol u hlavy a nikdo nám neříká pracuj u něj. Je to pouze naše volba u něj pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15137
7.3.21 06:24

Uz nekolikrat jsem si vyslechla, jaka jsem kra…va, kdyz na stezovani si kolegyn, ze maji male vyplaty, jsem reagovala sdelenim, at jdou pracovat nekam jinan, kdyz nejsou u nas spokojene. Doted neodesly :nevim:

K tomu, co je a neni drahe. Neni to otazka toho, kolik vydelavam a zda na to mam. Nektere veci zkratka jsou drahe bez ohledu, zda clovek vydelava 20 tisic nebo 100 tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
7.3.21 06:45

Když jsi mladý, chytrý, zdravý a bez závazků, máš tu možnost volby ještě větší :)

• Citovat
  • Nahlásit
5087
7.3.21 07:18
@Anonymní píše:
Nedávno jsem se dostal do zajímavé situace. Jeden můj kamarád mi začal říkat jak ho štve práce kterou dělá a taky že ho štve i to kolik tam vydělává. Já se na něj podíval a řekl jsem mu. Uvědomuješ si vůbec že si stěžuješ na něco za co si můžeš sám? To byla pouze tvá volba že dnes děláš tu práci kterou děláš. Nikdo tě do toho nenutil. Samozřejmě že když mu řeknete že může dělat něco jiného tak vám řekne no ale někdo to musí dělat. Ano někdo ano ale ne zrovna ty. Podle mě je potřeba si uvědomit že za vše co v životě máme nebo nemáme si můžeme pouze my sami. Taky mě docela mrzí jak si lidé stěžují na to jak je vše drahé. Jenže ono není pro každého všechno drahé protože každý vydělává jinak. Co je pro jednoho drahé pro druhého být nemusí. Není lepší si místo je to drahé říct není to drahé to pouze já málo vydělávám? Vaše výdělky nemají nic společného s vaší školou. Dneska už existují i semináře na to aby se člověk zlepšil i po finanční stránce. (A funguje to) Takže jak už jsem psal vše je to jen volba. Takže co tím celým chci říct? Nestěžujme si na našeho šéfa že nám dává malou výplatu protože nikdo nám nedrží pistol u hlavy a nikdo nám neříká pracuj u něj. Je to pouze naše volba u něj pracovat.

Je to pravda..je to kazdeho volba a jeho bojj..Proto rostu, kdyz hlavne drive clovek potkal v obchodu protivnou prodavacku, ja si rikala at zo nedela kdyz ji to nebavi a bylo mi receno..vis jaky ma chudak plat..ale porad to je jeji volba ze to dela, ja musim byt v praci taky ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32256
7.3.21 07:19

Částečně souhlasím, ale ne vždy má člověk dost sil a odvahy jít dělat něco jiného. Dost problematiku zlehčuješ. Kurzy většinou pomohou lidem, kteří už mají dobře našlápnuto ke změně. Taky se může stát, že někdo bude čučet na sebezdokonalovací kurzy na gauči, bude u toho jíst brambůrky a nikdy se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
7.3.21 07:22

V určitých mezích je to samozřejmě každého volba, ale pak také každý člověk má nějaké limity. Mám kamarádku uklízečku. Je to výborný člověk, báječně se spolu zasmějeme, dobře vychovala 4 děti, ale nikdy nic víc než uklízečku dělat nebude. Protože na nic víc nemá schopnosti. Zatímco její sourozenci vystudovali VŠ, ona chodila do zvláštní školy. Štve ji to, ale kromě pracovitosti ničím jiným nedisponuje. Zvládla by být třeba osobní asistentka někoho nebo vydávat klíče někde ve vrátnici a určitě by ji ta práce bavila víc, jenže se zvláštní školou ji prostě nepřijmou. Až já půjdu do práce, moje volba bude spočívat pouze v tom, zda přijmu práci, která mi bude časově vyhovovat nebo nepřijmu. Větší volbu mít nebudu, protože moje prvotní volba byla mít velkou rodinu a té musím být k dispozici. Takže jo, určitě budu nadávat, že mám málo peněz. A myslím, že právo nadávat rozhodně mám. Ale změnit práci jen tak, protože s tím nejsem spokojená, to nepůjde. Někdy se prostě stane, že se člověk dostane do situace, kdy si vybírat nemůže. Ale uznávám, že to asi nebude případ toho tvého kamaráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
7.3.21 07:33

Jde vidět, že víš o životě kulový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
7.3.21 07:38

Jediná tvoje svobodná volba je, hledat si co nejpřijatelnější a nejlepší cesty ze všech těch příšerností, které ti život nachystá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
7.3.21 07:42

Život je otázkou možností, teprve POTOM priorit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 07:48

Máš asi velmi málo zkušeností. Nikdy to není tak jednoduché. Každý člověk má určité možnosti a limity. Proč by si vlastně prodavačka v supermarketu nemohla postěžovat, bez ohledu na to, zda je v jejích silách situaci změnit? V mé rodině jsou osoby, které i kdyby chtěli, svůj životní směr nezmění. Někdy je to lenost, ale mnohdy jsou zatím mnohem hlubší a vážnější důvody nebo překážky. Já měla rozjetou super kariéru, super peníze, výhody, vedení uznávalo mou práci…přesto jsem se rozhodla radikálně změnit můj obor, studuji VŠ, k tomu mám rodinu, dům - a to hlavní, podporu manžela, bez kterého by to nešlo - přesto narážím na otázky okolí - zda to mám vůbec zapotřebí, proč to dělám, chudák manžel - kdybych dala na jejich řeči, nejsem tam, kde dnes. Přesto si občas postěžuji, jak mám málo času na děti, jak jsem unavená atd. Ale není to proto, že bych byla nespokojená, ale protože mám nějaké pocity, které ventiluji. Ty, místo toho, aby jsi naslouchal a vyjádřil pochopení, člověka sejmeš tím, že proč tam teda dělá. Ale oni ti lidé můžou být spokojení, i když si na něco postěžují. Ona totiž ani kýžená změna nemusí přinést očekávaný efekt. Přijde zas jiný nekomfort a měnit práci při každém nekomfortu není nejlepší vizitka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5087
7.3.21 07:55
@Kazimíra Olejovka píše:
Máš asi velmi málo zkušeností. Nikdy to není tak jednoduché. Každý člověk má určité možnosti a limity. Proč by si vlastně prodavačka v supermarketu nemohla postěžovat, bez ohledu na to, zda je v jejích silách situaci změnit? V mé rodině jsou osoby, které i kdyby chtěli, svůj životní směr nezmění. Někdy je to lenost, ale mnohdy jsou zatím mnohem hlubší a vážnější důvody nebo překážky. Já měla rozjetou super kariéru, super peníze, výhody, vedení uznávalo mou práci…přesto jsem se rozhodla radikálně změnit můj obor, studuji VŠ, k tomu mám rodinu, dům - a to hlavní, podporu manžela, bez kterého by to nešlo - přesto narážím na otázky okolí - zda to mám vůbec zapotřebí, proč to dělám, chudák manžel - kdybych dala na jejich řeči, nejsem tam, kde dnes. Přesto si občas postěžuji, jak mám málo času na děti, jak jsem unavená atd. Ale není to proto, že bych byla nespokojená, ale protože mám nějaké pocity, které ventiluji. Ty, místo toho, aby jsi naslouchal a vyjádřil pochopení, člověka sejmeš tím, že proč tam teda dělá. Ale oni ti lidé můžou být spokojení, i když si na něco postěžují. Ona totiž ani kýžená změna nemusí přinést očekávaný efekt. Přijde zas jiný nekomfort a měnit práci při každém nekomfortu není nejlepší vizitka.

Ano pravda, ale treba u prodavacky by to nemeli odnaset zakaznici, ze ji to nebavi atd. protoze byla jeji volba tam pracovat. Takze.kdyz to z ruznych duvodu delat musim nebo chci, tak bych mela poradne, ja jako zakaznice nemohu za jeji zivotni pribeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8671
7.3.21 07:58
@Anonymní píše:

Trochu mi to připomíná agitku na náboru pojišťováků a jiných obchodních poradců :D V něčem pravdu máš, ale v něčem máš klapky na očích a nevidíš další souvislosti. Jedeš si svou pravdu a ostatní tě nezajímá. Taky jsem měl tento pohled, přesně tento. Pak jsem si pořídil rodinu a divám se na to úplně jinak. Třeba postupem času na to v životě taky dojdeš, že nejde jen o honbu za penězi a změna né vždycky přinese jen samé dobré věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10528
7.3.21 08:08

Takovehle stiznosti hazim za hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
7.3.21 08:09

Ne, fakt neni vse jen otazkou volby. Nemuzes si zvolit prostredi, do jakeho se narodis, nemuzes si vybrat rodice, sve talenty.

Jasne, na techto blabolech jsou postavene teorie jako Secrets, ‚prvni miliarda je nejtezsi‘ apod. Ve skutecnosti je kazdy z nas dukazem, jak moc jsme determinovani okolim a jak moc mame touhu zaradit se do nejakeho chlivecku a tam si spokojene v teple prdet. Čest vyjimkam!

• Citovat
  • Nahlásit
3000
7.3.21 08:10
@Anonymní píše:

Všechno je sice jen volba, ale jde o to, z jakých alternativ a za jakých okolností.

Nikdo Tě nenutí pracovat pro konkrétní osobu, ale životní potřeby se samy od sebe nezaplatí (většinou :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat