Sociální služby a uplatnění

Anonymní
5.3.21 19:26

Sociální služby

Ahoj holky, měla bych dotaz..25 let jsem pracovala v administrativě-koncem roku jsem dala výpověď, od začátku roku jsem na ÚP a koukala jsem, že nabízí kurz Pracovnik v sociálních službách..láká mě práce s lidmi, máte někdo zkušenosti, jaké je pak v reálu uplatnění???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.3.21 19:30

Upřímně ne, nedělej to. Jsou to dvanáctky z tvrdou fyzickou prací (manipulace s klienty) za skoro minimální mzdu. Ve 35 budeš v konci se zádama a vyhořelá. Mám to vystudovaný a byla to blbost, pracuju úplně v jiném oboru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 19:35

Nechceš rovnou zkusit Sociálního pracovníka? Je to studium Bc anebo na VOŠce, s lidmi bys mohla pracovat taky, ale byla bys na tom lépe platově a možná i fyzicky (psychicky jak kdy, ale tomu se u této práce nevyhneš).

• Citovat
  • Nahlásit
6269
5.3.21 20:20
@Anonymní píše:
Upřímně ne, nedělej to. Jsou to dvanáctky z tvrdou fyzickou prací (manipulace s klienty) za skoro minimální mzdu. Ve 35 budeš v konci se zádama a vyhořelá. Mám to vystudovaný a byla to blbost, pracuju úplně v jiném oboru.

Co to motáš? Ona se nepta na pecovatelku. Prac. v soc. službách pracuje i v azylovych domech, nizkoprahovych centrech, kontaktních centrech apod a tam s nikým nemanipuluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 20:37
@Kfětoslava píše:
Co to motáš? Ona se nepta na pecovatelku. Prac. v soc. službách pracuje i v azylovych domech, nizkoprahovych centrech, kontaktních centrech apod a tam s nikým nemanipuluje.

Na to aby byla ten člověk co papíruje potřebuje minimálně Bc/Dis. Ani s maturitou v sociálních službách nemůže papírovat. Takže z kurzem bude vlastně pečovatelka, jenom nebude utírat klienty ale nosit jim jídlo a dělat druhotnou práci.

• Citovat
  • Nahlásit
159
6.3.21 00:28

Je to žádaná profese, berou neustále hlavně k seniorům, ale je to práce za pár korun a v podstatě to je jiný název pro pečovatelku, budeš dělat umývání klientů, přebalování, krmení, volnočasové aktivity s klienty (jak kde), občas doprovody k lékařům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6269
6.3.21 09:07
@Anonymní píše:
Na to aby byla ten člověk co papíruje potřebuje minimálně Bc/Dis. Ani s maturitou v sociálních službách nemůže papírovat. Takže z kurzem bude vlastně pečovatelka, jenom nebude utírat klienty ale nosit jim jídlo a dělat druhotnou práci.

Neříkáš pravdu. V azylovém domě, kde pracovala kamarádka, byl jeden sociální pracovník a 4 pracovníci v soc. službách. Existuje kurz na pracovníka v soc. službách, který se jmenuje nepedagogická činnost (teda existoval ještě pár let zpět) a s tímto kurzem opravdu neutíráš zadky. Nemá to s pečovatelkou nic společného. Aktivizační činnosti v stacionářích taky vykonává prac. v soc. službách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat