Jak moc se medici učí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 08:09

Jak moc se medici učí?

Ahoj, zajímalo by mě, jak moc se medici na medicíně musí učit. Já vím, že je to hrozně individuální, že záleží na člověku, jak dobrou má paměť atd.. Ale zajímalo by mě, jestli máte třeba osobní zkušenost (buď vlastní nebo z okolí) a víte, kolik hodin denně se medici tak učí (myslím samozřejmě přes rok, vím, že o zkouškovém v knížkách leží od rána do večera :zed: )

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22027
18.10.21 08:22
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jak moc se medici na medicíně musí učit. Já vím, že je to hrozně individuální, že záleží na člověku, jak dobrou má paměť atd.. Ale zajímalo by mě, jestli máte třeba osobní zkušenost (buď vlastní nebo z okolí) a víte, kolik hodin denně se medici tak učí (myslím samozřejmě přes rok, vím, že o zkouškovém v knížkách leží od rána do večera :zed: )

Děsně citlivé tohle téma, že musí být anonymní :roll:
Nejsi ty náhodou ta holka, co chodí s medikem a pořád tu řeší nějaký problém, jak si z ní dělá před kamarády rohožku apod? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
18.10.21 08:22

Zkus mrknout na YouTube kanál promedik. Tam by se dala udělat představa o životě medika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
18.10.21 08:24

Tak od sedmi do dvou jsi ve škole, přes všední den tak 4-5 hodin, o víkendu v podstatě celý den, akorát jsem šla třeba na hodinu běhat nebo tak. Klinický roky to bylo trochu lepší, ale záleželo na předmětu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39708
18.10.21 08:26

Hodně se učí. Klidně můžou sedět ve škole i do sedmi večer a učí se v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71738
18.10.21 08:29
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jak moc se medici na medicíně musí učit. Já vím, že je to hrozně individuální, že záleží na člověku, jak dobrou má paměť atd.. Ale zajímalo by mě, jestli máte třeba osobní zkušenost (buď vlastní nebo z okolí) a víte, kolik hodin denně se medici tak učí (myslím samozřejmě přes rok, vím, že o zkouškovém v knížkách leží od rána do večera :zed: )

A jaký ročník'? Já už to možná dost vytěsnila… :jazyk: V prváku asi víc, ale měla jsem furt dost času - na koníčky, kluka, čtení, na sebe. Na hodiny bych to neměřila. Pak to zkouškový, ale já většinou chodila na předtermíny a termíny na začátku zkouškovéjho, abychpak měla dlouhý prázdniny, tak jsem se začínala učit třeba o vánocích a v létě v půlce dobna, tak odhaduji. To jsem se pár hodin denně učila. :think: Ale žádné ponocování nad učením se nekonalo.
největší klid byl čtvrták. No a pak se systém krapet změnil- už nebylo klasické zkouškové, ale vždy pár týdnů stáž k nějakému předmětu a pak obvykle zkouška nebo státnice. Tam se učil člověk tak nějak od začátku té stáže rovnou. Mezi státnicovými předměty byl nějaký nepotřebný balast, tak to bylo takové flákající období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
18.10.21 08:32

Hodně :-D z osobní zkušenosti… jako studentský život si lépe užiješ na jiné škole, jinak ono moc nezáleží jakou máš hlavu, ale i na tom jak rychle umíš číst, ty knížky se samy nepřečtou, času nad něma stráví asi každý stejně protože ho víc není, jinak namátkou anatomie? měsíc intezivně před zkouškou? histolgie 2-3 týdny? víc času není? patologie cca 2-3 měsíce denního sezení nad učebnicemi, samozřejmě po té co člověk přijde ze školy domů, pak od 4tého ročníku jsou předměty po kratších intervalech, takže kolikrát víc jak 1-2 týdny na učení není, ale je to jedna zkouška za druhou… statnice? jak která, interna minimálně 4 týdny… chíra asi méně, už to celkem splývá po těch letech, každopádně na ty hodiny, dny, týdny a měsíce nad knížkama se rádo zapomíná, je to hnus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
18.10.21 08:42

Uci se hodně, ale že by mimo zkouškový leželi x hodin denně v knihách, to fakt ne. Teda aspoň to není norma. Zkouškový je jasný, to se učí x hodin denně snad téměř na každé škole. Ale behem semestru není potřeba se ucit denně, nebo několik hodin denně. Jsou předměty, kde se zkouší každý týden, ale to si k tomu člověk sedne večer předem a je to. Sem tam nějaká seminárku, úkol, projekt… jako jo, musí se tomu věnovat čas, většinou dost víc, než na jiných oborech, alespoň v některých ročnících, ale že by člověk neměl prostor na nic jiného krom školy…to leda ti, co mají každou vedomost těžce vydrenou. A pro ty moc nemá smysl na takové škole být. Zažila jsem je, bylo to peklo jak pro ně, tak pro spolužáky i učitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
18.10.21 08:43

Teda nevím, ale spolužáci ze střední, co šli na medinu, tak furt někde kalili a zevlovali, a naopak vždycky čekali před školou až skončíme my na jiných fakultách. :think: Ale přes zkouškové teda nikam moc nechodili, to je fakt. A pak později, ne že by se přímo učili, ale náročné byly ty praxe, kdy prý třeba vstávali ve 4 ráno, takže pak šli spát s večerníčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
18.10.21 09:18

Je to individuální, ale rekla bych, že pokud člověk nemá geniální paměť a nečte bleskurychle, tak se musí učit denně. Škola byla prakticky každý den, po škole jsem na to sedla na pár hodin. Koníčky, sport a kamarády jsem ale nevynechávala. Nikdy jsem se neučila přes noc. Pres vikendy a o zkouškovém jsem se učila kolem 10-12 hod denně. Paměť jsem mela, rekla bych, průměrnou, na znamky jsem si nehrála. Některé zkoušky potřebovaly vic, jine míň. Např na patologii jsem se začala učit o Velikonocích, při škole cca 6 hodin opravdu denně, o vikendech a o zkouškovém 10-12 hod denně a šla jsem tam 28.6. a byla jsem ráda že jsem rada, vsechno jsem stihla projít jenom jednou, tak pro predstavu…
Proč anonym???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
18.10.21 09:57

Hodně. Musí se na rozdíl od většiny jiných vysokoškoláků učit z hodiny na hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
18.10.21 10:15
@Anonymní píše:

O víkendech od 9.03 do 17.46. Ve 12.14 jí jídlo, v 8.15 a 11.36 a 18.23 chodí na WC. Ve všedních dnech je to stejné, je v nechávají dobu kdy jsou ve škole a učí se večer od 19.37 do 23.10. Stačí to takhle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
18.10.21 10:20

Tak to se přece nedá říct, kolik hodin. Záleží, jak se seskládá rozvrh, jak moc je ten člověk poctivý a nebo dítě štěstěny. Spíš jde o to, že ten rozvrh neobčůráš, jinde máš třeba 5 povinných předmětů během týdne a zbytek nějaké přednášky, tady máš rozvrh na většinu skoro celých dnů. Úkoly, průběžné testy a samozřejmě pak zkouškové. Jako jasně, že se najde večer chvíle zajít někam zacvičit nebo posedět, ale není to tak, že by člověk nevěděl co a časem a každý den něco vymýšlel s kámoši. Kamarádka zvládala přes léto brigády, přes rok sem tam někam zajít. Že by si někdo vybíral školu jenom podle toho, kolik hodin se denně učí? To je údaj k ničemu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
18.10.21 11:29

Nejde zobecnit, záleží v jakém okamžiku se zrovna nacházíš (jaký ročník, praktická/teoretická, ošetřovatelská praxe, aktivity v nemocnici, rigorózní zkouška, atestační proces..). Prvák je náročný, než si vytvoříš nějaký systém a adaptuješ se na něj. Mohu srovnat studium na LF se studiem humanitního oboru a v prvním případě oproti tomu druhému opravdu jediná hratelná strategie je učit se na denní bázi + větší časová investice o víkendech a volných dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
18.10.21 11:44

Z vlastní zkušenosti : na sex si čas vždy najdou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat