Jak na vši a hnidy?

Anonymní
8.10.20 04:48

Vší? Hnidy?

Ahoj, nevím, jestli takhle diskuze ještě funguje, ale zkusím to. Prespavam už cca rok u přítele a on má 4 malé sestry. Chodí do školy a jedna do školky. Já jsem vsi měla naposled na základní škole. Ale od te doby, co spím tu, tak už holky přišly parkrat s tím, ze ve škole jsou vsi, ale ony je asi nemají. No každopádně se do te doby hodně pozoruji. A začala jsem si všímat, ze mám hodně ve vlasech takové malé bílé kuličky, už je tam mám ale celou dobu, co se pozoruji, dřív jsem si toho nevšimla, takže cca rok o tom vím. No a když se mi mamka divala do hlavy, tak říkala, ze to jsou lupy, ze to jde snadno dolu, když foukne, tak to odlitne a nepraska to. No nicméně ale mi to pořad přijde divne, když je tam těch kuliček tolik. Když jsem doteď chodila ke kadernici tak se mě na to nikdy nezeptala a nepřišlo ji to divne, teď jsem začala chodit ke kadernici u nás na vesnici, znáte ty vesnické Kadeřnice, a ona se mě ptala, jestli to nejsou hnidy, tak jsem od te doby měla paniku, ale mamka mě opět uklidnila, ze to jsou vážně jen lupy. doufám? No a dnes jsem prespavala s pritelovymi sestrami v obýváku a v noci jsem se vzbudila a nemohla jsem spát, tak jsem si masirovala pokožku hlavy (moc mi nerostou vlasy, tak se snažím to masírovat) a najednou mě na jednom místě začala šíleně svědit hlava, tak tam sahnu a cítím něco takového většího, tak jsem to vytáhla, šlo to snadno, a posvítila jsem na to, a jsem si jista, ze to byla veš. Takže teď mám paniku, ze mám hnidy a ze nemůžu mezi lidi. Přijdou mi teď ty moje kuličky v hlavě divne a najednou mě teď svedi hlava, i když mě doteď nesvedila. Poradíte mi? Potřebuji radu, jsem z toho zoufalá a cítím se trapně, ještě bych dodala, ze mám vlasy hodnekrat barevné, často je zehlim a dělám zabaly z olivového oleje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10768
8.10.20 04:56

Kup si všivák hřeben v drogerii. Vyčeš to a mrkni lupou.
No už mě svědí hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 05:23

@g.sandova Co jsem tu procházela diskuze tak by to neměly být hnidy to, co mám v hlavě, není to úplně u hlavy, nepraskne to, jde to sundat a odfouknout. Jen mám teď strach kvůli te jedné vsi co na mě skočila. Co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
3419
8.10.20 05:34

Kup v lékárně šampon na vsi i s hřebenem a podle návodu si odvsiv hlavu. Pokud to jsou vsi, zlikvidujes je, pokud ne, taky se nic nestane, ten hřeben stáhne i lupy.
Existuji taky preventivní pripravky do vlasů, když se jich bojíš, někdo dává tea tree pri mytí vlasů, jestli to ale funguje nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
8.10.20 06:25

Hnidu poznas, ze kdyz ji skripnes mezi nehty praskne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 06:33

@lucynka25 tohle prave vůbec nepraska, jde to stáhnout, sfouknout. Jen se bojim jak byla na vlasu prichycena ta veš, ale chvíli predtim jsem si do cele hlavy sahala a nic tam nebylo a cca za 5 minut tam byla a hned jsem ji vyndala, šlo to lehce, tak nevím, jestli už stihla něco naklast?

• Citovat
  • Nahlásit
10768
8.10.20 07:23
@Anonymní píše:
@g.sandova Co jsem tu procházela diskuze tak by to neměly být hnidy to, co mám v hlavě, není to úplně u hlavy, nepraskne to, jde to sundat a odfouknout. Jen mám teď strach kvůli te jedné vsi co na mě skočila. Co s tím?

ježísmarjá udělej to, at mas klid! Co pořád řesís?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
8.10.20 07:31
@Anonymní píše:
@lucynka25 tohle prave vůbec nepraska, jde to stáhnout, sfouknout. Jen se bojim jak byla na vlasu prichycena ta veš, ale chvíli predtim jsem si do cele hlavy sahala a nic tam nebylo a cca za 5 minut tam byla a hned jsem ji vyndala, šlo to lehce, tak nevím, jestli už stihla něco naklast?

Udělej si jednu kůru proti vším teď a druhou za 10-14 dní. To kdyby se na první dobrou nezabily všechny hnidy. Ale hlavně se musí udělat vyčištění domácnosti u přítele a nebo tam nespi. S menšími dětmi jsou vši v podstatě trvale se opakující problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12673
8.10.20 08:04

Normalne si dojdi pro ten sampon. Ja ke chytla na vysoke, bud v MHD nebo ve vlaku…no, citila jsem se blbe, ale holt jsem se odvsivila a bylo…nez abys riskovala, ze se ti tam neco bude lihnout. A jo, u pritele potrebuji poradne vycistit, vcetne povleceni, rucniku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9468
8.10.20 08:34
@Anonymní píše:

veš neskáče, veš přelejzá. navíc je velmi nepravděpodobné, že by ti tam přelezla z nějaké věci, to už by ten byt musel být hodně zamořený. veš se drží ve vlasech, protože v nich má dobré podmínky k životu, mimo hlavu nemá potravu a postupně se oslabuje tak, že už se nedokáže přisát. takže dobrovolně hlavu neopouští. takže je nepravděpodobné, že bys někde byla sama, před pěti minutami jsi veš neměla a najednou hup ho, byla tam. veš není blecha. spíš jsi ji chytla ve chvíli, kdys dala hlavu dohromady s někým, kdo vši taky má a akorát teď sis jí všimla.

dojdi do lékárny, kup si šampon na vši, umyj si s ním hlavu. podle návodu (většinou za 7-10 dní, až se vylíhnout nové vši z hnid, ale před tím, než stihnou pohlavně dozrát a rozmnožovat se) si ji umyj znova. to samé ať udělá tvůj přítel, protože pokud se muckáte, tak pravděpdobně jste si je předali vzájemně. a protože je velmi pravděpodobné, že zdrojem jsou děti od přítele, tak ať se odvšiví celá jeho rodina. teoreticky se doporučuje úklid celé domácnosti, ale přiznám se - to jsem nikdy nedělala a i jsem četla odborný názor, že to je spíš jenom taková rada pro uklidnění maminek, aby měly pocit, že něco dělají :mrgreen:

ideální je, pokud po umytí ti tvůj přítel probere hlavu a případné vši a hnidy vytahá. jako mrtvou veš všivákem vyčešeš, ale hnidu ne a vypadá to pak nic moc.

jinak ten šampon ti neublíží. už několik let se v nich nesmí používat insekticidy, takže je zdravotně nezávadný, takže bych se ho fakt nebála použít ani v případě pouhých pochybností. věř tomu, že když necháš vši namnožit, zbavuje se jich daleko obtížněji, než když problém podchytíš hned na začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
8.10.20 08:43

Vši koušou hlavně v noci. Předloň se nad umyvadlo a hustým hřebenem vyčesávej. Vši lezou. Hnidy jen tak nevyčešeš a prstem nesundáš. Pro klid duše bych přestala spát někde, kde mají asi vši. Vlasy bych jim prohlédla, když už. A přestala se hrabat ve vlasech. Buď máš vši nebo lupy z toho dráždění pokožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3770
8.10.20 09:01
@g.sandova píše:
Kup si všivák hřeben v drogerii. Vyčeš to a mrkni lupou.
No už mě svědí hlava.

Zajímavé že? Něco jako Pavlovův reflex. Slyším slovo vši a hnidy a už mě svědí hlava. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10768
8.10.20 09:04

@berusa.m ty mas novou profilivku, vid,?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3770
8.10.20 09:06

Jinak vám tady dám radu, kterou prosím předávejte dál a čiňte tak dobrý skutek. :pankac: Kašlete na veškerou chemii z lékárny. Dcera asi před rokem dotáhla vši (jasně že né poprvé) ale tentokrát se toho ne a ne zbavit. Začala jsem pátrat a objednala kouzelný hřebínek: bezvsi.cz Ten je úplně boží. Funguje rychle a bez chemie. A máte ho navždy doma. Jen ho používejte fakt podle doporučení s takovým rozčesávacím sprejem, jinak tahá vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3770
8.10.20 09:07
@g.sandova píše:
@berusa.m ty mas novou profilivku, vid,?

Jo. Ujíždím teď na Mirandě. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama