Vůbec nechce na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Milagros 24
Stálice 76 příspěvků 15.10.14 11:35
Vubec nechce na nocnik

Naší dcerce budou už 3 roky měla nám nastoupit do školky ale máme velký problém stále nosí plenky a v žádném případě nechce jít na nočník ani na záchod s podsedátkem…Už nevím co s tím dělat…školka tímto pádem také padla…jak tedy s ní na nočník?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 15.10.14 11:37

Vzít pleny, nalákat na odměny, polepit nočník nálepkama, vybrat sedátko s nějakým oblíbeným motivem.. Hlavně je vzít, ono se jí moc dlouho nebude líbit čůrat do kalhot.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 15.10.14 11:39

Kluci nikdy na nočník nechodili. Ale je fakt, že vcelku v pohodě pochopili, k čemu je záchod (s redukcí). A jako kluci to „pochopili“ v létě, kdy jim bylo 2,5 roku a lítali nahatí po zahradě.

Milagros 24
Stálice 76 příspěvků 15.10.14 11:39

Na odmeny lákáme a pocurala se uz tolikrat…hned jak odejde z nocniku se mi vycura na zem..

Milagros 24
Stálice 76 příspěvků 15.10.14 11:42

Taky mala litala nahata po zahradce, ale nic platne :,(

MARKETAB81
Závislačka 3611 příspěvků 15.10.14 11:44

Máme podobný problém, ale navíc ještě s tím že plínu sundat nechce, a když se jí chce čůrat tak ječí že chce plínu a drží to a vydrží to dlouho, a nočník ani záchod si nesedne, navíc když ji nechám bez pleny tak celý den nekadí a to normálně kadí i 2× denně no a pak další den má zácpu… schování plen, kalhotky s obrázkem a hlídat aby si je neppočůrala stejně jako oblíbené kalhoty apod. prostě nefungují, u staršího to bylo bez problémů kolem 2 let se dařilo na nočník, ve 2 a 3/4 byl i v noci bez plen, mladší je 2 roky a 2 měsíce

Kili22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 11:45

Vzít plenu a už nikdy nedat. Ona bude čůrat do kalhot, na zem, týden, dva, možná i víc, ale je ona to pochopí, už je velká dost. Jà teď sebrala plenu naší skoro dvouleté a taky zatím bojujem, něldy se zadaří do nočníku a někdy do kalhot, pořád peru ale vím že vydržím. Už se to pomalu zlepšuje. A to bude mít teprv 2 roky. 3 leté je na tom už úplně jinak, nevěřím že pokud plenu vezmeš že se to do 2 tydnů nenaučí. Prostě nedat za žádných okolností.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 15.10.14 11:45
@Milagros 24 píše:
Na odmeny lákáme a pocurala se uz tolikrat…hned jak odejde z nocniku se mi vycura na zem..

To jsme na tom stejně, ale naší je tedy zatím jen 20 m, ale mám z toho trauma, protože skoro 2 leté dítě, které čůrá přes den do plen je hrozný :?

Milagros 24
Stálice 76 příspěvků 15.10.14 11:50

@krtek7489 Je to hrozné a strašně se za to stydím… :oops:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 11:51

Zjistila jsem, že zpočátku se dětem lépe čurá ve stoje, takže jsem nejmladšího odesílala vyčurat do sprcháče. Teprve až zvládal se vyčurat tam, tak přesedlal na záchod.
A předtím byl teda bez plínky, čural všude možně, místo toho, abych mu vynadala, tak jsem komentovala, že to je čury, čurá, čurání patří do záchodu… Chvíli to trvalo, párkrát byly na zemi i bobky, ale postupně pochopil, co se mu tam dole děje a jak to ovládnout. Chtělo to ale trpělivost a spoustu hadrů na utírání loužiček.
Mokré tepláky mým dětem nevadily, učily se s holým zadečkem, nejmladší je přes den bez plíny od prázdnin a ještě stále doma běhá s holým zadkem, i když už venku zvládá i slipy s kalhotama a nepočurá se, samoobslužný je pouze nahatej.

Milagros 24
Stálice 76 příspěvků 15.10.14 11:53

Budu to muset tak jak pisete proste ji tu plinu nedat kopupili jsme ji kalhotky detske takm jki proste vysvetlit ze je to misto tech plenek ona je strasne sikovna a vsechno pochopi okamzite tak bude muset konecne pochopit ze pliny uz fakt NE!

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 11:56
@Milagros 24 píše:
Budu to muset tak jak pisete proste ji tu plinu nedat kopupili jsme ji kalhotky detske takm jki proste vysvetlit ze je to misto tech plenek ona je strasne sikovna a vsechno pochopi okamzite tak bude muset konecne pochopit ze pliny uz fakt NE!

kalhotky jsou moc obepnuté, evokují stejné pocity jako plínka. Za mě fakt holý zadek, uvidí, jak to z ní teče, pochopí, že to co cítí je čurání, postupně se naučí rozeznat, kdy sejí chce (a následek je loužička), až nakonec bude schopná to pustit na žádoucím místě.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 15.10.14 11:59

Zakladatelko, já odplenování nechávám na dětech. Jak si projdou všemi fázemi, jsou schopny být bez plen ze dne na den. Děti na nočník neposazuji, ani jedno na nočníku sedět nechtělo a nechce, takže jsem to zkrátka vzdala a bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Dítě se odplenovalo samo, bez práce a úplně. Od začátku to měl sám pod kontrolou. Praní tepláků a utírání louží neznám. Staršímu jsem ve 2 letech plenku sebrala, dva měsíce si ji nosil na potřebu… pak se odplenoval.

Ale 3-leté dítě by mělo mít ty všechny fáze pomalu ukončené a být bez plen. Těžko ovšem říct, co je za tím. Jestli vyloženě paličatost, období vzdoru, testuje si vás, nebo je pomalejší a fakt k tomu ještě není zralá. Já bych to asi probrala s doktorkou, potažmo psycholožkou. Protože rada „sebrat a nedat“ je pěkná, ono se to nabízí, ale může si velmi snadno vypěstovat potom blok, začít zadržovat a to je mnohem, mnohem větší problém než 3-leté dítě s plenou. A to si nikdo, kdo si tímto peklem neprošel, nedokáže absolutně představit. A k tomu je strašně tenká cesta. Já bych pro začátek asi zrušila nočník, 3-letou bych směřovala už normálně k záchodu, motivovala, odměňovala. Zkrátka se v ní snažit probudit nějaký zájem o tuto aktivitu (už je velká šikovná holčička… bla, bla). Jak to probíhalo doposud, to odplenování? Nezměnilo s u vás něco?

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 11:59

A hlavně kvůli tomu nestresuj, vylučování je jedna z největších pák na rodiče, dítě si rychle uvědomí, že je kolem toho velké haló, může se úplně šprajcnout, zadržovat čurání, dělat naschvály… Nepřenášej to na dítě, ona nic špatného nedělá, vykašli se na okolí a zvládnete to, hlavně na dítě nekřičet, nevyhrožovat, nebo nedejbože dávat třeba přes zadek.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 15.10.14 12:01
@krtek7489 píše:
To jsme na tom stejně, ale naší je tedy zatím jen 20 m, ale mám z toho trauma, protože skoro 2 leté dítě, které čůrá přes den do plen je hrozný :?

No tak 20 měsíční dítě bych rozhodně neřešila. To má na plenu normálně nárok, ať se Ti to možná nezdá. Trauma bych měla z jiných věcí, rozhodně né z toho, že má dvouleté dítko plenku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >