Mám na to být zdravotní sestra?

Anonymní
5.3.21 18:39

Mám na to být zdravotní sestra?

Asi to zkrátím - vždycky jsem byla spíše studijní hloubavý typ, mám už jednu VŠ (humanitní a pedagogický obor), nicméně už delší dobu uvažuji o profesi ve zdravotnictví, ráda bych byla něčím užitečná, pomáhala lidem…
Bohužel mám velký strach ze selhání. Přeci jen, sestra má zodpovědnost za život. Když v práci pošlu jeden o dokument méně, nic se nestane, ale jako sestra si to nemůžu dovolit…Další věcí je třeba injekce - sama u odběru krve omdlévám - ani nevím proč..a bojím se, že kdybych byla v opačné pozici, můžu pacientovi nějak ublížit…
Jsem hodně citlivá, přemýšlivá a bojím se, že bych si každý detail z práce nosila domů a hloubala nad tím…
Prosím o upřímný názor, zda je tato práce vhodná i pro takové citlivky jako jsem já. Na druhou stranu jsem si už několikrát v životě ověřila, že dokážu i nemožné, pracovala jsem v krizových situacích s drogově závislými lidmi, stresu bylo hodně a zvládla jsem to…

Příspěvek upraven 05.03.21 v 18:46

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3317
5.3.21 18:43

Myslím, že empatická duše by našemu zdravotnictví neuškodila ;) bála bych se jen syndromu vyhoření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
5.3.21 18:43

U odběru injekce?? :think:
Asi nechápu definici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 18:45
@Markéta188 píše:
U odběru injekce?? :think:
Asi nechápu definici…

tak je jasný, že jde o odběr krve kde se používá injekce, ne?
proč hned ta ironie a kousavost? Poradit zakladatelce se ti nechce, ale vypíchnout překlep by ti šlo náramně. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3514
5.3.21 18:47
@Anonymní píše:
proč hned ta ironie a kousavost? Poradit zakladatelce se ti nechce, ale vypíchnout překlep by ti šlo náramně. :roll:

Ty anonymní kytky jsou různý, zakladatelko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
5.3.21 18:50
@MrsNorris píše:
Ty anonymní kytky jsou různý, zakladatelko.
:palec: :potlesk: :lol:

Zakladatelko, to stejně záleží na tom, jak se na to cítíš. Je to velká zodpovědnost, při chybě jde o život, ale je to i hezká práce. To musíš vědět ty.. jestli ti nevadí práce s lidmi atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
5.3.21 19:17
@Anonymní píše:
proč hned ta ironie a kousavost? Poradit zakladatelce se ti nechce, ale vypíchnout překlep by ti šlo náramně. :roll:

To nebyla žádná ironie, já opravdu nepochopila co ten výraz znamená. Jsem blbá. Každopádně nemusíš hned na mě vyjíždět, ještě jako anonym…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31397
5.3.21 19:18
@Anonymní píše:
Asi to zkrátím - vždycky jsem byla spíše studijní hloubavý typ, mám už jednu VŠ (humanitní a pedagogický obor), nicméně už delší dobu uvažuji o profesi ve zdravotnictví, ráda bych byla něčím užitečná, pomáhala lidem…
Bohužel mám velký strach ze selhání. Přeci jen, sestra má zodpovědnost za život. Když v práci pošlu jeden o dokument méně, nic se nestane, ale jako sestra si to nemůžu dovolit…Další věcí je třeba injekce - sama u odběru krve omdlévám - ani nevím proč..a bojím se, že kdybych byla v opačné pozici, můžu pacientovi nějak ublížit…
Jsem hodně citlivá, přemýšlivá a bojím se, že bych si každý detail z práce nosila domů a hloubala nad tím…
Prosím o upřímný názor, zda je tato práce vhodná i pro takové citlivky jako jsem já. Na druhou stranu jsem si už několikrát v životě ověřila, že dokážu i nemožné, pracovala jsem v krizových situacích s drogově závislými lidmi, stresu bylo hodně a zvládla jsem to…Příspěvek upraven 05.03.21 v 18:46

A omdléváš kvůli tomu, když vidíš krev anebo Ti nedělá dobře to vpíchnutí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
5.3.21 19:21
@Anonymní píše:

Sestra by asi hlavně neměla hned vyjíždět po pacientech když řeknou něco co se jí nelíbí, takže na tom bych určitě zapracovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
5.3.21 19:22

Jinak zakladatelko, omlouvám se že jsem tedy nepochopila tvé výrazy s odběrem krve, jsem z Moravy :lol:
Každopádně když už to vím, ráda poradím.
Myslím, že každý kdo jde do zdravotnictví má určitý strach. Ona to opravdu není jednoduchá práce hlavně na psychiku. Ale pokud by tě tahle práce naplňovala a bavila, jdi do toho. Na odběry a injekce si zvykneš, všechno zjistíš už při studiu v praxi a kdyby přece jenom ti to nedělalo dobře, tak jednu školu už máš a aspoň víš, že jsi to zkusila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
5.3.21 19:24
@Anonymní píše:

Tak ty sestra nebuď. Startovacích na první dobrou je ve zdravotnictví dost.
A ještě seš evidentně typ, co zatlouká chyby a to je ve zdravotnictví prostě průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 19:27

Můj učitel na lékařské fakultě prý celý první rok při svém studiu omdléval kdykoliv při pohledu na krev. Pak ho to přešlo. Všechno je o motivaci a vůli. Jestli to opravdu chceš, nic tě neodradí. Někdo hloubavý by se možná hodil i na studium dentální hygieny. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
845
5.3.21 19:29
@Baba píše:
Tak ty sestra nebuď. Startovacích na první dobrou je ve zdravotnictví dost.
A ještě seš evidentně typ, co zatlouká chyby a to je ve zdravotnictví prostě průser.

Myslíte holky že ta agresivní dáma je zakladatelka? :think:
V tom případě jsem teď dost naštvaná, že jsem ji dala vlídnou radu!
Tak měním názor, jsem možná hloupá že jsem nepochopila injekci, ale zakladatelka se asi pro práci s lidmi nehodí. To by chudáci důchodci měli na lůžku předčasný infarkt!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12060
5.3.21 19:38

Ja resim to samé, ale nakonec podavam přihlášku na navazující magisterské, neucitelska pedagogika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
5.3.21 19:57
@Markéta188 píše:
Myslíte holky že ta agresivní dáma je zakladatelka? :think:
V tom případě jsem teď dost naštvaná, že jsem ji dala vlídnou radu!
Tak měním názor, jsem možná hloupá že jsem nepochopila injekci, ale zakladatelka se asi pro práci s lidmi nehodí. To by chudáci důchodci měli na lůžku předčasný infarkt!

No jasne, ze jo. Jiny anonym by mel jinou kytku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat