Všestranný jazykový rozbor

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.10.21 09:35

Všestranný jazykový rozbor

Dobrý den, mohu se zeptat na názor publika, k čemu vlastně je Všestranný jazykový rozbor? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4028
20.10.21 09:36

Asi pro pochopení struktury věty/jazyka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.21 09:45

K hounu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
20.10.21 09:52

Já bych taky řekla, že celkem k ničemu. Ale možná kdybych se to kdysi pořádně naučila a nezapomněla, tak bych psala dobře ty čárky :mrgreen: To je asi to jediné… pokud člověk nestuduje na VŠ filologii či co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4878
20.10.21 09:56
@Majkl12346 píše:
Dobrý den, mohu se zeptat na názor publika, k čemu vlastně je Všestranný jazykový rozbor? Děkuji za odpověď

K pochopení stavby věty a rozvoji mozku. Jestli se nechceš učit, Majkle, tak nějak doklepej tu základku a jdi pracovat. To je jako se zeptat, k čemu je mi umět sečíst 2+2, když máme kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
20.10.21 10:20

Naučí tě, kde psát čárky, což některým činí obrovské potíže a jejich texty jsou pak nesrozumitelné. Takže jo - já bych k tomu zasedla a naučila se to. Není to nic těžkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5919
20.10.21 10:27

K tomu, aby ti nekrněl mozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
20.10.21 10:30

Využití je stejné, jako když se někdo naučí pravidla fotbalu. Ti nejlepší to využijí k bohatství a blahobytu, většině to pomůže při rozvoji dalších dovedností (rychlejší osvojení nových sportů - nových jazyků), někdo to umí využít jen pasivně a obdivuje to a část lidí si spokojeně žije bez toho (případně označuje ty, co to ovládájí, za budižkničemu a darmožrouty). :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
20.10.21 10:33
@Blankaspl píše:
Naučí tě, kde psát čárky, což některým činí obrovské potíže a jejich texty jsou pak nesrozumitelné. Takže jo - já bych k tomu zasedla a naučila se to. Není to nic těžkého.

No, přívlastek shodný vs. neshodný, příslovečné určení času, místa…, doplněk. Vedlejší věta přívlastková, doplňková, místní, časová, přípustková, příčinná…Tohle všechno se děti musí učit a nemá to pražádný vliv na pravopisné jevy. Na základce byl se mělo drilovat y/i, velká písmena, mně/mě, bě/bje a pod., aby děti uměly psát bez chyb. Výše uvedené patří na specializované VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
20.10.21 11:06
@carsa píše:
No, přívlastek shodný vs. neshodný, příslovečné určení času, místa…, doplněk. Vedlejší věta přívlastková, doplňková, místní, časová, přípustková, příčinná…Tohle všechno se děti musí učit a nemá to pražádný vliv na pravopisné jevy. Na základce byl se mělo drilovat y/i, velká písmena, mně/mě, bě/bje a pod., aby děti uměly psát bez chyb. Výše uvedené patří na specializované VŠ.

Na specializované VŠ? Vždyť je to jednoduché… Na tom si může jedničky nahrabat i ten, kdo pravopisu moc nedá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
20.10.21 11:09
@Blankaspl píše:
Na specializované VŠ? Vždyť je to jednoduché… Na tom si může jedničky nahrabat i ten, kdo pravopisu moc nedá…
Škola je o nahrabání jedniček???
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
20.10.21 11:12
@carsa píše: Škola je o nahrabání jedniček???

Ne, ale jedničky mohou zlepšit vztah k předmětu. Evidentně máme na rozbor každá jiný názor, já ho považuju za důležitý. Hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5919
20.10.21 11:25

Pochopit strukturu jazyka je důležité mimo jiné při studiu cizích jazyků.
Když slyším ústní projev mnoha současných studentů VŠ, nařídila bych jim doučování z českého jazyka pravidelně celý víkend. O psaném projevu ani nemluvím.

Příspěvek upraven 20.10.21 v 12:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6411
20.10.21 12:01
@Alriga píše:
Pochopit strukturu jazyka je důležité mimo jiné při studiu cizích jazyků.
Když slyším ústní projev mnoha současných studentů VŠ, nařídila bych jim doučování z českého jazyka pravidelně celý víkend. O panem projevu ani nemluvím.

S tím souhlasím, sama jsem studentkou dálkového studia a mám s tím problém. Někdy se vyjádřit je fakt psycho. Ještě bych doporučovala hodně číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
21.10.21 09:33

To doporučení hodně číst je zajímavé. Já jsem teda pro, rozhodně to člověka kultivuje, rozšiřuje slovní zásobu a vštěpuje různě slovní obraty, co se jinak při sledování zpráv na Nově nebo čtení emimina neobjeví. Troufám si říct, jsem jsem toho kdysi načetla docela dost, nikdy mi to ale nepomohlo nedělat gramatické chyby. Mám svá hnízda chybová, pro které jako by mi chyběl cit a nikdy se nezautomatizovaly správně. A i když si to přečtu správně tisíckrát, i když pro to znám poučky a když píšu něco důležitého, tak si to pak kontroluju a sama opravuju, stejně to tam napoprvé vyplivnu s náhodnou chybovostí. Výjimkou jsou ty čárky, tam kolikrát ani pravidlo neznám a jsem tudíž odsouzená ke zmaru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat