Bolest hlavy u děti ,děcká migréna

7780
6.10.20 10:59

Bolest hlavy u děti ,děcká migréna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptam, zda má někdo zkušenost u děti s bolestí hlavy? Syn 9 si stěžuje že ho neustale bolí hlava, ted je to tyden co týden. Nad levym okem. Chodíme na neurologii, byly sme i na magnetické, vše v pořádku. doktorka řika děcka migrená, ale má to ted často. nemá nekdo zkušenosti prosím. děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7047
6.10.20 11:03

Migrenou trpí i dcera (9let), když má hodně silnou i zvrací.
ptala jsem se na to a odpověď přichází puberta, ono se to po hormonální bouři srovná
dnes v noci si šla pro obklad na hlavu, ale ráno bez bolesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17086
6.10.20 11:05

Dost často migrény způsobují křeče ve svalech na čele. Zjistilo se, že ženy, co chodí na botox hodně často zaznamenají výrazný snížení četnosti migrén. Tím ti nechci říct, že máš kluka hnát na plastiku, ale jako první pomoc bych volila masáž čela třeba alpou. Může to pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
6.10.20 11:05

Pokud se stav zhoršil, tak zavolejte na neurologii.

Sama mám migrény/bolesti hlavy od devíti let, tenkrát to rodič neřešil, takže zkušenosti s léčbou z dětství nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64814
6.10.20 11:10

Mozna blbost, ale at bere pravidelne horcik a pri migrene namasirovat spanky horcikovym olejem… ten horcik vyssi davkovani a pravidelne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
6.10.20 11:29

Zkus vysledovat co to spouští…sama jsem migrenička už od malinka a jak říkáš neuro a magnetická nic.,ale mám vysledováno, že třeba po čokoládě, Cole a nebo po větší fyzický zátěži zákonitě mám migrénu. Může to být i hormonální nerovnováhou. :nevim:,ale mě vždycky utěšovali že po pubertě, těhotenství atd. Se to zlepší a nic no, trpím minimálně jednou týdně jo a ještě mě napadá zkuste zajít na oční může to být i od očí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3771
6.10.20 11:36

Můj manžel na to jako dítě trpěl. Prý to bylo strašné. Dostával vysoké dávky magnesia a s věkem to přešlo. Dcera (10) na silnou bolest hlavy taky trpí. Dostavuje se když má málo spánku. Takže se teď snažím hlídat si, aby neponocovala. Jinak je ta dětská migréna velmi častá. Vůbec jsem to nevěděla, dokud jsem nezačala pátrat, když s tím začala mít dcera problém. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4395
6.10.20 12:28

Kamarádky dcera na to trpí od dětství. Ještě studuje a chcete si na brigádu do obchodu a teď vypozoroval, že má migrénu vždycky po brigádě, že jí to asi teď způsobuje dlouhodobější nošení roušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
6.10.20 12:31

Me migreny zacli uz ve skolce, bohuzel mam migrenu s aurou uz od malicka takze jsem kvuli tomu trikrat skoncila v nemocnici a jednou dokonce na infekcnim to kdyz jsem proste nemohla mluvit. Osobne zkus mu zaradit horcik, pridat bekomplex a urcite bych to castejsi intervaly resila s neurologem. Btw muze to mit souvislost treba i s epilepsii (jedno z vysetreni co mi kdysi delali) a vim ze mi doktro nabizel i prasky na epilepsii ze by to mohlo snizit…ale vzhledem k tomu ze tu migrenu nemam moc casto tak jsem to nakonec odmitla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 14:05

@Leenvecka ahoj, možná to bude hloupá otázka, ale jak jsi přišla na to, že máš nebo jsi měla, migrénu s aurou a co to vlastně znamená? :-) já měla v dětském věku migrénu asi 2× a bylo to docela šílený, tehdy neurolog na žádné vyšetření neposílal, jen předepsal Algifen a za pár dní se to zlepšilo (90-tá l.) Když jsem měla podobný záchvat v 17-ti letech (tehdy mi lékař taky „diagnostioval“ migrénu), přišlo se na to, že mi praskla céva v mozku (více méně náhodou díky urgenci rodičů byla provedena angiografie)… prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
5861
6.10.20 14:24

Já jsem to měla taky už od školky, četnost si tehdy nepamatuju, na ZŠ se to ustálilo na jednou týdně. Byly to příšerné stavy se zvracením. Příčiny vidím u dvou faktorů - stres a špatné jídlo a tak celkově oslabený imunitní systém. Tehdy jsem byla alergická na skoro všechny základní potraviny ( co se tehdy jedly) kromě masa a zeleniny a kromě většiny ovoce, což jsem tehdy nevěděla, k tomu jsem měla atopák. A migréna mi začínala skoro vždycky v pondělí odpoledne, kdy byly ve školní jídelně bezmasá jídla s největší náloží alergenů. Takže těžko říct, co z toho to způsobovalo. Jestli stres, nebo jídlo. Tipuju obojí, on je ten organismus propojený. Dcera to měla pak na ZŠ taky, ale alergik není, na neurologii nic nenašli, dávali jí na to takové ty tobolky s rybím tukem, co se dávají na poruchu pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
6.10.20 14:28
@Anonymní píše:
@Leenvecka ahoj, možná to bude hloupá otázka, ale jak jsi přišla na to, že máš nebo jsi měla, migrénu s aurou a co to vlastně znamená? :-) já měla v dětském věku migrénu asi 2× a bylo to docela šílený, tehdy neurolog na žádné vyšetření neposílal, jen předepsal Algifen a za pár dní se to zlepšilo (90-tá l.) Když jsem měla podobný záchvat v 17-ti letech (tehdy mi lékař taky „diagnostioval“ migrénu), přišlo se na to, že mi praskla céva v mozku (více méně náhodou díky urgenci rodičů byla provedena angiografie)… prosím anonym

aura je ze mas pred samotnou bolesti priznaky.. vetsinou jsou zrakove (vidis neco co neni), cichove, zvukove apod. podle toho, kterou cas mozku ti migrena postihne tak mas pak proste citovy vypadky. U me je to deformovany zorny pole (proste mozek nedokaze spravne zpracovat signaly z obou oci), dale pak ztrata citu na pulce tela a jako mala jsem mela vypadky reci (nedokaza jsem ani vyjmenovat spravne abecedu). Po aure nasleduje teprve typicka bolest hlavy a pripadny zvraceni..
Ja ted mam na migreny napsany Novalgin beru jednu az dve tablety hned kdyz se mi objevi zacinajici rozpatlany videni a vetsinou diky tomu nemam pak bolesti hlavy jen auru. Ale i tak je to neprijemny a davam se dokypy jeste den po te.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
6.10.20 16:40

Dcerka 9 let také trpí na migrény, má je už od malička, většinou se to rozjede v noci, nebo se s tím ráno probudí, strašně u toho zvrací, nesnese světlo a jakýkoliv zvuk. Pomůžou ji dvě hodiny spánku, pak už je lepší.
Pravidelnost ataků není, někdy jí to trápí každý týden, někdy je dva měsíce klid.
S lékařkou jsem to konzultovala a dohodli jsme se, že ji zatím nebude posílat na neurologii.
Doufám, že jí to věkem odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama